Єдиний унікальний номер № 616/370/21
Провадження № 2-п/616/4/21
У Х В А Л А
13 вересня 2021 року Великобурлуцький районний суд
Харківської області
в складі головуючого - судді РИКОВА М.І.
за участю секретаря - БАБАК К.А.,
розглянувши клопотання представника відповідача - адвоката Овсяника Сергія Анатолійовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по цивільній справі за заявою представника відповідача фермерського господарства Гниличанська Нива ОВСЯНИКА СЕРГІЯ АНАТОЛІЙОВИЧА про перегляд заочного рішення Великобурлуцького районного суду Харківської області від 28 липня 2021 року у справі № 616/370/21 за позовом ОСОБА_1 до фермерського господарства Гниличанська Нива про повернення земельної ділянки власнику,-
в с т а н о в и в:
28 липня 2021 року Великобурлуцький районний суд Харківської області ухвалив заочне рішення у цивільній справі № 616/370/21 (провадження № 2/616/212/21) за позовом ОСОБА_1 до фермерського господарства Гниличанська Нива про повернення земельної ділянки власнику.
Представник відповідача фермерського господарства Гниличанська Нива Овсяник С.А. звернувся до суду з заявою про перегляд заочного рішення Великобурлуцького районного суду Харківської області від 28 липня 2021 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до фермерського господарства Гниличанська Нива про повернення земельної ділянки власнику. Позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені в повному обсязі.
Ухвалою Великобурлуцького районного суду Харківської області від 03 вересня 2021 року прийнято до розгляду заяву та призначено судове засідання.
Представником відповідача - адвокатом Овсяником С.А. до суду подано клопотання про забезпечення його участі у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Суд, вивчивши клопотання, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
Відповідно до вимог ч.7 ст.11 ЗУ "Про судоустрій та статус суддів" , учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Згідно з ч.ч.1,2,8,9 ст. 212 ЦПК України , учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду непізніше ніж за п`ять днів досудового засідання. Копія заявив той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Частина 3 ст.212 ЦПК України зазначено про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Згідно з ч.4 ст.212 ЦПК України , під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Отже, цивільним процесуальним законодавством регламентовано право учасника цивільного процесу на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
З метою підвищення оперативності судового розгляду справи та полегшення участі у справі представника відповідача, суд вважає за необхідне клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити.
Вказану ухвалу надіслати особі, яка буде брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, для організації її виконання.
Керуючись ст.212 ЦПК України , суд,-
у х в а л и в:
Клопотання представника відповідача - адвоката Овсяника Сергія Анатолійовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - задовольнити.
Судові засідання по цивільній справі № 616/370/21 (провадження № 2-п/616/4/21 за заявою представника відповідача фермерського господарства Гниличанська Нива ОВСЯНИКА СЕРГІЯ АНАТОЛІЙОВИЧА про перегляд заочного рішення Великобурлуцького районного суду Харківської області від 28 липня 2021 року у справі № 616/370/21 за позовом ОСОБА_1 до фермерського господарства Гниличанська Нива про повернення земельної ділянки власнику проводити в режимі відеоконференції.
Забезпечити представнику відповідача - адвокату Овсянику Сергію Анатолійовичу можливість брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв`язку EasyCon.
Копію ухвали надіслати представнику відповідача - адвокату Овсянику Сергію Анатолійовичу.
У відповідності до ч.5 ст.212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
У відповідність до ст.353 ЦПК України , ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Головуючий - Суддя Великобурлуцького районного суду
Харківської області М.І.РИКОВ
Суд | Великобурлуцький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2021 |
Оприлюднено | 14.09.2021 |
Номер документу | 99567587 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великобурлуцький районний суд Харківської області
Риков М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні