ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Справа № 761/26590/21

Провадження № 1-кс/761/15477/2021

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 серпня 2021 року місто Київ

Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва Кваша А.В., при секретарі Ромась Г.Г., за участю представників власників майна - адвокатів Слічної С.І., Безсмертного А.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання адвоката Безсмертного Андрія Володимировича в інтересах ТОВ БАУ-УКРАЇНА про скасування арешту майна у кримінальному провадженні 12021100000000219 від 18 березня 2021 року,

В С Т А Н О В И В:

До Шевченківського районного суду міста Києва надійшло клопотання адвоката Безсмертного Андрія Володимировича в інтересах ТОВ БАУ-УКРАЇНА про скасування арешту майна у кримінальному провадженні 12021100000000219 від 18 березня 2021 року.

Зазначене клопотання мотивоване тим, що ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 07 травня 2021 року справа №761/16243/21 задоволено клопотання прокурора у кримінальному провадженні №12021100000000219 від 18.03.2021 року - прокурора відділу Київської міської прокуратури Столярчука С.О. та накладено арешт на майно, яке було визнано в якості речових доказів, а саме: - об`єкт незавершеного будівництва Будівництво житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями господарського призначення та підземним паркінгом по вул. Дегтярівська, 17-19 у Шевченківському районі м. Києва (II черга будівництва) замовником якого є ТОВ БАУ-УКРАЇНА (код:41031187), який розташований на земельній ділянці за кадастровим номером: 8000000000:88:061:0073, яка на праві приватної власності належить ТОВ Будівельний союз Моноліт (код:35690497) та яка перебуває у правокористуванні ТОВ БАУ-УКРАЇНА (код:41031187), шляхом заборони проведення будівельних робіт до проведення експертом Київського НДЕКЦ огляду об`єкту незавершеного будівництва будівництво житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями господарського призначення та підземним паркінгом по вул. Дегтярівська, 17-19 у Шевченківському районі м. Києва (II черга будівництва) замовником якого є ТОВ БАУ-УКРАЇНА (код:41031187), який розташований на земельній ділянці за кадастровим номером: 8000000000:88:061:0073, згідно призначеної постановою слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві Дідука О.В. від 19 квітня 2021 року експертизи безпеки життєдіяльності.

Як вбачається з ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва, досудовим слідством встановлено, що 18 березня 2021 року приблизно о 11 год. 22 хв. за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 17-19, внаслідок порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, а саме робіт по улаштуванню підпірних стін та влаштуванню котловану, за замовленням генерального підрядника ПП КРЕАТОР-БУД (код: 34227060) на об`єкт Будівництва житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями господарського призначення та підземним паркінгом по вул. Дегтярівська, 17-19 у Шевченківському районі м. Києва (II черга будівництва) стався вибух, внаслідок чого виконавець робіт підрядної організації ТОВ УБК СПЕЦБУД (код:41480802) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримав тілесні ушкодження.

Підставою накладення арешту на вказане майно було існування підозри вважати, що воно відповідає критеріям, визначеним у ст. 98 КПК України, а метою - забезпечення кримінального провадження у частині збереження речових доказів.

Заявник зазначає, що необхідністю скасування арешту майна обумовлена тим, що на теперішній час в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба, оскільки 07 липня 2021 року слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції Дідуком О.В. проведено огляд об`єкту незавершеного будівництва Будівництво житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями господарського призначення та підземним паркінгом по вул. Дегтярівська, 17-19 у Шевченківському районі м. Києва (II черга будівництва) замовником якого є ТОВ БАУ-УКРАЇНА (код:41031187), який розташований на земельній ділянці за кадастровим номером: 8000000000:88:061:0073.

Вказаний огляд проводився за участю експерта Київського НДЕКЦ - Павлика А.В., що відображено у протоколі огляду від 07 липня 2021 року.

Крім того у вказаному протоколі слідчий прийшов до висновку, що подальше залучення експерта недоцільно.

В судовому засіданні адвокати Сілічна С.І. та Безсмертний А.В. клопотання підтримали, просили його задовольнити.

Прокурор за викликом в судове засідання не з`явився, клопотань про відкладенні розгляду справи не надіслав.

Слідчий суддя, вислухавши думку учасників процесу, дослідивши клопотання, додані до нього матеріали, дійшла висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Положенням ч. 2 ст. 170 КПК України встановлено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Частиною 3 ст. 170 КПК України визначено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Положенням ч. 2 ст. 173 КПК України встановлено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Як вбачається з матеріалів клопотання, підставою для накладення арешту на зазначене майно послугувала наявність розумних підозр вважати, що таке майно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, та є речовим доказом у кримінальному провадженні № 12021100000000219 від 18 березня 2021 року, а також з метою проведення судової експертизи безпеки життєдіяльності та охорони праці.

Разом із цим, під час розгляду клопотання про скасування арешту майна, поданого адвокатом Безсмертним А.В. було встановлено, що 07 липня 2021 року слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції Дідуком О.В. проведено огляд об`єкту незавершеного будівництва Будівництво житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями господарського призначення та підземним паркінгом по вул. Дегтярівська, 17-19 у Шевченківському районі м. Києва (II черга будівництва) замовником якого є ТОВ БАУ-УКРАЇНА (код:41031187), який розташований на земельній ділянці за кадастровим номером: 8000000000:88:061:0073. Вказаний огляд проводився за участю експерта Київського НДЕКЦ - Павлика А.В., що відображено у протоколі огляду від 07 липня 2021 року.

За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що в подальшому застосуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 07 травня 2021 справа №761/16243/21 у кримінальному провадженні №12021100000000219 від 18 березня 2021 року, а саме: - об`єкт незавершеного будівництва Будівництво житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями господарського призначення та підземним паркінгом по вул. Дегтярівська, 17-19 у Шевченківському районі м. Києва (II черга будівництва) замовником якого є ТОВ БАУ-УКРАЇНА (код:41031187), який розташований на земельній ділянці за кадастровим номером: 8000000000:88:061:0073, яка на праві приватної власності належить ТОВ Будівельний союз Моноліт (код:35690497) та яка перебуває у правокористуванні ТОВ БАУ-УКРАЇНА (код:41031187), шляхом заборони проведення будівельних робіт до проведення експертом Київського НДЕКЦ огляду об`єкту незавершеного будівництва будівництво житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями господарського призначення та підземним паркінгом по вул. Дегтярівська, 17-19 у Шевченківському районі м. Києва (II черга будівництва) замовником якого є ТОВ БАУ-УКРАЇНА (код:41031187), який розташований на земельній ділянці за кадастровим номером: 8000000000:88:061:0073, згідно призначеної постановою слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві Дідука О.В. від 19 квітня 2021 року експертизи безпеки життєдіяльності, підлягає скасуванню, а клопотання адвоката Безсмертного Андрія Володимировича - задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 98, 170, 173-174, 309, 376, 532 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 07 травня 2021 справа №761/16243/21 у кримінальному провадженні 12021100000000219 від 18 березня 2021 року, а саме:

на об`єкт незавершеного будівництва Будівництво житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями господарського призначення та підземним паркінгом по вул. Дегтярівська, 17-19 у Шевченківському районі м. Києва (II черга будівництва) замовником якого є ТОВ БАУ-УКРАЇНА (код:41031187), який розташований на земельній ділянці за кадастровим номером: 8000000000:88:061:0073, яка на праві приватної власності належить ТОВ Будівельний союз Моноліт (код:35690497) та яка перебуває у правокористуванні ТОВ БАУ-УКРАЇНА (код:41031187), шляхом заборони проведення будівельних робіт до проведення експертом Київського НДЕКЦ огляду об`єкту незавершеного будівництва будівництво житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями господарського призначення та підземним паркінгом по вул. Дегтярівська, 17-19 у Шевченківському районі м. Києва (II черга будівництва) замовником якого є ТОВ БАУ-УКРАЇНА (код:41031187), який розташований на земельній ділянці за кадастровим номером: 8000000000:88:061:0073, згідно призначеної постановою слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві Дідука О.В. від 19 квітня 2021 року експертизи безпеки життєдіяльності.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя : А.В. Кваша

Дата ухвалення рішення 25.08.2021
Оприлюднено 16.09.2021

Судовий реєстр по справі 761/26590/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 25.08.2021 Шевченківський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 25.08.2021 Шевченківський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 761/26590/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону