Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа № 945/1761/21
Провадження № 2/945/871/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 вересеня 2021 року м. Миколаїв
Суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області Шаронова Н.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Ольшанської об`єднаної територіальної громади про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом,-
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до Миколаївського районного суду Миколаївської області з позовною заявою до Ольшанської об`єднаної територіальної громади про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно з положеннями п. п. 5), 8) ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
У пункті 7 постанови Пленуму Верховного Суду України Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції № 2 від 12 червня 2009 року роз`яснено, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач ОСОБА_1 посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її баба ОСОБА_3 , після смерті якоївідкрилася спадщина, яка складається, у тому числі, з права на земельну ділянку, що розташована по АДРЕСА_1 , загальною площею 0,20 га, надану для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель.
У позовній заяві позивач зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 , яка за життя фактично прийняла спадщину після смерті своєї матері, баби позивача - ОСОБА_3 .
Вказуючи у позовній заяві на те, що за життя мати позивача ОСОБА_2 прийняла після смерті своєї мами, баби позивача ОСОБА_3 , спадщину, яка складається, у тому числі, із земельної ділянки, що розташована по АДРЕСА_1 , загальною площею 0,20 га, наданої для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель, позивач у позовній заяві не зазначає та до позовної заяви не додає жодного доказу, що підтверджує цей факт. Крім цього, у позовній заяві позивач не зазначає та до позовної заяви не додає даказів на підвердження того, що у спадкодавця ОСОБА_3 за життя виникло право власності на вказану вище земельну ділянку.
Водночас, позовна заява містить перелік документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви. При цьому, будь - які вказівки на докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності) позовна заява не містить. Крім цього, позивачем не зазначено відомостей про наявність у неї або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких нею додано до позовної заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог п. п. 5), 8) ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовну заяву належить залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ч. ч. 1 - 3 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, -
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Ольшанської об`єднаної територіальної громади про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, - залишити без руху, надавши ОСОБА_4 десятидений строк для усунення недоліків, який рахується з дня вручення йому копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Усуваючи недоліки позовної заяви, позивачу ОСОБА_1 слід надати суду новий текст позовної заяви, у тому числі, для відповідача, який має містити докази, що підтверджують факт того, що за життя мати позивача ОСОБА_2 прийняла після смерті своєї мами, баби позивача ОСОБА_3 , спадщину, яка складається, у тому числі, із земельної ділянки, що розташована по АДРЕСА_1 , загальною площею 0,20 га, наданої для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель. Крім цього, у новому тексті позовної заяви позивачу слід зазначити та до нового тексту позовної заяви додати дакази на підвердження того, що у спадкодавця ОСОБА_3 за життя виникло право власності на вказану вище земельну ділянку.
Крім уього, новий текст позовної заяви має містити: вказівку на докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); відомості про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких позивачем додано до позовної заяви.
Роз`яснити, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н. О. Шаронова
13.09.2021
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2021 |
Оприлюднено | 17.09.2021 |
Номер документу | 99661072 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Шаронова Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні