Справа № 149/2229/21
УХВАЛА
підготовчого судового засідання
14.09.2021 року м.Хмільник
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участі секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисника особи, щодо якої вирішується питання про застосування заходів медичного характеру - адвоката ОСОБА_4
провівши підготовче судове засідання в кримінальному провадженні № 12021020210000197, за клопотанням про застосування примусових заходівмедичного характерувідносно ОСОБА_5 у вчиненні суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України
В С Т А Н О В И В :
До Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області надійшло клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру у кримінальному провадженні № 12021020210000197, відносно ОСОБА_5 у вчиненні суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України.
Ухвалою суду від 27.08.2021 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру призначене до розгляду в підготовчому судовому засіданні.
В підготовче судове засідання особа, відносно якої розглядається питання, його законний представник не з`явилися, про причини неявки не повідомили. Представник потерпілого згідно з поданою заявою просив проводити розгляд за його відсутності.
В підготовчому судовому засіданні судом поставлено на розгляд сторін питання щодо відповідності клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру вимогам ст. 291-292 КПК України.
Прокурор вважає, що клопотання відповідає зазначеним вимогам. Захисник в підготовчому судовому засіданні послався на те, що відсутність у клопотанні позиції щодо можливості забезпечення участі особи під час судового провадження за станом здоров`я не порушує права його підзахисного.
Суд, вислухавши думку учасників судового провадження, дійшов наступних висновків.
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (ст. 2 КПК України).
Досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів медичного характеру (ст. 511 КПК України) закінчується закриттям кримінального провадження або складенням клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру. Прокурор затверджує складене слідчим, дізнавачем або самостійно складає клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру і надсилає його суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру відповідно до ч. 2 ст. 292 КПК України має відповідати вимогам статті 291 цього Кодексу, а також містити інформацію про примусовий захід медичного характеру, який пропонується застосувати, та позицію щодо можливості забезпечення участі особи під час судового провадження за станом здоров`я.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення повернути обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурору, якщо вони не відповідають вимогам цього Кодексу.
Як вбачається зі змісту клопотання (а.с. 3-6) в ньому не зазначено позицію щодо можливості забезпечення участі ОСОБА_5 під час судового провадження за станом здоров`я.
Статтею 21 КПК України кожному гарантується право на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки незалежним і неупередженим судом, створеним на підставі закону. Кожен має право на участь у розгляді в суді будь-якої інстанції справи, що стосується його прав та обов`язків, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Зважаючи на викладене, а також неявку в підготовче судове засідання ОСОБА_5 та його законного представника ОСОБА_6 , суд вважає, що відсутність у поданому клопотанні позиції щодо можливості забезпечення участі особи під час судового провадження за станом здоров`я має істотне значення для правильного вирішення справи протягом розумного строку, і така невідповідність вимогам ст. 292 КПК є підставою для повернення клопотання прокурору.
Керуючись ст.ст. 314-316, 503 КПК України суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотанням про застосування примусових заходівмедичного характерувідносно ОСОБА_5 у вчиненні суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України у кримінальному провадженні № 12021020210000197 - повернути прокурору на підставі п. 3 ч. 3 ст. 314 КПК України у зв`язку з невідповідністю його вимогам ч. 2 ст. 292 КПК України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом семи днів з дня її оголошення до Вінницького апеляційного суду через Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 99569976 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Грабіж |
Кримінальне
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Павлюк О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні