Справа № 643/16268/21
Провадження № 1-кс/643/3935/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2021 року слідчий суддяМосковського районногосуду м.Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні зали суду в м. Харкові клопотання прокурора Салтівської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні №12021221170002156 від 14.09.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 275 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Харківським РУП №2 ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №12021221170002156 від 14.09.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 275 КК України.
Під час досудового розслідування по кримінальному провадженню встановлено, що до Харківського районного управління поліції № 2 ГУ НП в Харківській області надійшло повідомлення зі служби "102" про те, що 14.09.2021 приблизно о 17:30 на території футбольного майданчику Приватного ліцею "Перша українська школа", яка розташована за адресою: м. Харків вул. Академіка Павлова, 46 на учня 1-Б класу малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 під час гри у футбол впали футбольні ворота, внаслідок чого останнього було госпіталізовано БШМД № 401 до реанімаційного відділення ХМКЛШНМД з попереднім діагнозом: відкрита черепно - мозкова травма, перелом основи черепу (ЖЄО 38169 від 14.09.2021)
Під час проведення огляду місця події 14.09.2021 в період часу з 19:20 год. по 20:13 год. на футбольному майданчику, який розташований на території ХПЛ "Перша українська школа" за адресою: м. Харків, вул. Ак. Павлова, 46, було виявлено та тимчасово вилучено:
- Об`єкт 1 змив речовини бурого кольору та фрагмент покриття футбольного майданчика з нашаруванням бурого кольору;
- Об`єкт 2 футбольні ворота.
На даний час, органом досудового розслідування не встановлено кому саме належать тимчасово вилучені речі під час огляду місця події.
Згідно інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено що, нежитлова будівля літ. «В-2» за адресою: АДРЕСА_1 належить на праві приватної спільної часткової власності гр. ОСОБА_5 РНОКПП НОМЕР_1 (в розмірі 48/100) та ПП «АРК» ЄРДПОУ: 22632858, а також земельна ділянка за адресою: м. Харків, вул. Ак. Павлова, 46 кадастровий номер 6310137500:03:007:0011 належить на праві приватної власності ПП «АРК» ЄРДПОУ: 22632858.
Прокурор звернувся до суду з клопотанням про арешт майна, в якому посилаючись на те, що вилучене майно буде використано у кримінальному проваджені в якості речових доказів, та, з метою швидкого, повного та неупередженого розслідування всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження майна, та збереження речових доказів, просив накласти арешт на майно.
Прокурор до початку судового засідання подав заяву, в якій просив розглянути клопотання без його участі, його підтримав та просив задовольнити в повному обсязі.
Адвокат ОСОБА_6 в інтересах Харківського приватного ліцею «Перша українська школа» до початку судового засідання подав заяву, в якій просив судове засідання проводити за його відсутності. Заперечував проти задоволення клопотання, у зв`язку з суттєвими порушеннями норм процесуального права.
Суд, розглянувши клопотання про арешт майна, дослідивши додані до клопотання матеріали, вважає його таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до ч.5 ст.171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилученого майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої ст.235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Слідчий суддя вважає, що строки для звернення з клопотанням про арешт майна слідчий не пропустив.
Згідно ч.2 ст.170 КПК України, метою арешту майна є збереження речових доказів.
Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
Відповідно ч.2 ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини 2 статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу).
Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна. Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
Стороною обвинувачення доведено, що зазначене в клопотанні прокурора майно має значення для забезпечення даного кримінального провадження, за існування розумних підозр вважати, що це майно є доказом злочину, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України. Незастосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт вказаного майна в подальшому може перешкодити кримінальному провадженню. На виконання вимог ч. 1 ст. 173 КПК України, сторона обвинувачення довела слідчому судді необхідність арешту цього майна, а також наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 170 КПК України.
Застосування заходу забезпечення у вигляді арешту у вказаний спосіб відповідає належній правовій процедурі та завданням кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131-132, 170-175, 309, 395 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Салтівської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_3 задовольнити та накласти арешт на майно, яке було виявлено та вилучено під час огляду 14.09.2021 в період часу з 19:20 год. по 20:13 год. за адресою: м. Харків, вул. Ак. Павлова, 46, а саме:
- Об`єкт 1 змив речовини бурого кольору та фрагмент покриття футбольного майданчика з нашаруванням бурого кольору;
- Об`єкт 2 футбольні ворота.
Вирішення питання щодо визначення місця зберігання арештованого майна та осіб, відповідальних за його зберігання, покласти на орган досудового розслідування.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Копію ухвали направити прокурору.
Роз`яснити, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а особою, яка не була присутньою під час проголошення ухвали в той самий строк з моменту отримання копії ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99646442 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Московський районний суд м.Харкова
Задорожна А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні