Справа 127/23322/21
Провадження 1-кс/127/10417/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2021 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_2 , про тимчасовий доступ до документів КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса; АДРЕСА_1 та КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса; АДРЕСА_2 , а саме: до медичної амбулаторної картки на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий ОСОБА_2 звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ.
Клопотання мотивовано тим, що у слідчого в провадженні перебувають матеріали досудового розслідування які внесені в ЄРДР № 42020020000000243 від 13.08.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 149 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Під час розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що організованою злочинною групою, за відсутності передбаченої законодавством ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, шляхом шахрайства, здійснюється заволодіння грошовими коштами громадян України та іноземців, під приводом укладення договорів на використання допоміжних репродуктивних технологій методом сурогатного материнства (ДРТ), а також здійснюється вербування жінок у якості сурогатних матерів, які здійснюють передачу за грошову винагороду новонароджених дітей іноземцям, які не мають біологічної спорідненості з дитиною, у тому числі їх передачу третім особам з метою переправлення за кордон.
З цією метою членами організованої групи здійснюється пошук громадянок України, які за грошову винагороду вступають у фіктивний шлюб з іноземцями; оформлюються завідомо підроблені медичні документи про наявність в таких жінок медичних показань до сурогатного материнства; отримуються довіреності в таких жінок на право представництва їх інтересів перед будь-якими фізичними та юридичними особами з правом підписання від їх імені документів, у тому числі документів, що надають право на вивіз іноземцем дитини за кордон.
Надалі, за вказаних обставин, після здійснення вивозу новонароджених дітей за кордон, членами організованої групи проводиться процедура розірвання укладених фіктивних шлюбів.
У ході досудового розслідування встановлено, що для забезпечення можливості вчинення особливо тяжких кримінальних правопорушень, організованою групою створено та зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_4 » « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (повне та скорочене найменування юридичної особи англійською мовою - LIMITED LIABILITY COMPANY " ІНФОРМАЦІЯ_6 , LLC " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", код ЄДРПОУ: НОМЕР_3 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_3 ) та Товариство з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_7 " (ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_7 ", ідентифікаційний код юридичної особи: НОМЕР_4 , Організаційно-правова форма юридичної особи: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ, Місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_4 ), які по даний час не отримували ліцензію МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики.
Відповідно до інформації отриманої в ході досудового розслідування встановлено, що з метою участі в програмі сурогатне материнство між громадянином Малазій ЛІМ КІ ХОНГ та ОСОБА_3 зареєстрована АДРЕСА_5 , було укладено шлюб, після якого приватним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ОСОБА_3 було надано довідку про те, що за результатами обстеження у неї виявлено ряд захворювань внаслідок яких вона не може мати дітей.
На даний час з метою підтвердження або спростування зазначеного діагнозу в довідці виданою приватним підприємством « ОСОБА_4 » виникла необхідність у вилученні амбулаторних медичних карток на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєстрованої за адресою АДРЕСА_5 , які знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса; АДРЕСА_1 , та КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса; АДРЕСА_2 .
Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
З метою з`ясування усіх обставин вказаного кримінального правопорушення, проведення судово-медичної експертизи, приймаючи до уваги, що відомості в медичних амбулаторних картках на ім`я ОСОБА_3 , що знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » які містять лікарську таємницю, необхідні для встановлення наявності або відсутності обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, у зв`язку із вищевикладеним виникла необхідність звернутись до суду в отримані тимчасового доступу до оригіналів вказаних документів, що знаходиться у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Враховуючи вищевказане, слідчий просив слідчого суддю дане клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з`явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Пунктом 1 ч. 5 ст. 163 КПК України передбачено, що ухвала про надання тимчасового доступу до речей і документів постановляється, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи.
Слідчий суддя, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, оскільки для всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законних процесуальних рішень в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, проведення експертиз, необхідно надати слідчому дозвіл на тимчасовий доступ до документів КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса; АДРЕСА_1 та КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса; АДРЕСА_2 , а саме до: медичної амбулаторної картки на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Вищевказані документи можуть мати суттєве значення для встановлення істини в кримінальному провадженні.
На підставі наведеного, керуючись ст. 159, 160, 161, 162, 163, 164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_2 задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому в ОВС СУ ГУ НП у Вінницькій області ОСОБА_2 , на тимчасовий доступ, виїмку, медичної амбулаторної картки на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса; АДРЕСА_1 та КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса; АДРЕСА_2 .
У разі невиконання даної ухвали суду, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала суду залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99589388 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні