Ухвала
від 07.09.2021 по справі 761/31933/21
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/31933/21

Провадження № 1-кс/761/18094/2021

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2021 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання прокурора третього відділу організації процесуального керівництва управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіальних підрозділів Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 42020000000002376, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08 грудня 2020 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 368 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України, за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 1 ст. 263, ч.1 ст. 364, ч.3 ст. 368 КК України,

в с т а н о в и в:

03.09.2021 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора третього відділу організації процесуального керівництва управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіальних підрозділів Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , в якому ставилось питання про накладення, з метою збереження речових доказів, арешту на майно, тимчасово вилучене 01 вересня 2021 в ході проведення обшуку приміщення, у якому ТОВ «Медстархсервіс» (ЄДРПОУ 36702995) здійснює свою діяльність та фактично ним володіє за адресою: м. Київ, вул. Кошиця, 7а а саме на: журнал проведених лабораторних досліджень ТОВ Медстрахсервіс Кошиця 7-А, за період з 27.11.2019 по 14.05.2021, на 95 аркушах, 1 шт., печатку із написами на ній, серед іншого: Для медичних документів, Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс, Ідентифікаційний код 36702995, 1 шт., аркуш паперу із відтиском печатки червоно-синього кольору із написами на ній, серед іншого: Для медичних документів, Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс, Ідентифікаційний код 36702995, 1 арк., штамп із написами на ньому, серед іншого Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс ЄДРПОУ 36702995, 1 шт., аркуш паперу із відтиском штампу із написами на ньому, серед іншого: Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс ЄДРПОУ 36702995, 1 арк.

Своє клопотання прокурор обґрунтовує тим, що ГСУ СБ України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020000000002376, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08 грудня 2020 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 368 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України, за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 1 ст. 263, ч.1 ст. 364, ч.3 ст. 368 КК України.

Прокурор зазначає, що під час досудового розслідування було встановлено, що перший заступник начальника Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України (далі ДПД НП України) полковник поліції ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище, діючи з корисливих мотивів, створив, очолив та здійснював керівництво злочинною організацією, з метою вчинення тяжких злочинів, яку він почав формувати наприкінці 2014 року (більш точний період часу на тепер стороною обвинувачення не встановлений).

Так, перший заступник начальника Департаменту превентивної дільності Національної поліції України полковник поліції ОСОБА_4 , будучи керівником структурного підрозділу центрального апарату Національної поліції України, підрозділу у структурі МВС України з питань охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки та дозвільної системи в Україні, використовуючи своє службове становище, діючи з корисливих мотивів, маючи життєвий досвід, організаторські здібності, лідерські якості та авторитет серед співробітників органів та підрозділів внутрішніх справ, перебуваючи з 2014 року на керівних посадах в органах МВС України та Національній поліції України, зокрема на посадах: заступника начальника Головного управління начальник міліції громадської безпеки ГУ МВС України в Донецькій області, заступника начальника Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України, вирішив створити та очолити стійке ієрархічне об`єднання злочинну організацію, до складу якої залучити підпорядкованих йому співробітників Національної поліції України, співробітників інших підрозділів Національної поліції України своїх колишніх підлеглих під час роботи в регіональному підрозділі Національної поліції України, співробітників МВС України, близьких родичів та працівників підприємств, які поділяють його погляди щодо можливості вчинення тяжких злочинів з метою одержання неправомірної вигоди, за попередньою змовою групою осіб.

Метою створення злочинної організації, яку перед собою визначив ОСОБА_4 являється діяльність направлена на вчинення тяжких злочинів, пов`язаних з отриманням неправомірної вигоди за видачу дозволів на право придбання та/або зберігання мисливської нарізної і гладкоствольної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та іншої зброї і ії частин, на які поширюється дія дозвільної системи, а також послуги з перереєстрації, продовження терміну дії дозволів, на видану раніше зброю, з використанням його та його спільників службового становища.

Визначившись з напрямом протиправної діяльності та поклавши на себе функції організатора і керівника організації, ОСОБА_4 особисто підібрав її учасників, забезпечуючи при цьому стійкість організованої групи, керованість і тривалість намічених ним злочинних дій. Для відбору кандидатів він використовував їх особисті якості - схильність до вчинення корупційних та корисливих злочинів, зв`язки, здатність до підпорядкування, тощо.

Відповідно до свого злочинного плану створення та діяльності злочинної організації ОСОБА_4 розподілив ролі та функції між майбутніми співучасниками вчинення злочинів, а також розробив механізм й ієрархічну структуру підпорядкування учасників злочинної організації.

Зорганізувавшись у внутрішньо й зовнішньо стійке ієрархічне об`єднання, метою діяльності якого є вчинення тяжких злочинів, ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та інші невстановлені стороною обвинувачення особи, маючи єдині наміри щодо вчинення злочинів, підтримуючи між собою міцні внутрішні зв`язки, встановили чіткі правила поведінки в середині ієрархічного злочинного угрупування, керівником якого визнано ОСОБА_4 . Стійкість злочинної організації ОСОБА_4 забезпечував за рахунок її стабільного складу, централізованого підпорядкування учасників, єдиних для всіх правил поведінки, планування злочинної діяльності та чіткого розподілу ролей. Об`єднання, яке створив ОСОБА_4 з метою вчинення тяжких злочинів, було стійким, що знайшло своє вираження у згуртованості та стабільності. Так, між учасниками злочинної організації були постійні внутрішні зв`язки. Між керівником групи, керівниками окремих ланок ієрархічної структури організації та її рядовими учасниками існував високий рівень узгодженості дій, взаємодовіра, єдині правила поведінки, до яких слід віднести спеціальні домовленості щодо ведення розмов між собою із застосуванням умовних слів і словосполучень, використання окремих засобів зв`язку між собою, зокрема таких як месенджери «VIBER», «WhatsApp», «Signal», завуальований обмін документами і передачу грошових коштів - неправомірної вигоди, в тому числі за допомогою використання послуг оператора поштового зв`язку ТОВ «Нова Пошта», використання вигаданих анкетних даних осіб при відправці і отриманні поштових відправлень з метою конспірації, єдину систему вчинення кримінальних правопорушень з чітким розподілом ролей кожного з учасників групи, тощо. Характерним було визначення способів конспірації та прикриття злочинної діяльності від викриття правоохоронними органами, оскільки учасникам організації, більшість з яких складали діючі працівники правоохоронного органу, були відмові способи і методи ведення оперативно-розшукової діяльності та слідства. Для забезпечення зв`язку між учасниками групи під час планування та вчинення кримінальних правопорушень використовувались мобільні телефони, дзвінки з яких здійснювались, як правило за допомогою месенджерів та інтернет з`єднання.

Також з метою забезпечення зовнішньої безпеки, конспірації та унеможливлення викриття правоохоронними органами всіх учасників злочинної організації, її керівником не доводилась до відома інших учасників інформація про повний її склад.

Крім того, з метою завуалювання своєї злочинної діяльності вказані особи користувалися послугами поштових відправлень оператора поштового зв`язку ТОВ «Нова Пошта», за допомогою яких вони використовуючи, як свої дійсні дані так і вигадані дані, або дані інших осіб, здійснювали пересилання між собою документів і неправомірної вигоди - грошових коштів.

Так, найвищу (першу) ланку у злочинній організації ОСОБА_4 відвів собі, згідно чого йому, як організатору злочинної організації та її вищому керівнику, повинні були підпорядковуватися всі інші учасники злочинної організації, які повинні були безумовно, чітко і своєчасно виконувати всі його накази, вказівки, настанови та вимоги. При цьому, саме ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище та враховуючи можливості інших учасників злочинного угрупування, визначив напрямок злочинної діяльності, порядок її виконання, розробляв проекти планів вчинення окремих злочинів та доводив їх до виконавців, координував їх злочинну діяльність згідно з ієрархічною побудовою організації, приймав рішення про включення до складу злочинної організації нових членів, здійснював контроль за їх діяльністю, особисто приймав участь у вчиненні злочинів, розподіляв отримані злочинним шляхом кошти та отримував основних дохід від вчинення злочинної діяльності.

Другу ланку у злочинній організації ОСОБА_4 відвів своїм найбільш довіреним особам, які безпосередньо підпорядковуються тільки йому, підшукують і залучають до злочинної організації інших осіб, здійснюють керівництво співучасниками злочину та особами, яких використовують для вчинення злочинів і яким невідомо про злочинну діяльність членів організації, особисто приймають участь у вчиненні злочинів, здійснюють контроль вчинення злочинів окремими її учасниками, забезпечують зовнішню безпеку існування та діяльності злочинної організації, шляхом недопущення викриття діяльності злочинної організації, поширення будь-якої інформації про діяльність членів злочинної організації.

Третьою ланкою у ієрархії злочинної організації ОСОБА_4 визначив керівників, працівників та засновників підприємств, що здійснюють продаж зброї, які поділяли його погляди щодо можливості вчинення злочинів з метою отримання прибутку, збільшення обсягів продажу своїх товарів, які будучи членами злочинної організації мали підпорядковуватись ОСОБА_4 , безпосередньо вчиняючи злочини, відповідно до відведеної їм ролі та розробленого плану вчинення злочинів, керувати діями осіб, які не входять до складу злочинної організації і яких використовують для вчинення злочинів, а також тих, яким не було відомо про злочинну діяльність членів злочинної організації.

Для забезпечення стабільності та безпеки функціонування вказаної злочинної організації, під час вербування осіб ОСОБА_4 враховувалися їх особисті якості, навички, вміння діяти в групі, їх посади в органах та підрозділах внутрішніх справ, визнання авторитету її лідера (керівника) та безумовне йому підпорядкування

У вказаній злочинній організації ОСОБА_4 визначив чітку ієрархію та закріпив за собою функцію керівника.

ОСОБА_4 , як керівник злочинної організації, виконував наступні функції:

- з метою вчинення тяжких злочинів (одержання неправомірної вигоди службовою особою для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб) створив та очолив злочинну організацію;

- здійснював загальне керівництво та координацію діями всіх учасників злочинної організації;

- спільно з іншими учасниками злочинної організації розробляв плани вчинення злочинів, координував дії учасників під час готування та вчинення кримінальних правопорушень;

- розподіляв ролі між усіма учасниками злочинної організації;

- встановлював загально-визначені правила поведінки та конспірації в організації та забезпечує їх дотримання учасниками;

- здійснював безпосередній підбір учасників злочинної організації;

встановлював час, місце та спосіб вчинення злочинів;

- використовував службове становище, приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах.

Так, починаючи з 2014 року (більш точний період часу на тепер стороною обвинувачення не встановлений) ОСОБА_4 поступово залучав окремих осіб до протиправної діяльності та втілював у життя свій злочинний намір. Зокрема, переконавши ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , у можливості незаконного збагачення, шляхом вчинення тяжких злочинів, отримання неправомірної вигоди, використовуючи своє службове становище, для ефективної конспірації злочинної діяльності, у разі функціонування злочинної організації, повідомивши їм структуру злочинної організації, ступінчасту ієрархічну підпорядкованість її членів, розроблений ним план та механізм учинення тяжких злочинів, визначивши рольову участь членів злочинної організації, отримавши їх добровільну згоду на участь у злочинній організації та її діяльності, тим самим ОСОБА_4 створив стійке ієрархічне об`єднання злочинну організацію.

В залежності від наявних особистих якостей членів злочинної організації, таких як період особистого знайомства, займаної посади у підрозділах органів внутрішніх справ, навичок, вміння зорганізовано працювати в групі, між ними були розділені їх функції.

ОСОБА_6 , добре знайомий ОСОБА_4 з часів проходження військової служби в органах внутрішніх справ ( ОСОБА_6 з 2009 2015 роки старший інспектор дозвільної системи УГБ ГУ МВС України в Донецькій області, у вказаний період прямо підпорядковувався ОСОБА_4 , як заступнику начальника Головного управління начальнику міліції громадської безпеки ГУ МВС України в Донецькій області), після висунутої останнім пропозиції щодо долучення до злочинної організації добровільно вступив до її складу.

ОСОБА_6 старший інспектор відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи управління превентивної діяльності ГУ НП в Харківській області, добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких злочинів (одержання неправомірної вигоди службовою особою для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб), як учасник створеної ОСОБА_4 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, отримував від нього вказівки та настанови щодо злочинної діяльності вказаної організації, підтримував авторитет зазначеної злочинної організації;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах, під час яких безпосередньо здійснював активні дії, що виражалися у контролі за вчасним виконаннями іншими учасниками своїх ролей, отримуванні та відправленні поштових відправлень з документами та неправомірною вигодою - грошовими коштами від інших учасників злочинної організації, передачі матеріалів та грошових коштів організатору злочинної організації;

- за участі ряду комерційних структур в якості пособників, здійснював підготовку завідомо підроблених документів (медичних довідок ТОВ «Медфармікс», ТОВ «Мед Світ», посвідчень журналістів газета «Конгрес Світ», довідок про проходження курсів вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з нею та застосування, складання заліку ФОП « ОСОБА_12 »), які пересилав ОСОБА_4 для видачі дозволів на придбання/зберігання зброї та продовження терміну дії вже виданих дозволів;

- за вказівкою організатора, здійснював особисті зустрічі з іншими учасниками злочинної організації, а також комерційних структур, які сприяють у їх злочинний діяльності та координував їх дії (визначав періодичність їх зустрічей, місце їх проведення, час виконання тощо);

- за вказівкою організатора, здійснював координацію та комунікацію з громадянами які мали бажання отримати дозвіл на придбання чи володіння зброєю , або продовжити його термін дії, отримував від них документи та грошові кошти, які передавав безпосередньо організатору злочинної організації;

- за вказівкою організатора, підшукував інших осіб, яких можливо залучили у створену злочинну організацію;

- за вказівкою організатора, щодо забезпечення необхідних мір конспірації при пересиланні поштових відправлень, вміст яких становили документи та грошові кошти на користь організатора, пересилав зазначені матеріали на ім`я близького родича організатора, а саме ОСОБА_11 .

Крім того, ОСОБА_4 залучив до своєї злочинної організації свою дружину ОСОБА_11 , котра була обізнана про діяльність злочинної організації під керівництвом її чоловіка, на ім`я якої здійснювалися систематичні поштові відправлення від ОСОБА_6 , вміст яких становили документи, та грошові кошти в якості неправомірної вигоди, на користь лідера злочинної організації. Вказані поштові вдправлення ОСОБА_11 отримувала, як особисто так і за неї це здійснював ОСОБА_4 використовуючи її дані.

ОСОБА_7 , добре знайомий ОСОБА_4 з часів проходження військової служби в органах внутрішніх справ ( ОСОБА_7 з 2011 2014 рр. начальник сектору дозвільної системи відділу громадської безпеки ГУ МВС України в Донецькій області , у вказаний період напряму підпорядковувався ОСОБА_4 , як заступнику начальника Головного управління начальнику міліції громадської безпеки ГУ МВС України в Донецькій області), після висунутої останнім пропозиції щодо долучення до злочинної організації добровільно вступив до її складу

ОСОБА_7 заступник начальника відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи управління превентивної діяльності ГУ НП в Донецькій області, добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких злочинів (одержання неправомірної вигоди службовою особою для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб), як учасник створеної ОСОБА_4 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, отримував від нього вказівки та настанови щодо злочинної діяльності вказаної організації, підтримував авторитет зазначеної злочинної організації;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах, під час яких безпосередньо здійснював активні дії, що виражалися у контролі за вчасним виконаннями іншими учасниками своїх ролей, отриманні і відправці поштових відправлень з документами та грошовими коштами , які становили неправомірну вигоду, від інших учасників злочинної організації, передачі матеріалів та грошових коштів організатору злочинної організації;

- за участі ряду комерційних структур в якості пособників, здійснював підготовку завідомо підроблених документів (медичних довідок ТОВ «Медінвест», посвідчень журналістів газети «Конгрес Світ» та «Дніпро-Інфо», довідок про проходження курсів вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з нею та застосування, складання заліку ТОВ «Скіф схід»,) які пересилав ОСОБА_4 для видачі дозволів на придбання/зберігання зброї та продовження терміну дії вже виданих дозволів;

- за вказівкою організатора, здійснював особисті зустрічі з іншими учасниками злочинної організації, а також комерційних структур, які сприяли у їх злочинний діяльності та координував їх дії (визначав періодичність їх зустрічей, місце їх проведення, час виконання тощо);

- за вказівкою організатора, здійснював координацію та комунікацію з громадянами які мали бажання отримати дозвіл на зброю чи продовжити термін його дії, отримував від них документи та грошові кошти, які передавав безпосередньо організатору злочинної організації;

- за вказівкою організатора, підшукував інших осіб, яких можливо залучили у створену злочинну організацію;

- за вказівкою організатора, щодо забезпечення необхідних мір конспірації при пересиланні поштових відправлень, вміст яких становили документи та грошові кошти неправомірна вигода, на користь організатора, особисто пересилав зазначені матеріали від імені вигаданої особи на ім`я ОСОБА_4 , а забирав поштові відправлення від свого імені.

ОСОБА_8 , добре знайомий ОСОБА_4 (2017 2019 рр. головний інспектор відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Департаменту превентивної діяльності НП України, у вказаний період працював під безпосереднім керівництвом першого заступник начальника ДПД НП України ОСОБА_4 ), після висунутої останнім пропозиції щодо долучення до злочинної організації добровільно вступив до її складу.

ОСОБА_8 начальник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи управління превентивної діяльності ГУ НП в Київській області, призначений на посаду за сприяння ОСОБА_4 з метою розширення та контролю своєї злочинної організації на території Київської області, а також збільшення отримання прибутку за організованою ним злочинною схемою, добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких злочинів (одержання неправомірної вигоди службовою особою для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб), як учасник створеної ОСОБА_4 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, отримував від нього вказівки та настанови щодо злочинної діяльності вказаної організації, підтримував авторитет зазначеної злочинної організації;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах, під час яких безпосередньо здійснював активні дії, що виражалися у контролі за вчасним виконаннями іншими учасниками своїх ролей, отримуванні та відправленні поштових відправлень з документами та грошовими коштами неправомірною вигодою, від інших учасників злочинної організації, та громадян, передачі матеріалів та грошових коштів організатору злочинної організації;

- за участі ряду комерційних структур в якості пособників, здійснював підготовку завідомо підроблених документів, які передавав ОСОБА_4 під час особистих зустрічей для видачі дозволів на придбання/зберігання зброї та продовження терміну дії вже виданих дозволів;

- за вказівкою організатора, підшукував інших осіб, яких можливо залучили у створену злочинну організацію.

ОСОБА_10 , старший інспектор відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи УПД ГУ НП в Одеській обл., добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких злочинів (одержання неправомірної вигоди службовою особою для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб), як учасник створеної ОСОБА_4 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, отримував від нього вказівки та настанови щодо злочинної діяльності вказаної організації, підтримував авторитет зазначеної злочинної організації;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах, під час яких безпосередньо здійснював активні дії, що виражалися у контролі за вчасним виконаннями іншими учасниками своїх ролей, отримуванні та відправленні поштових відправлень з документами та грошовими коштами неправомірною вигодою, від інших учасників злочинної організації, та громадян, передачі матеріалів та грошових коштів організатору злочинної організації.

Крім того, до діяльності створеного та очоленого ОСОБА_4 стійкого ієрархічного об`єднання злочинної організації, він залучив керівників та працівників комерційних структур, а саме директора магазину, який спеціалізується на продажі зброї ТОВ «Стил Аргумент» ( ЄДРПОУ 42471647), ОСОБА_5 та співзасновника вказаного товариства і співвласника магазину ОСОБА_9 . Вказані особи виконуючи свою роль, як учасники злочинної організації, згідно заздалегідь обумовлених та розподілених ролей мали пропонувати громадянам України, які мають бажання придбати мисливську гладкоствольну чи нарізну зброю, однак не мають дозволу на її придбання та/або користування, а також підстав для придбання і володіння такою зброєю, в незалежності від місця реєстрації або проживання, свої посередницькі послуги по швидкому та безперешкодному отриманню в Державному органі виконавчої влади дозволів на придбання, зберігання, носіння зброї за грошову винагороду, після чого отримати від громадян грошові кошти, копії документів які посвідчують особу, передати документи і грошові кошти неправомірну вигоду особисто, або через невстановлених слідством осіб ОСОБА_4 , а після отримання від нього дозволу, передати дозвіл замовнику і здійснити продаж зброї. В свою чергу роль ОСОБА_4 полягала у використанні свого службового становища з метою оформлення всіх необхідних документів та видачі дозволів на придбання, зберігання, носіння зброї, за його особистим підписом за неправомірну вигоду.

За період діяльності злочинної організації створеної і очолюваної ОСОБА_4 , яка діяла під його керівництвом на всій території України з кінця 2014 року (більш точний період часу на тепер стороною обвинувачення не встановлений), слідством задокументовані факти вчинення, учасниками та керівником цієї злочинної організації, п`ятнадцяти епізодів тяжких злочинів, а саме одержання неправомірної вигоди службовою особою для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, вчинені повторно.

Таким чином, впродовж значного проміжку часу, починаючи з 2014 року діє злочинна організація, створена та очолена ОСОБА_4 , яка включає в себе працівників правоохоронного органу, які надали згоду на участь у цій організації, увійшли до її складу та вчиняють тяжкі та особливо тяжкі злочини, пов`язані з отриманням неправомірної вигоди за видачу дозволів на право придбання та/або зберігання зброї, на яку поширюється дія дозвільної системи, а також послуги з перереєстрації (продовження терміну дії дозволу) виданої раніше зброї.

Зазначене підтверджується матеріалами кримінального провадження, а саме проведеними в ході досудового розслідування слідчими (розшуковими) діями, негласними слідчими (розшуковими) діями, повідомленнями про вчинені кримінальні правопорушення, допитами свідків, а також, інформацією, отриманою у передбачений законом спосіб від установ та організацій, іншими матеріалами кримінального провадження в цілому.

04.03.2021 ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні п`ятнадцяти епізодів злочинів, передбачених ч. 3 ст.368 КК України.

03.06.2021 ОСОБА_4 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 368 КК України.

08.06.2021 ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст.368 КК України.

23.06.2021 ОСОБА_8 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст.368 КК України.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що перший заступник начальника Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України ОСОБА_4 , повторно, за попередньою змовою із засновником товариства яке здійснює продаж мисливської гладкоствольної і нарізної зброї та супутніх товарів ТОВ «Стіл Аргумент» (код за ЄДРПОУ 42471647), ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_1 , та керівником вказаного товариства ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , організували протиправну схему отримання неправомірної вигоди від громадян України за видачу дозволів на право придбання та/або зберігання, носіння зброї, на яку поширюється дія дозвільної системи, а також послуг з перереєстрації (продовження терміну дії дозволу) виданої раніше зброї, з використанням службового становища ОСОБА_4 .

Згідно заздалегідь обумовлених та розподілених ролей ОСОБА_5 та ОСОБА_9 мали пропонувати громадянам України, які мають бажання придбати мисливську гладкоствольну чи нарізну зброю, однак не мають дозволу на її придбання та/або користування, а також підстав для придбання і володіння такою зброєю, в незалежності від місця реєстрації або проживання, свої посередницькі послуги по швидкому та безперешкодному отриманню в Державному органі виконавчої влади дозволів на придбання, зберігання, носіння зброї за грошову винагороду, після чого здійснити її продаж. В свою чергу роль ОСОБА_4 полягала у використанні свого службового становища з метою оформлення всіх необхідних документів та видачі дозволів на придбання, зберігання, носіння зброї, за його особистим підписом за неправомірну вигоду.

ОСОБА_4 працюючи на посаді першого заступника начальника Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України, до повноважень якого, в тому числі, відноситься робота по перевірці дійсності документів і видачі дозволів на право прибдання та користування зброєю та пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, а також інші учасники групи, чітко усвідомлювали незаконність своїх дій, при цьому умисно з метою отримання неправомірної вигоди, діяли в порушення вимог Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів встановленого порядку, затвердженої наказом МВС України №622 від 21 серпня 1998 року (далі Інструкція).

Пунктами 7.2. та 7.3. Інструкції унормовано, що на кожну особу, яка володіє вогнепальною мисливською, а також холодною, нагородною, пневматичною зброєю (крім відомчої зброї), пристроями, заводиться особова справа. Особові справи власників нарізної, нагородної вогнепальної зброї та пристроїв ведуться в УП ГУНП, а на власників мисливської гладкоствольної, пневматичної та холодної зброї - у територіальних підрозділах поліції.

Особова справа власника зброї, серед іншого, містить матеріали перевірки власника зброї, рапорт, інформацію про відсутність або наявність судимості, медичні довідки (крім охолощеної зброї).

Пунктом 12.2. Інструкції передбачено, що для одержання в органах поліції дозволу на придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної зброї, холодної та охолощеної зброї, серед іншого, подається медична довідка (крім охолощеної зброї).

Для отримання передбачених цією Інструкцією дозволів громадянин подає документи особисто або через свого представника, якщо інше не передбачене законодавством.

Так, 20.01.2021 о 14 год. 42 хв. ОСОБА_5 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на отримання неправомірної вигоди, за попередньою змовою групою осіб, перебуваючи в приміщенні магазину ТОВ «Стіл Аргумент» (код за ЄДРПОУ 42471647) за адресою Київська обл. с. Лісники вул. Вишнева 36-А, запропонував ОСОБА_13 в порушення Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів встановленого порядку, затвердженої наказом МВС України №622 від 21 серпня 1998 року, за неправомірну вигоду в розмірі 7000 грн., оформити і надати дозвіл на придбання, зберігання, носіння мисливського нарізного карабіну. Після чого отримав від ОСОБА_13 7000 грн. неправомірної вигоди, та ксерокопії його паспорта громадянина України і РНОКПП, які передав ОСОБА_4 , за вчинення ним дій в інтересах ОСОБА_13 , які полягали у видачі йому дозволів на придбання зберігання, носіння мисливського нарізного карабіну, шляхом використанням наданого йому службового становища.

12.02.2021 року, ОСОБА_4 (повторно) реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на систематичне отримання неправомірної вигоди, за попередньою змовою групою осіб, шляхом використанням наданого йому службового становища, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи протиправність своїх дій, усвідомлюючи що він являється працівником уповноваженого підрозділу з контролю за обігом зброї та дозвільної системи центрального органу управління поліцією, що передбачає наявність в нього повноважень по видачі дозволів на придбання, зберігання, носіння зброї виключного у межах і в спосіб встановлений законом, в порушення Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів встановленого порядку, затвердженої наказом МВС України №622 від 21 серпня 1998 року, достовірно знаючи про те що ОСОБА_13 особисто, або його представник за дорученням, до органів поліції з заявою для видачу дозволу не звертався, заяву про видачу дозволу не подавав і не писав, інші документи передбачені Інструкцією такі як: заповнена картка-заява, медична довідка, довідка про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування, заява щодо видачі дозволу на зберігання та носіння зброї на ім`я керівника органу поліції, договір страхування, не заповнював і не подавав, безпідставно здійснив видачу дозволу на зберігання, носіння мисливського нарізного карабіну «Heym SR30 Classic, к-р 30-06, № НОМЕР_1 » № 6956 від 12.02.21, на ім`я ОСОБА_13 , зі строком дїї до 12.02.2024 року, за його підписом, який маючи на меті бути не викритим через свою протиправну діяльність, а також з метою конспірації, передав ОСОБА_9 .

17.02.2021 року ОСОБА_9 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на отримання неправомірної вигоди, за попередньою змовою групою осіб, перебуваючи в приміщенні магазину ТОВ «Стіл Аргумент» (код за ЄДРПОУ 42471647) за адресою Київська обл. с. Лісники вул. Вишнева 36-А, виконуючи свою попередньо обумовлену роль, передав ОСОБА_13 отриманий від ОСОБА_4 оригінал дозволу на зберігання, носіння мисливського нарізного карабіну «Heym SR30 Classic, к-р 30-06, № НОМЕР_1 » № 6956 від 12.02.21, на ім`я ОСОБА_13 , зі строком дїї до 12.02.2024 року, та здійснив продаж самого карабіна за 95 000 грн.

За результатом здійснення 18.06.2021 тимчасового доступу до речей та документів, які перебували у володінні Головного управління Національної поліції в Полтавській області, вилучено оригінал справи власника зброї ОСОБА_13 .

06.07.2021 документи, які складають справу власника зброї були детально оглянуті, де серед їх переліку виявлено медичну довідку серії НОМЕР_2 від 29.01.2021 для отримання дозволу (ліцензії) на об`єкт дозвільної системи, видана ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_3 зі строком дії до 29.01.2024, в якій у графі «Висновок лікарсько-консультативної комісії» зазначено «медичні протипоказання для отримання дозволу (ліцензії) відсутні», з відтиском печатки синьо-червоних кольорів із написами на ній «Для медичних документів*Товариство з обмеженою відповідальністю «Медстрахсервіс»*Україна, місто Київ*ідентифікаційний код 36702995» та двома підписами, виконаними чорнилами синього кольору, а також із наявною праворуч зверху захисною голограмою «Міністерство охорони здоров`я» та відтиском штампа зверху зліва, синього кольору із написами «Товариство з обмеженою відповідальністю «Медстрахсервіс», АДРЕСА_1 », знизу зліва фотокарткою особи чоловічої статі, яка за сукупністю ознак обличчя схожа на ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та попередньо відповідає фотокартці, виявленій зі зворотного боку лицьової сторони особової справи власника зброї, яка була предметом огляду.

Окрім того, в ході допиту ОСОБА_13 в якості свідка, останній повідомив, що за оформленням документів, перелік яких зазначено у п. 12.2. Інструкції, які як наслідок виступають підставою для отримання дозволу на придбання та зберігання зброї він особисто не звертався, а надав співробітникам ТОВ «Стіл Аргумент» грошові кошти у сумі 7000 грн для їх оформлення без його участі.

Зазначене знайшло своє підтвердження й за результатом проведення негласних слідчих (розшукових) дій, результати яких зафіксовано у протоколі НС(Р)Д № 14/2/1-1516 від 18.02.2021, а також у відповіді на доручення слідчого із реєстр. № 14/2/1-4580 від 07.07.2021.

01.09.2021 на виконання ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_14 від 10.08.2021 у справі №761/28899/21, провадження № 1-кс/761/16689/2021 проведено обшук приміщення, у якому Товариство з обмеженою відповідальністю «Медстрахсервіс» (Ідентифікаційний код 36702995) здійснює свою діяльність та фактично ним володіє за адресою: АДРЕСА_2 , в ході якого, серед іншого, виявлено та вилучено:

1. Журнал проведених лабораторних досліджень ТОВ Медстрахсервіс Кошиця 7-А, за період з 27.11.2019 по 14.05.2021, на 95 аркушах, 1 шт.;

2. Печатка із написами на ній, серед іншого: Для медичних документів, Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс, Ідентифікаційний код 36702995, 1 шт.;

3. Аркуш паперу із відтиском печатки червоно-синього кольору із написами на ній, серед іншого: Для медичних документів, Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс, Ідентифікаційний код 36702995, 1 арк.;

4. Штамп із написами на ньому, серед іншого Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс ЄДРПОУ 36702995, 1 шт.;

5. Аркуш паперу із відтиском штампу із написами на ньому, серед іншого: Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс ЄДРПОУ 36702995, 1 арк.

Так, у відповідності до п.1 Порядку видачі медичної довідки для отримання дозволу (ліцензії) на об`єкт дозвільної системи, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров`я України №252 від 20.10.1999 (далі Порядок), медична довідка для отримання дозволу (ліцензії) на об`єкт дозвільної системи (ф. N 127/о (облікова), додаток 1, далі - медична довідка) є єдиним документом, що видається громадянину лікувально-консультативною комісією після проведення медичного огляду з метою вирішення питання про наявність або відсутність медичних протипоказань для отримання дозволу (ліцензії) на об`єкт дозвільної системи відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. N 576 "Про затвердження Положення про дозвільну систему" та від 7 вересня 1993 р. N 706 "Про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії".

Згідно приписів п.п. 5 та 6 Порядку, питання про видачу медичної довідки вирішується лікарсько-консультативною комісією, до складу якої входять: голова комісії (лікар-терапевт), лікар-невропатолог, лікар-отоларинголог, лікар-офтальмолог. Перелік лабораторних та функціональних обстежень включає в себе обов`язковий обсяг (загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор, ЕКГ, обстеження гостроти й полей зору), а також індивідуальні додаткові обстеження, що призначаються лікарями - членами лікарсько-консультативної комісії. При вирішенні питання про видачу медичної довідки обов`язково враховуються результати обов`язкового профілактичного наркологічного огляду громадянина, дані щодо перебування громадянина на психіатричному обліку. При вирішенні питання про отримання медичної довідки громадянин має засвідчити свою особу (надати паспорт), подати сертифікат про проходження обов`язкового профілактичного наркологічного огляду, довідку щодо перебування громадянина на психіатричному обліку, 2 фотокартки розміром 3х4 см, документ, що підтверджує оплату послуг, пов`язаних з видачею медичної довідки.

Медична довідка без будь-якого з указаних вище документів не видається.

Разом з тим, у п. 8 Порядку зазначено, що дані медичних обстежень заносяться лікарями лікарсько-консультативної комісії до Медичної картки амбулаторного хворого (ф. N 025/о). В цю картку обов`язково вклеюються сертифікат про проходження обов`язкового профілактичного наркологічного огляду, довідка щодо перебування громадянина на психіатричному обліку.

Під час проведення обшуку вищевказаного приміщення, означеної Медичної картки амбулаторного хворого, заведеної на ім`я ОСОБА_15 , виявлено не було так як і не було її надано в ході проведення обшуку співробітниками ТОВ «Медстрахсервіс», що може підтверджувати факт безпідставної видачі медичної довідки серії ВВВ № 730054 від 29.01.2021 для отримання дозволу (ліцензії) на об`єкт дозвільної системи, виданої ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_3 за результатом проходження ним, буцім-то, медичного обстеження.

В свою чергу, у виявленому та вилученому журналі проведених лабораторних досліджень ТОВ Медстрахсервіс Кошиця 7-А, за період з 27.11.2019 по 14.05.2021, на 80 сторінці виявлено записи за 29.01.2021, серед яких прізвище ОСОБА_13 відсутнє, що може підтверджувати факт не про ходження ним медичного обстеження.

Після проведення медичного огляду лікарсько-консультативна комісія видає громадянину медичну довідку із зазначенням наявності чи відсутності у нього медичних протипоказань для отримання дозволу (ліцензії) на конкретний об`єкт дозвільної системи. Максимальний термін дії медичної довідки визначається, виходячи з даних лікарського огляду, а також терміну дії наданого громадянином сертифіката про проходження обов`язкового профілактичного наркологічного огляду (ф. N 140-0 (облікова), але не може перевищувати трьох років.

Медична довідка, що підписана членами й головою лікарсько-консультативної комісії, засвідчується печаткою лікувально-профілактичного закладу.

В той же час, виявлений вищезазначений штамп та печатка підтверджують факт засвідчення Товариством з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс зазначеного офіційного документа, а саме медичної довідки серії НОМЕР_2 від 29.01.2021 для отримання дозволу (ліцензії) на об`єкт дозвільної системи, виданої ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_3 за результатом проходження ним, буцім-то, медичного обстеження, яке як він зазначив під час допиту не проходив.

Прокурор вказує, що у звязку із зазначеними обставинами, вилучені речі та документи мають доказове значення у вказаному кримінальному провадженні оскільки підтверджують обставини, які підлягають доказуванню, а саме: часу, способу, місця безпідставної видачі ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_3 медичної довідки серії НОМЕР_2 від 29.01.2021 для отримання дозволу (ліцензії) на об`єкт дозвільної системи, яка як наслідок стала однією із підстав для видачі останньому дозволу на зберігання, носіння мисливського нарізного карабіну «Heym SR30 Classic, к-р 30-06, № 319105» № 6956 від 12.02.21.

01.09.2021 вилучені речі та документи були детально оглянуті, про що складено відповідний протокол, а 02.09.2021 постановою слідчого в ОВС 1 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління Служби безпеки України ОСОБА_16 визнані речовими доказами та у встановленому порядку долучені до матеріалів провадження.

Прокурор зазначає, що на даний час, у сторони обвинувачення є необхідність у призначені та проведенні судової почеркознавчої експертизи та судової технічної експертизи документів, надання відповідних доручень оперативному підрозділу на встановлення фактів та обставин, які досліджуються в ході здійснення досудового розслідування у провадженні, проведенні додаткових оглядів вилучених речей на предмет дослідження наявності у них додаткових відомостей, які можуть мати доказове значення у кримінальному провадженні.

У судове засідання прокурор ОСОБА_3 не з`явився, надіслав на адресу суду заяву про розгляд клопотання без його участі.

Представник власника тимчасово вилученого майна також не з`явився. Від керівника ТОВ «Медстрахсервіс» ОСОБА_17 надіслав заяву про розгляду клопотання без його участі у якій вказав, що не заперечує з приводу арешту тимчасово вилученого майна, однак просить в найкоротший термін провести необхідні експертизи та повернути вказане майно.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Положенням ч. 2 ст. 170 КПК України встановлено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Частиною 3 ст. 170 КПК України передбачено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Частиною 1 ст. 98 КПК України встановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Положенням ч. 2 ст. 173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги винесення слідчим 02 вересня 2021 року постанови про визнання майна речовим доказом, а також наявність достатніх доказів того, що зазначене у клопотанні майно відповідає критеріям ст. 98 КПК України, а саме є майном, щодо якого є наявність розумних підозр вважати, що воно могло зберегти на собі сліди кримінального правопорушення або було його знаряддям, слідчий суддя з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, знищення, передачі та відчуження такого майна, приходить до висновку про наявність достатніх підстав для накладення арешту на майно, тимчасово вилучене 01 вересня 2021 в ході проведення обшуку приміщення, у якому ТОВ «Медстархсервіс» (ЄДРПОУ 36702995) здійснює свою діяльність та фактично ним володіє за адресою: м. Київ, вул. Кошиця, 7а, а саме на: журнал проведених лабораторних досліджень ТОВ Медстрахсервіс Кошиця 7-А, за період з 27.11.2019 по 14.05.2021, на 95 аркушах, 1 шт., печатку із написами на ній, серед іншого: Для медичних документів, Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс, Ідентифікаційний код 36702995, 1 шт., аркуш паперу із відтиском печатки червоно-синього кольору із написами на ній, серед іншого: Для медичних документів, Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс, Ідентифікаційний код 36702995, 1 арк., штамп із написами на ньому, серед іншого Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс ЄДРПОУ 36702995, 1 шт., аркуш паперу із відтиском штампу із написами на ньому, серед іншого: Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс ЄДРПОУ 36702995, 1 арк.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 98, 117, 131, 132, 170-173, 309, 310, 392, 393, 395, 532 КПК України, слідчий суддя

у х в а л и в:

Клопотання прокурора третього відділу організації процесуального керівництва управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіальних підрозділів Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 42020000000002376, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08 грудня 2020 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 368 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України, за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 1 ст. 263, ч.1 ст. 364, ч.3 ст. 368 КК України задовольнити.

Накласти арешт на майно, тимчасово вилучене 01 вересня 2021 в ході проведення обшуку приміщення, у якому ТОВ «Медстархсервіс» (ЄДРПОУ 36702995) здійснює свою діяльність та фактично ним володіє за адресою: м. Київ, вул. Кошиця, 7а, а саме на: журнал проведених лабораторних досліджень ТОВ Медстрахсервіс Кошиця 7-А, за період з 27.11.2019 по 14.05.2021, на 95 аркушах, 1 шт., печатку із написами на ній, серед іншого: Для медичних документів, Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс, Ідентифікаційний код 36702995, 1 шт., аркуш паперу із відтиском печатки червоно-синього кольору із написами на ній, серед іншого: Для медичних документів, Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс, Ідентифікаційний код 36702995, 1 арк., штамп із написами на ньому, серед іншого Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс ЄДРПОУ 36702995, 1 шт., аркуш паперу із відтиском штампу із написами на ньому, серед іншого: Товариство з обмеженою відповідальністю Медстрахсервіс ЄДРПОУ 36702995, 1 арк.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Крім того, відповідно до ст. 174 КПК України арешт майна може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження судом.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.09.2021
Оприлюднено23.05.2024
Номер документу99692324
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —761/31933/21

Ухвала від 07.09.2021

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Сидоров Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні