СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
пр. № 1-кс/759/7700/21
ун. № 759/21068/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2021 року м. Київ
слідчий суддя Святошиснького районного суду м. Києва ОСОБА_1
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві клопотання старшого слідчий в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 погоджене прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування, матеріали якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12020110000000185 від 19.03.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 188-1, ч. 2 ст. 361 КК України,
ВСТАНОВИВ:
15.09.2021 до Святошинського районного суду м. Києва звернувся старший слідчий в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 із вищезазначеним клопотанням.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що до слідчого управління ГУ Національної поліції в Київській області з ВПК в Київській області ДКП НП України надійшли матеріали по заяві ПАТ «ДТЕК Київські Регіональні електромережі» (ЄРДПОУ 23243188) щодо розповсюдження шкідливих технічних засобів з метою зупинки лічильників електроенергії невстановленими досудовим слідством особами, через веб-ресурси на території Київської та інших областей.
Так, розмір збитків нанесених ПрАТ «Київобленерго» у зв`язку з використанням Виробничим кооперативом «Фірма «Агробудпостач» (ідентифікаційний код 05470510) ВЧ генератора складає 1 561138, 85 грн. Розмір збитків нанесених ПрАТ «Київобленерго» у зв`язку з використанням ТОВ «Науково виробниче підприємство «ЕВКЛАЗ» (ідентифікаційний код 01515686) ВЧ генератора складає 448843, 85 грн.
Порядок фіксації порушень в галузі електроенергетики (в тому числі у разі виявлення ВЧ-генераторів чи імпульсних генераторів) визначається пунктом 5.5.5. та главою 8.2. розділу VIII Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312 (далі - ПРРЕЕ), а порядок визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою НКРЕ від 04.05.2006 № 562 (до 27.07.2019). Після 27.07.2019 порядок визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії регулюється главою 8.4. розділу VIII ПРРЕЕ.
Суть правопорушення, передбаченого ст. 188-1 КК України, полягає в тому, що особа споживає електричну енергію, але таке споживання не фіксується лічильником у зв`язку з тим, що ВЧ-генератор зупиняє лічильник, який в свою чергу не фіксує споживання електричної енергії. Тобто особа безобліково споживає та не оплачує спожиту електроенергію.
Наданими висновками експертів встановлено, що при розміщенні ВЧ-генератора біля лічильника здійснюється високочастотний вплив на лічильник електричної енергії, а саме повне блокування обліку електроенергії на протязі всього періоду впливу.
Незважаючи, що у відповідності зі статтею 188-1 Кримінального кодексу України, існує кримінальна відповідальність за розкрадання електричної енергії, продавці вище зазначених пристроїв, зухвало та відкрито пропонують їх купувати та використовувати.
Дані пристрої неправомірно розповсюджуються через сайти в мережі Інтернет, компаніями, або фізичними особами, що не мають необхідної дозвільної документації.
З показанькерівникацентру зтехнічного аудитуПрАТ ДТЕККиївські РегіональніЕлектромережі ОСОБА_5 встановлено,що з метою дотримання споживачами вимог «Правил роздрібного ринку електричної енергії», фахівцями центру Товариства проводяться рейдові перевірки, в ході яких фіксуються порушення та складаються акти. Останнім часом найбільш розповсюдженим способом розкрадання електричної енергії являється використання пристроїв (високочастотні та імпульсні генератори), які впливають на роботу приладів обліку. Так, з початку поточного року, фахівцями Товариства виявлено 184 високочастотних та імпульсних генератора, за допомогою яких споживачі здійснювали крадіжку електроенергії.
При цьому залишається значною кількість не виявлених високочастотних приладів, про що свідчить фідерний аналіз втрат електричної енергії, який постійно проводиться на Товаристві.
Кількість випадків використання приладів впливу на лічильник збільшується з року в рік. Причиною збільшення є вільний продаж високочастотних та імпульсних генераторів в мережі Інтернет.
Прокурор в судове засідання не з`явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі, клопотання про продовження строку досудового розслідування просив задовольнити.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, дійшов таких висновків.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Строк досудовогорозслідування укримінальному провадженнізавершується 20.09.2021,проте,закінчити досудоверозслідування увизначений терміннеможливо,оскільки з метою встановлення та ідентифікації особи, яка займається вищевказаним переобладнанням електричних лічильників 26.11.2020 було призначено комплексну трасологічну, дактилоскопічну та молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручено експертам Київського НДЕКЦ. Висновки експертів за результатами проведення трасологічних та дактилоскопічних досліджень до матеріалів кримінального провадження вже долучено, однак висновок експерта щодо молекулярно-генетичного дослідження все ще перебуває на виконанні, але закінчити розслідування до спливу вказаного строку неможливо, оскільки на даний час у кримінальному провадженні необхідно виконати наступне:
-долучити висновок експерта за результатами проведення молекулярно-генетичного дослідження;
-встановити розмір завданих збитків, шляхом проведення відповідної експертизи;
-встановити коло осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення та вижити заходів щодо притягнення їх до передбаченої законом відповідальності;
-за результатами проведення відповідних експертиз та на основі здобутих доказів визначитися з кінцевою правовою кваліфікацією вчинених кримінальних правопорушень;
-за результатами судових експертиз та на підставі отриманих доказів вирішити питання про повідомлення про підозри фігурантам вказаного кримінального провадження.
Відповідно до ч. 4ст. 38 КПК України, орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Згідност. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першоїстатті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другоїстатті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.
Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Вивчивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя дійшов висновку, що додатковий строк є необхідним для проведення необхідних слідчих і процесуальних дій, які не могли бути завершені раніше з об`єктивних причин та через специфіку вчиненого кримінального правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст. 219, 294, 295, 295-1, 309, 376 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_6 , погоджене прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування, матеріали якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12020110000000185 від 19.03.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 188-1, ч. 2 ст. 361 КК України, задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020110000000185від 19.03.2020 на дванадцять місяців у межах строку досудового розслідування, тобто до 20.09.2022.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Святошинського
районного суду м. Києва ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 99767215 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Ул`яновська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні