Справа № 345/4019/21
Провадження № 2/345/1172/2021
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14.09.2021 року м. Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Кулаєць Б.О., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Верхнянської сільської ради об`єднаної територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області про визнання права власності на спадкове майно та зняття обтяження,-
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом в якому просить:
- визнати за нею в цілому право власності на спадкове майно після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та на земельну ділянку площею 1,3738 га (кадастровий номер 2622884400:02:004:0211) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Верхнянської сільської ради об`єднаної територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області;
- зняти обтяження щодо заборони на нерухоме майно, реєстраційний номер обтяження: 5881428, дата реєстрації 22.10.2007, зареєстрованої Калуською міською державною нотаріальною конторою, щодо наступного майна: житлового будинку з господарськими будівлями і спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки площею 1,3738 га (кадастровий номер 2622884400:02:004:0211) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Верхнянської сільської ради об`єднаної територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області.
Вивчивши зміст позовної заяви, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як зазначає Пленум Верховного Суду України у постанові № 2 від 12 червня 2009 року Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції , у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Згідно ч.ч. 1-5 ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Разом з тим, матеріали позовної заяви не містять доказів на підтвердження кожної обставини, викладеної у позовній заяві. Так, згідно зі змістом позовної заяви позивачка стверджує, що обтяження щодо заброни на нерухоме майно стало підставою для відмови нотаріуса в частині видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, однак жодним чином не мотивує та не долучає доказів наявності обтяження на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що утруднює їй можливість оформити свої спадкові права на нього.
З викладеного слідує, що позовна заява не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, а позивачу слід надати термін для виправлення недоліків позовної заяви шляхом надання доказів, що підтверджують позов.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З наведених обставин вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху з наданням строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного, статей 175, 176, 177 ЦПК України та керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Верхнянської сільської ради об`єднаної територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області про визнання права власності на спадкове майно та зняття обтяження залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлені строки, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Суддя:
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2021 |
Оприлюднено | 15.09.2021 |
Номер документу | 99580888 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Кулаєць Б. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні