Рішення
від 07.09.2021 по справі 190/643/21
П'ЯТИХАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 190/643/21

Провадження №2/190/352/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2021 року м.П»ятихатки

П`ятихатський районний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючої судді - Кудрявцевої Ю.В.,

за участю:

секретаря Пронської Т.В.

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про усунення перешкод в користуванні частиною нежитлового приміщення та земельною ділянкою ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить зобов`язати відповідача усунути перешкоди позивачу у користуванні Ѕ частиною нежитлового приміщення, розташованого на земельній ділянці площею 0,0093 квадратних метри, кадастровий номер: 1224510100:01:021:0011, за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом знесення існуючого паркану збудованого навколо Ѕ частини нежитлового приміщення з південної та західної його частини та відновити стан земельної ділянки, який існував до порушення прав.

Свої позовні вимоги обґрунтував тим, що згідно договору купівлі-продажу від 16.10.2018 року йому на праві власності належить Ѕ частина нежитлового приміщення загальною площею 96 квадратних метрів, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; зазначене приміщення розташоване на земельній ділянці площею 0,0093 га, кадастровий номер: 1224510100:01:021:0011, яка перебуває у його користуванні відповідно до договору оренди. З квітня 2021 року з боку суміжного землекористувача ОСОБА_4 почали вчинятися протиправні дії, зокрема останній в середині квітня 2021 року звів навколо належної позивачу частини нежитлового приміщення бетонний паркан, який було зведено на належній позивачу частині земельної ділянки; в зв`язку з цим позивачу стало неможливо користуватися належним йому приміщенням, оскільки жодного проходу до його приміщення не має. В порядку досудового врегулювання земельного спору представник позивача звернувся до П`ятихатської міської ради, однак отримав відповідь про те, що для вирішення питання встановлення меж земельної ділянки необхідно звернутися до відповідної земельної організації. В зв`язку з цим, з метою захисту порушеного права користування земельною ділянкою, позивач змушений звернутись до суду із зазначеним позовом.

Ухвалою П`ятихатського районного суду від 03.06.2021 року відкрито провадження у даній справі в порядку загального позовного провадження, та призначено підготовчий розгляд; відповідачу запропоновано надати суду відзив на позовну заяву, однак зазначеним правом відповідач не скористався.

Ухвалою П`ятихатського районного суду від 11.08.2021 року підготовче провадження закрито, справу призначено до судового розгляду. Під час підготовчого засідання, яке було проведене за участі представників сторін - адвокатів Білогруда Д.О. та Кудлай М.О., заяв та клопотань по суті спору не надходило.

В судовому засіданні під час розгляду справи представник позивача - адвокат Білогруд Д.О. повністю підтримав заявлені позивачем вимоги, просив позов задовольнити з підстав, зазначених в позовній заяві. Клопотання представника позивача, заявлені під час розгляду справи, про проведення огляду предмета спору на місцевості та про призначення по справі експертизи, залишені без розгляду, відповідно до ч.2 ст.222 ЦПК України.

Представник відповідача - адвокат Кудлай М.О. в судовому засіданні просив відмовити в задоволенні позову в зв`язку з його безпідставністю та необґрунтованістю. Крім того, просив стягнути з позивача на користь відповідача понесенні останнім судові витрати у вигляді витрат на отримання правової допомоги в сумі 5000 гривень

Суд, вислухавши представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити, виходячи з наступного.

Згідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Частиною 1 статті 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Вибір громадянами способу захисту своїх прав і свобод від порушень та протиправних посягань гарантовано ч. 4 ст. 55, ст. 124 Конституції України, відповідно до якої кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань та закріплено статтями 7, 12 Загальної декларації про права людини, ст. 13 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, що згідно зі статтею 9 Конституції України є складовою національного законодавства.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивачу на підставі договору купівлі-продажу від 16.10.2018 року, належить Ѕ частина нежитлового приміщення загальною площею 96 квадратних метрів, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та розташоване на земельній ділянці площею 0,0093 га, кадастровий номер: 1224510100:01:021:0011 (а.с.7). Зазначений договір було укладено від імені позивача - його представником за довіреністю Бутко Н.В.

Згідно договору оренди землі від 12.02.2019 року (а.с.8-10), - Бутко Н.В., яка діє від імені ОСОБА_3 (позивача по справі) передано в оренду земельну ділянку з кадастровим номером 1224510100:01:021:0011, що розташована: АДРЕСА_1 .

Згідно копії відповіді виконавчого комітету П`ятихатської міської ради (а.с.13), наданої на запит ОСОБА_5 щодо визначення меж земельної ділянки (а.с.12), - останній роз`яснено про те, що дані види робіт проводяться юридичною особою, що володіє необхідним технічним технологічним забезпеченням, міська рада не є такою юридичною особою, та рекомендовано звернутись до відповідних організацій.

Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України, - право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації цього права.

Однак, доказів на підтвердження державної реєстрації договору оренди земельної ділянки, позивачем суду не надано.

Згідно з положеннями статті 55 Закону № 858-IV установлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) проводиться відповідно до топографо-геодезичних і картографічних матеріалів, здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Межі земельної ділянки в натурі (на місцевості) закріплюються межовими знаками встановленого зразка. Власники та землекористувачі, у тому числі орендарі, зобов`язані дотримуватися меж земельної ділянки, закріпленої в натурі (на місцевості) межовими знаками встановленого зразка.

Жодного доказу про те, що відповідачем зведено паркан на земельній ділянці позивача, суду не надано. Натомість, позивачем до позовної заяви долучено відповідь виконавчого комітету П`ятихатської міської ради з рекомендацією звернутись до відповідних організацій задля встановлення меж земельної ділянки.

З матеріалів позовної заяви не вбачається, що позивач звертався до уповноважених на те органів, щодо встановлення меж земельної ділянки.

На підтвердження протиправності дій відповідача щодо зведення паркану, позивачем додано копії фотознімків споруд, які не приймаються судом в якості доказів, оскільки з них не зрозуміло, що саме зображено на фотознімках; будь яких пояснювальних записів фотознімки не містять і в додатках до позовної заяви не зазначені.

Відповідно до ст.12 ЦПК України, - цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Стаття 13 ЦПК України передбачає, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В ч. 5 ст. 81 ЦПК України зазначено, що докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

В ч. 7 ст. 81 ЦПК України вказано, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Отже, суд не збирає доказів на обґрунтування правових позицій сторін. Вказаний обов`язок покладено безпосередньо на сторони. Правові наслідки невиконання зазначеного обов`язку або його неналежного виконання покладено безпосередньо на відповідну сторону спору.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що позивачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження свого порушеного права.

Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч.6 ст.81 ЦПК України).

У відповідності до ч.2 ст.141 ЦПК України, судові витрати по справі покладаються на позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 76-82, 89,141, 263, 265 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позову ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про усунення перешкод в користуванні частиною нежитлового приміщення та земельною ділянкою , - відмовити.

Судові витрати по справі, понесені позивачем при зверненні до суду з позовом, - віднести на рахунок позивача.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 понесені ним витрати на отримання правової допомоги в сумі 5000 (п`ять тисяч) гривень.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Сторони:

Позивач - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 , зареєстрований та проживає: АДРЕСА_2 .

Відповідач - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .

Повний текст рішення виготовлений 16.09.2021 року.

Суддя П`ятихатського районного суду

Дніпропетровської області Ю.В.Кудрявцева

СудП'ятихатський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення07.09.2021
Оприлюднено17.09.2021
Номер документу99636686
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —190/643/21

Рішення від 07.09.2021

Цивільне

П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області

Кудрявцева Ю. В.

Рішення від 07.09.2021

Цивільне

П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області

Кудрявцева Ю. В.

Ухвала від 11.08.2021

Цивільне

П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області

Кудрявцева Ю. В.

Ухвала від 03.06.2021

Цивільне

П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області

Кудрявцева Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні