233 Справа № 2-527-2011
УХВАЛА
20 вересня 2021 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Мартиненко В. С.,
за участю секретаря судового засідання Штреккер В.О.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в м. Костянтинівка Донецької області заяву ОСОБА_1 про відновлення втраченого судового провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області з вказаною заявою звернувся ОСОБА_1 , в якій просив відновити втрачене судове провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, закінченій ухваленням рішення Дебальцевським міським судом Донецької області від 15 липня 2011 року. В обґрунтування вказаних вимог заявник посилався на те, що відновлення втраченого судового провадження необхідно заявнику для отримання копії рішення суду про розірвання шлюбу.
Учасники справи у судове засідання не з`явились, були повідомлені про дату, час і місце проведення розгляду справи належним чином.
З`ясувавши обставини справи, дослідивши зібранні матеріали втраченого провадження, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 490 ЦПК України заява про відновлення втраченого судового провадження подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Згідно з розпорядженням голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ № 19/0/38-15 від 27 березня 2015 року Про визначення територіальної підсудності справ до територіальної підсудності Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області були віднесені справи, територіально підсудні Дебальцевському міському суду Донецької області.
Відповідно до п. 20 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України якщо суд, до юрисдикції якого відповідно до вимог процесуального закону відноситься вирішення питання про відновлення втраченого провадження, знаходиться на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, то відновлення втраченого провадження здійснюється судом за територіальною підсудністю судових справ, визначеною згідно із Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" або Законом України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції".
Судом встановлено, що заочним рішенням Дебальцевського міського суду Донецької області у цивільній справі № 2-527/11 від 15 липня 2011 року за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбушлюб, зареєстрований 30 серпня 2008 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Дебальцевського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 117 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 розірвано. Після розірвання шлюбу прізвище ОСОБА_2 змінено на « ОСОБА_3 » . Стягнуто з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 судовий збір в сумі по 04 гривень 25 копійок з кожного. Стягнуто з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі по 15 гривень з кожного.
Рішення суду набрало законної сили 29 серпня 2011 року.
Факт ухвалення відповідного судового рішення, його зміст, дата набрання рішенням законної сили підтверджується відомостями, що містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень , автоматизованій системі документообігу Дебальцевського міського суду Донецької області, доступ до якої наданий Костянтинівському міськрайонному суду Донецької області, копією судового рішення, наданого заявником.
Статтею 489 ЦПК України передбачено, що втрачене судове провадження у цивільній справі може бути відновлене за заявою учасника справи або за ініціативою суду.
Згідно з ст. 493 ЦПК України при розгляді заяви про відновлення втраченого судового провадження суд бере до уваги частину справи, яка збереглася (окремі томи, жетони, матеріали з архіву суду тощо); документи, надіслані (видані) судом учасникам судового процесу та іншим особам до втрати справи, копії таких документів; матеріали виконавчого провадження, якщо воно здійснювалося за результатами розгляду справи; будь-які інші документи і матеріали, подані учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для відновлення справи; відомості з Єдиного державного реєстру судових рішень; дані, що містяться в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі; будь-які інші відомості, документи тощо, отримані у законний спосіб з інших офіційних джерел.
Відповідно до ч. 1 ст. 494 ЦПК України на підставі зібраних і перевірених матеріалів суд постановляє ухвалу про відновлення втраченого судового провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити.
На підставі зібраних і перевірених матеріалів суд вважає встановленим зміст рішення Дебальцевського міського суду Донецької області у цивільній справі № 2-527/11 від 15 липня 2011 року за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу , що є підставою для відновлення втраченого судового провадження в частині рішення суду та буде достатнім для реалізації мети звернення.
Керуючись ст. ст. 260, 261, 353, 493, 494, п.п.15.5 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про відновлення втраченого судового провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Відновити провадження у цивільній справі № 2-527/11 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу - в частині рішення Дебальцевського міського суду Донецької області від 15 липня 2011 року:
Справа № 2-527/11
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Заочне
15 липня 2011 року Дебальцевський міський суд Донецької області в складі:
головуючої - судді Попович Т.М.
при секретарі Семеновій Ю.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дебальцеве цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, -
ВС Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, вказуючи, що спільне життя з відповідачем не склалося у зв»язку з тим, що мають різні погляди на сім»ю, шлюбні відносини припинені з кінця 2009 року. Від шлюбу вони мають неповнолітню дочку - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Спору про набуте спільне майно немає.
Позивач в судовому засіданні підтримала позовні вимоги та не заперечував проти ухвалення заочного рішення.
Відповідач до судового засідання не з»явився, про місце, день, час судового засідання повідомлений належним чином..
Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Сторони зареєстрували шлюб 30 серпня 2008 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Дебальцевського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 117 (а.с. 5). Від шлюбу сторони мають неповнолітню дочку. Спору про розподіл майна, що є спільною сумісною власністю у подружжя не має. Сторони мають різні погляди на сім`ю та взаємовідносини між подружжям, шлюбні відносини припинені з кінця 2009 року, спільне господарство не ведеться.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, сім`я фактично розпалася та її відновлення неможливе, у зв`язку з чим, суд вважає за необхідне шлюб розірвати. Після розірвання шлюбу позивачу змінити на « ОСОБА_3 » .
Судові витрати суд вважає необхідним покласти на сторони.
На підставі ст.ст.105,110,112 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ,217, 218, 235 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Шлюб, зареєстрований 30 серпня 2008 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Дебальцевського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 117 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.
Після розірвання шлюбу прізвище ОСОБА_2 змінити на« ОСОБА_3 » .
Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 судовий збір в сумі по 04 гривень 25 копійок з кожного.
Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі по 15 гривень з кожного.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення, а в разі складення рішення у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Дебальцевський міський суд.
Суддя Дебальцевського
міського суду Т.М. Попович
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суддя
Суд | Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2021 |
Оприлюднено | 21.09.2021 |
Номер документу | 99742526 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Мартиненко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні