Ухвала
від 16.09.2021 по справі 127/22268/21
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/22268/21

У Х В А Л А

16 вересня 2021 р.м.Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Медяна Ю.В.,

розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Сувалова В.О. про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення боргу,

в с т а н о в и в:

В провадженні суду знаходиться зазначена вище цивільна справа.

В позовній заяві позивач просить суд стягнути з відповідача борг у розмірі 533 436, 00 грн.

15.09.2021 представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Суваловим В.О. подано заяву про забезпечення позову, в якій він просить забезпечити позов, шляхом накладення арешту на земельну ділянку площею 8,1471 га, кадастровий номер якої: 0510100000:02:015:0247, цільове призначення: 02.03, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить на праві власності ОСОБА_2 (номер запису про прав власності: 24584544, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1265852505101).

Заява мотивована тим, що існує очевидна небезпека порушення прав та інтересів позивача, оскільки відповідач планує відчужити єдине нерухоме майно, яке перебуває у його власності - земельну ділянку.

Дослідивши вказану заяву, матеріали цивільної справи, вважаю, що в задовленні заяви про забезпечення позову слід відмовити з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних права бо інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Забезпечення позову є однією з найважливіших гарантій захисту прав, свобод та інтересів юридичних осіб, певним заходом для створення можливості реального виконання рішення суду, у разі задоволення позовних вимог; прийняття передбачених законом заходів щодо забезпечення позову є правом суду, який розглядає спір. Заходи про забезпечення позову застосовується судом, виходячи з обставин справи, змісту заявлених позовних вимог.

Заходи забезпечення позову повинні відповідати заявленим вимогам, тобто бути безпосередньо пов`язані з предметом спору, бути співмірними заявленим вимогам, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.

Судом також враховується охорона прав та інтересів інших осіб, які беруть участь у справі.

Пунктом 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року, роз`яснено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Під час вирішення питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.

Відповідно до ч. 3 ст. 150 ЦПК заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Співмірність передбачає співвідношення судом негативних наслідків від вжиття заходів забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду. Отже суду необхідно встановити вартість майна щодо якого представник позивача просить суд застосувати заходи забезпечення позову.

Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22 грудня 1995 року "Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності" під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продане в даному населеному пункті чи місцевості.

Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні"). Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється печаткою та підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності. Зміст звіту про оцінку майна повинен містити розділи, що розкривають зміст проведених процедур та використаної нормативно-правової бази з оцінки майна.

Вимогами заяви про забезпеченя позову є вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку площею 8,1471 га, кадастровий номер якої: 0510100000:02:015:0247, цільове призначення: 02.03, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить на прав власності ОСОБА_2 (номер запису про прав власності: 24584544, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1265852505101).

Представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Суваловим В.О. не зазначено та не надано жодних доказів на підтвердження дійсної вартості нерухомого майна на момент подачі заяви про забезпечення позову до суду, яке належать на праві власності відповідачу та на яке він просить накласти арешт.

Для забезпечення суду процесуальної можливості встановити співмірність заявленого виду забезпечення позову із заявленими позовними вимогами, заявник повинен подати суду докази на підтвердження ринкової вартості належного відповідачу майна станом на час звернення до суду.

А відтак заява про забезпечення позову суперечить поняттю співмірності, яке передбачене ч.3 ст.150 ЦПК України.

Також представником позивача не надано фактичних доказів, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Виходячи з наведеного вище, суд не вбачає підстав для задоволення заяви про забезпечення позову.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 149-154, 259, 260 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Відмовити в задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Сувалова В.О. про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення боргу.

Ухвала може бути оскаржена протягом 15 днів з дня отримання її копії безпосередньо до Вінницького апеляційного суду або через Вінницький міський суд Вінницької області.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення16.09.2021
Оприлюднено17.09.2021
Номер документу99660786
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —127/22268/21

Ухвала від 29.06.2023

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Панасюк О. С.

Ухвала від 05.05.2023

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Панасюк О. С.

Рішення від 11.01.2023

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Медяна Ю. В.

Рішення від 11.01.2023

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Медяна Ю. В.

Ухвала від 08.11.2021

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Медяна Ю. В.

Ухвала від 16.09.2021

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Медяна Ю. В.

Ухвала від 06.09.2021

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Медяна Ю. В.

Ухвала від 30.08.2021

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Медяна Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні