ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"20" вересня 2021 р.м. Харків Справа № 922/3675/21
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Буракової А.М.
розглянувши матеріали
позовної заяви 1) ОСОБА_1 , с. Черкаські Тишки Харківського району Харківської області , 2) Фермерського господарства "Дбайливий фермер", с. Черкаські Тишки Харківського району Харківської області до Фермерського господарства "Найкращі врожаї", смт. Нова Водолага Харківської області, про визнання недійсним акту, скасування державної реєстрації, визнання права оренди земельної ділянки
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 та Фермерське господарство "Дбайливий фермер" (позивачі) звернулись до господарського суду Харківської області з позовною заявою до Фермерського господарства "Найкращі врожаї" (відповідач), згідно якої просять суд:
- визнати недійсним акт приймання-передачі земель від 05.09.2017 до Договору оренди земельної ділянки від 21.12.2012;
- скасувати державну реєстрацію права користування земельною ділянкою з кадастровим номером 6324584000:02:000:0039, площею 70,5312 га, проведену за Фермерським господарством "Найкращі врожаї" на підставі рішення державного реєстратора (нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області Гібадулової Л.А.) про внесення змін до запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 36703529 від 19.08.2017 державного реєстратора прав на нерухоме майно Гібадулової Л.А. Харківського міського нотаріального округу Харківської області;
- визнати за Фермерським господарством "Дбайливий фермер" право оренди земельної ділянки з кадастровим номером 6324584000:02:000:0039, площею 70,5312 га.
Дослідивши позовні матеріали, суд встановив, що позов подано з порушенням п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, а саме: до позовної заяви не додано документів, що підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; доказів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно з ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" з 1 січня 2021 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2270,00 грн.
За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Таким чином, за подання позову з трьома вимогами немайнового характеру судовий збір становить 6810,00 грн.
При цьому, позивачам слід врахувати, що згідно з положеннями ч. 7 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Крім того, у позовній заяві не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, який, відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, обов`язково повинен міститися у позовній заяві.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Отже, позивачам необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду у 10-денний строк з дня вручення даної ухвали доказів направлення відповідачу та третій особі копії позовної заяви і доданих до неї документів; доказів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву ОСОБА_1 та Фермерського господарства "Дбайливий фермер" до Фермерського господарства "Найкращі врожаї" про визнання недійсним акту, скасування державної реєстрації, визнання права оренди земельної ділянки.
Встановити позивачам спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- доказів направлення відповідачу та третій особі копії позовної заяви і доданих до неї документів;
- доказів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі;
- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Встановити позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення копії даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачам, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Ухвалу підписано 20.09.2021.
Суддя Буракова А.М.
Примітка: Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків (ст.174 ГПК України).
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2021 |
Оприлюднено | 21.09.2021 |
Номер документу | 99713740 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Буракова А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні