ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИРОК

Копія

154/391/19

1-кп/154/18/21

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2021 року м. Володимир-Волинський

Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого - судді Каліщука А.А.

за участю секретаря судового засідання Павлович Ю.М.,

прокурора Шевчука В.М.,

обвинуваченого ОСОБА_1 ,

захисника Груника А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Володимир-Волинського міського суду кримінальне провадження № 12019030000000021 про обвинувачення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Володимира-Волинського, Волинської області, жителя АДРЕСА_1 , з вищою освітою, одруженого, не працюючого, громадянина України, українця, не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 368 КК України,

в с т а н о в и в:

В період часу з 03.07.2018 по 08.10.2018 в м. Володимир-Волинський, ОСОБА_1 будучи призначеним відповідно до наказу начальника Управління Держпродспоживслужби у Волинській області №373-ос від 17.10.2017, на посаду начальника Володимир-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, тобто являючись службовою особою, діючи умисно, переслідуючи корисну зацікавленість, неодноразово, отримував неправомірну вигоду від ОСОБА_2 , за не перешкоджання зайняття господарською діяльністю.

Зокрема, відповідно до положення про Володимир-Волинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області в обов`язки начальника Володимир-Волинського районного управління, яким являється ОСОБА_1 покладалося здійснення керівництва Володимир-Волинським районним управлінням та відповідальність за організацію та результати його діяльності, організацію та забезпечення виконання Володимир-Волинським районним управлінням Конституції та законів України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та Законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, доручень Прем`єр-міністра України, наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України, доручень Міністра аграрної політики та продовольства України, його першого заступника та заступників, наказів Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, доручень начальника Головного управління, здійснення інших повноважень відповідно до законодавства, таким чином останній в зв"язку з виконанням своїх функціональних обов"язків, являвся службовою особою.

Відповідно до Розпорядження Володимир-Волинської міської ради Волинської області №190р від 29.05.2018 "Про створення комісій для спільних рейдових обстежень" було створено комісію для проведення спільних рейдових обстежень автозаправних пунктів та дизельних контейнерів блоків(пунктів), які функціонують в місті, до складу якої було включено по одному представнику з різних державних установ, що здійснюють контроль на вказаній території зокрема і представника Володимир-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області та складено відповідний план-графік спільних рейдових обстежень.

У вищевказану комісію про проведення спільних рейдових перевірок від Володимир-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області був включений начальник даної установи ОСОБА_1 , який в складі вище зазначеної комісії безпосередньо здійснював обстеження контейнерного блока, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 .

Так, 01.06.2018 в ході рейдового обстеження автозаправних пунктів та дизельних контейнерів блоків (пунктів), було проведено огляд контейнерного блока, який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , що орендує ОСОБА_2 , під час якого начальник Володимир-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області ОСОБА_1 , повідомив ОСОБА_2 , що йому необхідно з`явитися в Володимир-Волинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області для обговорення питання стосовно його функціонування, при цьому будь-яких документів по перевірці вказаного блоку, останній не складав.

В подальшому, 03.07.2018 під час особистого спілкування ОСОБА_2 з начальником Володимир-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області ОСОБА_1 , в службовому приміщенні, за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Кобзарська, 3, останній повідомив, що для належного функціонування його контейнера де знаходяться нафтопродукти та не перешкоджання ОСОБА_1 в зайнятті діяльністю по відпуску пального, ОСОБА_2 повинен надавати йому щомісячно неправомірну вигоду, у вигляді пального для транспортного засобу об`ємом 100 л. або грошові кошти на відповідну суму.

Таким чином, ОСОБА_1 , використовуючи своє службове становище, що проявилося у використанні своїх повноважень, заявив прохання за умов, за яких ОСОБА_2 , будучи переконаним в наявності реальної небезпеки для своєї господарської діяльності, змушений був на нього погодитися з метою запобігання шкідливим наслідкам.

31.07.2018, близько 11 год. 59 хв. ОСОБА_1 , діючи умисно, переслідуючи корисливий мотив та мету незаконного особистого збагачення, усвідомлюючи злочинність своїх дій та їх правові наслідки, будучи службовою особою та перебуваючи на посаді начальника Володимир-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, знаходячись біля дверей свого робочого кабінету, за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Кобзарська, 3, отримав від ОСОБА_2 неправомірну вигоду у вигляді 10 талонів на дизельне пальне мережі АЗС Окко номіналом по 10 літрів кожен, загальним об`ємом 100л., за не перешкоджання у здійсненні останнім господарської діяльності.

27.08.2018, близько 14 год. 52 хв. ОСОБА_1 перебуваючи на посаді начальника Володимир-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, тобто являючись службовою особою, знаходячись біля місця розташування вищевказаної установи, за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Кобзарська, 3, діючи умисно, переслідуючи корисливий мотив та мету незаконного особистого збагачення, усвідомлюючи злочинність своїх дій та їх правові наслідки, зустрівся з ОСОБА_2 під час чого, отримав неправомірну вигоду у вигляді 10 талонів на дизельне пальне мережі АЗС Окко , номіналом по 10 літрів кожен, загальним об`ємом 100л., за не перешкоджання у здійсненні останнім господарської діяльності.

Крім цього, 08.10.2018, близько 14 год. 30 хв. ОСОБА_1 перебуваючи на посаді начальника Володимир-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, тобто являючись службовою особою, знаходячись біля розташування вищевказаної установи, за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Кобзарська, 3, діючи умисно, переслідуючи корисливий мотив та мету незаконного особистого збагачення, усвідомлюючи злочинність своїх дій та їх правові наслідки, отримав від ОСОБА_2 неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в сумі 6000 гривень, за не перешкоджання у здійсненні останнім господарської діяльності.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 вину у інкримінованому йому кримінальному правопорушенні та обставини викладені у обвинувальному акті визнав повністю. Щиро розкаявся, просив суворо не карати.

Оскільки фактичні обставини справи не оспорюються учасниками судового провадження, учасники судового провадження не заперечують щодо визнання недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, показання обвинуваченого відповідають фактичним обставинам справи, з`ясувавши правильність розуміння обвинуваченим та іншими учасниками судового провадження фактичних обставин справи, немаючи сумнівів у добровільності та істинності їх позицій, тому відповідно до ч. 3,4 ст. 349 КПК України, суд приходить до висновку, що дослідження фактичних обставин справи слід обмежити допитом обвинуваченого, дослідити дані у справі, що характеризують його особу.

Учасникам судового провадження роз»яснено, що вони позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку.

Суд приходить до висновку, що вина обвинуваченого ОСОБА_1 в одержанні службовою особою неправомірної вигоди за невчинення в інтересах того, хто дає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища є доведеною та кваліфікує його дії за ч.1 ст. 368 КК України.

Обставиною, що пом»якшує покарання обвинуваченого ОСОБА_1 суд визнає щире каяття.

Обставин, котрі обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_1 судом не встановлено.

Обираючи покарання обвинуваченому ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, котрий позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні неповнолітню дитину, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває, а також пом`якшуючу та відсутність обтяжуючих покарання обставин.

Враховуючи те, що покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженних, а також запобігання вчинення нових злочинів як засудженим, так і іншими особами, суд з урахуванням вищенаведених обставин прийшов до висновку про призначення ОСОБА_1 покарання за ч.1 ст. 368 КК України (в редакції, яка діяла на час вчинення інкримінованого правопорушення) у виді штрафу з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади , що буде необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого та запобіганню вчиненню ним та іншими особами нових злочинів.

Таке покарання відповідатиме принципам законності, справедливості, індивідуалізації покарання та вимогам ст.ст. 50, 65 КК України.

Долю речових доказів вирішити в порядку, передбаченому ст.ст. 96-1, 96-2, 100 КПК України.

Судові витрати стягнути із обвинуваченого.

Арешт майна скасувати.

Керуючись ст.ст. 370, 374 КПК України, суд,

ухвалив:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 368 КК України та призначити покарання у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади на строк 2 (два) роки .

Речові докази: гроші в сумі 6000 грн - конфіскувати в дохід держави. Мобільний телефон імей 1: НОМЕР_1 , імей 2: НОМЕР_2 , штани - повернути ОСОБА_1 . Положення про Володимир-Волинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області залишити у матеріалах кримінального провадження.

Стягнути із обвинуваченого ОСОБА_1 в дохід держави 5005 грн витрат пов`язаних із залученням експерта для проведення експертизи речовин хімічних виробництв та спеціальних хімічних речовин.

Скасувати арешт майна, котрий накладений ухвалою слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської оласті від 16.10.2018 року.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Вирок може бути оскаржений до Волинського апеляційного суду через Володимир-Волинський міський суд протягом 30 днів з дня його проголошення.

Головуючий:/підпис/

Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.

Суддя А.А. Каліщук

Дата ухвалення рішення 15.09.2021
Зареєстровано 16.09.2021
Оприлюднено 17.09.2021

Судовий реєстр по справі 154/391/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Вирок від 15.09.2021 Володимир-Волинський міський суд Волинської області Кримінальне
Ухвала від 22.12.2020 Володимир-Волинський міський суд Волинської області Кримінальне
Ухвала від 08.09.2020 Володимир-Волинський міський суд Волинської області Кримінальне
Ухвала від 08.09.2020 Володимир-Волинський міський суд Волинської області Кримінальне
Ухвала від 15.07.2020 Володимир-Волинський міський суд Волинської області Кримінальне
Ухвала від 15.07.2020 Володимир-Волинський міський суд Волинської області Кримінальне
Ухвала від 12.06.2020 Володимир-Волинський міський суд Волинської області Кримінальне
Ухвала від 12.06.2020 Володимир-Волинський міський суд Волинської області Кримінальне
Ухвала від 14.04.2020 Володимир-Волинський міський суд Волинської області Кримінальне
Ухвала від 14.04.2020 Володимир-Волинський міський суд Волинської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону