17.09.2021
Справа № 642/5519/21
Провадження № 1-кс/642/3385/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 вересня 2021 рокуЛенінський районний суд міста Харкова у складі: слідчого судді ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого Другого слідчого відділу (із місцем дислокації у м. Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №62019170000000200 від 20.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 364 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий Другого слідчого відділу (із місцем дислокації у м. Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про подовження строків досудового розслідування по кримінальному провадженню №62019170000000200 від 20.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 364 КК України.
Як вбачаєтьсяз клопотаннята доданихдо ньогоматеріалів, Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Полтаві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62019170000000200 відомості про яке, 20.03.2019 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що упродовж 2018 року Головне управління Національної поліції в Харківській області (код ЄДРПОУ: 40108599) в особі заступника начальника ОСОБА_4 (Замовник) і ТОВ «БК БУД+» (код ЄДРПОУ: 40943821) в особі директора ОСОБА_5 (Виконавець) укладено низку договорів щодо надання послуг з:
-поточного ремонту покрівлі будинку ГУНП в Харківській області за адресою: м.Харків, вул. Жон Мироносиць, буд.5;
-капітального ремонту покрівлі будинку Київського ВП ГУНП в Харківській області за адресою: м.Харків, вул. Алчевських, буд.49;
-капітального ремонту покрівлі будинку тренінгового центру ГУНП в Харківській області за адресою : м.Харків, Сокільники ,23;
-капітального ремонту покрівлі будинку Первомайського ВП ГУНП в Харківській області за адресою : м.Первомайск, вул. Харківська, 1
Під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, відповідно до ухвали слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_6 від 11.06.2019, судовим експертом ОСОБА_7 проведена судова будівельно-технічна експертиза, відповідно до висновку №5 від 07.10.2019 встановлено, що види та обсяги фактично виконаних робіт, а також фактично витрачені при цьому матеріали, не відповідають видам, обсягам робіт та матеріалам, що зазначені в актах прийняття виконаних будівельних робіт по вказаним вище об`єктам на суму 1270650 грн.
Органом досудового розслідування, 23.06.2020 у вказаному кримінальному провадженні призначена судово економічна експертиза в частині підтвердження різниці між сплаченими ГУНП в Харківській області грошовими коштами за надані (виконані) ТОВ «БК БУД+» послуги (роботи) щодо поточних ремонтів досліджуваних об`єктів та вартістю фактично виконаних робіт з урахуванням висновку судової будівельно-технічної експертизи № 5 від 07.10.2019, проведеної судовим експертом ОСОБА_7 . Відповідно до висновку судового експерта Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України №168 від 14.08.2020 встановлена різниця між сплаченими ГУНП в Харківській області грошовими коштами та вартістю фактично виконаних робіт.
У кримінальному провадженні виконано ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій, спрямованих на отримання та перевірку зібраних доказів щодо наявності складу кримінального правопорушення в діях певних службових осіб ГУ НП в Харківській області, які разом із працівниками ТОВ «БК БУД+» користуючись своїм службовим становищем вчиняють дії щодо розтрати та заволодіння бюджетних коштів, що також підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: письмовими доказами по кримінальному провадженню, висновками експертних досліджень, рішеннями контролюючих органів, а також іншими матеріалами, які зберігаються в матеріалах досудового розслідування.
Ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 16.03.2021 продовжено строк досудового розслідування до 6 місяців, тобто до 20.09.2021.
Разом з цим строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні спливає 20.09.2021, проте досудове розслідування у ньому не може бути завершено, виходячи з наступного.
По-перше, у органу досудового розслідування є обґрунтовані підстави вважати, що діями службових осіб ГУ НП в Харківській області можливо завдано шкоду державному бюджету України, що в подальшому впливатиме на кваліфікацію дій підозрюваних, у зв`язку з чим у вказаному кримінальному провадженні призначено та на даний час проводиться судова будівельна-технічна експертиза, проведення якої доручено судовим експертам ННЦ Інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса. Станом на 15.09.2021 вказана експертиза триває.
Після проведення необхідних слідчих дій та отримання документів у кримінальному провадженні буде вирішене питання щодо прийняття остаточного рішення у кримінальному провадженні.
Отже, вказані слідчі та процесуальні дії не можливо виконати у передбачений КПК строк для проведення досудового розслідування, у зв`язку із чим у сторони обвинувачення виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування.
Значення результатів цих процесуальних дій для судового розгляду:
Відомості, які будуть отримані в результаті перелічених слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, мають значення доказів у кримінальному провадженні, оскільки підтвердять або спростують причетність службових осіб ГУНП в Харківській області до вчинення кримінального правопорушення за обставинами кримінального провадження.
Проведення усіх вищевказаних процесуальних дій для розслідування має вирішальний характер, у зв`язку з тим, що їх виконання, є обов`язковим для повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування, а також встановлення причетних до вчинення злочину осіб.
Перешкодою раніше здійснити вищевказані слідчі та процесуальні дії, незважаючи на вжиті заходи з боку органу досудового розслідування є особлива складність провадження, а саме необхідність отримання висновків експертних установ, встановлення свідків злочину, велика кількість слідчих та інших процесуальних дій, проведення яких вимагає тривалого часу.
Також, відповідно до статті 29Закону України"Прозахист населеннявід інфекційниххвороб" з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», відповідно до якої установлено з 12 березня 2020 року на усій території України карантин, у зв`язку з чим проведення частини слідчих дій із залученням громадян (допити, одночасні допити, слідчі експерименти) є неможливим.
Слідчий у судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності. Клопотання підтримує в повному обсязі.
На підставі ч. 4ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, приходить до висновку про те, що клопотання підлягає частковому задоволенню на підставі наступного.
В провадженні Другого слідчого відділу (із місцем дислокації у м. Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, перебуває кримінальне провадження №62019170000000200 від 20.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 364 КК України.
Згідно ст.219 КПК Українистрок досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру, який становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості.
Згідно до ст.294 КПК Україниякщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений встатті 219 КПК України, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другоїстатті 219 КПК України.
Продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка учасників кримінального провадження. (рішення у справах «Олексій Бугайов проти України», «Юрій Іванов проти України»).
Строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується 20 вересня 2021 року.
На даний час завершити досудове розслідування не представляється можливим, у зв`язку з тим, що необхідно провести ряд зазначених слідчих дій.
Вищевказані слідчі дії є необхідними для повного, всебічного та об`єктивного розслідування кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки, проведення інших слідчих та процесуальних дій.
У рішенні по справі «Шиянов проти України» від 02.06.2016 Європейський суд з прав людини вказав, що вимоги щодо проведення розслідування не є обов`язком досягнення результату, але обов`язком вжиття заходів. Іншими словами, державні органи повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання доказів, що стосуються події, включаючи, серед іншого, висновки судових експертиз та інше.
Так, слідчим доведено те, що вказані в клопотанні дії не могли бути виконані в строк, передбаченийст. 219 КПК України, а тому слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити строк досудового розслідування по кримінальному провадженню до шести місяців, тобто до 20.03.2022 року.
На підставі наведеного, керуючись ст.219,294,295-1,309,372 КПК України, слідчий суддя -
ухвалив:
Клопотанняслідчого - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62019170000000200 від 20.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст.364КК України до шести місяців, тобто до 20 березня 2022 року.
В задоволенні інших вимогвідмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 99722192 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Зловживання владою або службовим становищем |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Пашнєв В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні