Ухвала
від 17.09.2021 по справі 621/2790/21
ЗМІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 621/2790/21

Провадження 1-кс/621/769/21

17 вересня 2021 року м. Зміїв Харківської області

Слідчий суддя Зміївського районного суду Харківської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання ст..слідчого відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Зміївського відділу Чугуївської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

ВСТАНОВИВ:

Ст. слідчий відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ст.. лейтенант поліції ОСОБА_5 , в провадженні якого знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021221260000231 від 09.07.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України, звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до оригіналів документів, які є процесуальними джерелами доказів.

В обґрунтування клопотання зазначив, що в грудні 2020 року, в денний час, ОСОБА_6 , перебуваючи в зоні проведення Антитерористичної операцій під час огляду технічних умов службового, з спеціалізованого транспорту БНП 1, під час демобілізації, виявив патрони в кількості чотирьох штук, два запали до гранати та корпус гранати, які перевіз додому за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1 та став його зберігати без передбаченого законом дозволу, встановленого Постановою Верховної Ради України «Проправо власностіна окремівиди майна»№2471-ХІІвід 17.06.1992 тавсупереч «Інструкціїпро порядоквиготовлення,придбання,зберігання,обліку,перевезення тавикористання вогнепальної,пневматичної,холодної іоголощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів», затвердженої наказом МВСУкраїни №622 від 21.08.1998.

15.07.2021в періодчасу з18год.13хв.по 19год.10хв.під часпроведення обшукув приміщеннібудинку заадресою: АДРЕСА_1 ,виявлено тавилучено чотирипатрони,які згідновисновку експертаза результатамипроведення експертизизброї №СЕ-19/121-21/16090-БЛвід 28.07.2021,є боєприпасами-бойовими проміжнимипатронами калібру7,62*39АК(зкулею ізсталевим осердям),призначені длястрільби зізброї системиКалашнікова таіншої нарізноїзброї відповідногокалібру татипорозміру патронника,виготовлені промисловимспособом (СРСР)та єпридатними длястрільби,а такождва запалидо гранатита корпусгранати,що відповіднодо висновкусудової вибухо-технічної експертизи№СЕ-19/121-21/16305-ВТХвід 29.07.2021є корпусомручної гранатиФ-1промислового способувиготовлення тадвома уніфікованимизапалами доручних гранатмодергнізованими УЗРГМ-2промислового способувиготовлення,які усвоїй сукупності(штатномуз`єднанні)із корпусомФ-1утворюють ручнуосколкову гранатудистанційної діїФ-1,яка відноситьсядо категоріїбоєприпасів іє придатнимидо вибуху,які ОСОБА_7 незаконно зберігав без передбаченого законом дозволу.

18.08.2021 у скоєнні вказаного злочину ОСОБА_6 повідомлено про підозру у скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.

Як було встановлено, в період із 29.07.2021 по 17.08.2021 ОСОБА_6 перебував на Лікуванні в Комунальному некомерційному підприємстві Харківської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі по тексту - КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») за адресою: АДРЕСА_2 (код НОМЕР_1 ).

На теперішній час, у зв`язку із проведенням досудового розслідування постало питання про проведення судової амбулаторної, психіатричної експертизи підозрюваного ОСОБА_6 з метою встановлення психологічного стану останнього та можливості усвідомлювати та контролювати свої дії.

Враховуючи необхідність встановлення та витребування повної інформації, необхідної для прийняття законного рішення у кримінальному провадженні, слідчий просив надати тимчасовий доступ до документів, що містяться в КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 (код НОМЕР_1 ), а саме до історії хвороби ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та надати можливість для вилучення їх оригіналів (здійснити виїмку).

В судове засідання слідчий, прокурор та представник КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (володілець інформації), повідомлені належним чином, не з`явились. Слідчий та прокурор надали заяви, в яких просили розглянути клопотання без їх участі та наполягали на його задоволенні.

Відповідно до ч.4 статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання про тимчасовий доступ за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбаченихчастиною другоюцієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Враховуючи стислі строки, встановлені законом для розгляду клопотання, вжиття необхідних заходів для виклику в судове засідання учасників кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку про можливість розгляду клопотання без участі сторін та без фіксації даної процесуальної дії за допомогою технічних засобів відповідно до положень частини 1, 4 статті 107 Кримінального процесуального кодексу України.

Вивчивши клопотання та дослідивши додані до нього матеріали, слідчий суддя зазначає наступне:

Вирішуючи питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до якого відноситься, зокрема й тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя здійснює повноваження із судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, та зобов`язаний діяти у межах і відповідно до вимог закону.

Згідно ч.3ч.5 статті 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Для оцінкипотреб досудовогорозслідування слідчийсуддя абосуд зобов`язанийврахувати можливістьбез застосованогозаходу забезпеченнякримінального провадженняотримати речіі документи,які можутьбути використаніпід чассудового розглядудля встановленняобставин укримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Доводи клопотання підтверджуються даними витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження № 12021221260000231 від 09.07.2021 за ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України, копією рапорту від 08.07.2021, протоколу допиту свідка від 09.07.2021, висновку експерта від 29.07.2021, лист від 23.08.2021 №2733, повідомлення про підозру від 18.08.2021 (а.с.1-18)

Відповідно до положень статті 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частиною 1 статті 160 Кримінального процесуального кодексу України, сторонам кримінального провадження надано право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно частин 5, 6 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку передбаченому законом. Доступ до речей і документів, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має допуску відповідно до вимог закону.

В поданому клопотанні, підтриманому прокурором, слідчий довів існування обставин, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи володільця документів; є підстави вважати, що зазначені у клопотанні речі і документи перебувають у володінні вказаної юридичної особи; відомості, що містяться в зазначених речах і документах, самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; існує можливість використання як доказів відомостей, що в них міститься, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих відомостей, зокрема без наявності оригіналів вказаних документів неможливо провести судово-почеркознавчу експертизу, тощо.

За таких обставин, слідчий суддя вважає клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів законним і обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню.

Крім того, відповідно до п.10 ч.1 статті 309 КПК України, під час досудового розслідування ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволеновилучення речейі документів,які посвідчуютькористування правомна здійсненняпідприємницької діяльності,або інших,за відсутностіяких фізичнаособа -підприємець чиюридична особапозбавляються можливостіздійснювати своюдіяльність,може бутиоскаржена вапеляційному порядку.

На підставі викладеного, керуючись статтями 107, 132, 159-164, 369-372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання ст..слідчого відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ст.лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.

Надати ст..слідчому відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ст..лейтенанту поліції ОСОБА_8 , який здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021221260000231 від 09.07.2021 та (або) відповідній службовій особі за дорученням слідчого, право тимчасовогодоступу таможливість вилучити(здійснитивиїмку) у Комунальному некомерційному підприємстві Харківської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі по тексту - КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») за адресою: АДРЕСА_2 (код НОМЕР_1 ), історії хвороби ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який проходив лікування в період з 29.07.2021 по 17.08.2021.

Роз`яснити посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_4 , що, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення речей і документів із зазначеною інформацією.

На підставі п.10 ч.1 ст.309 КПК України, ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду, а особами, які не були присутні під час її проголошення з дня отримання копії судового рішення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Строк дії ухвали встановити до 17 жовтня 2021 року.

Текст ухвали складено 17.09.2021.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЗміївський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення17.09.2021
Оприлюднено01.02.2023
Номер документу99690229
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти громадської безпеки Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами

Судовий реєстр по справі —621/2790/21

Ухвала від 17.09.2021

Кримінальне

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні