Ухвала
від 22.09.2021 по справі 910/15398/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позову без руху

м. Київ

22.09.2021Справа № 910/15398/21

Суддя Бондаренко-Легких Г.П., розглянувши

позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Активлізинг"(просп. Голосіївський, буд. 70, м. Київ 40, 03040)

2) Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації(просп. Голосіївський, буд. 42, м. Київ 39, 03039)

про визнання припиненими трудових правовідносин та зобов`язання вчинити дії

Без виклику представників сторін.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Активлізинг" (далі за тексом - відповідач - 1) та Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації (далі за текстом - відповідач - 2) про визнання припиненими трудових правовідносин та зобов`язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані бездіяльністю учасників відповідача - 1 щодо вирішення питання про звільнення директора товариства ОСОБА_1 за власним бажанням (яка полягає у не прибутті учасників на загальні збори товариства), що є порушення його прав на працю та права на припинення трудових відносин, визначених ст. 43 Конституції України.

У зв`язку з чим позивач звертається до Господарського суду міста Києва з позовною заявою про визнання припиненими трудових правовідносин між позивачем та відповідачем - 1 на підставі ст. 38 КЗпПУ з дня прийняття судового рішення та зобов`язання відповідача - 2 вчинити дії щодо внесення змін до відомостей про керівника відповідача - 1, що містяться в єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. З огляду на звернення із позовом до господарського суду, позивач вважає, що спір у даній справі, згідно статті 20 ГПК України підлягає вирішенню в Господарському суді міста Києва за місцезнаходженням відповідачів.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

З тексту позовної заяви вбачається, що позов направлено на захист права позивача як фізичної особи на працю.

Позивач не навів в тексті позовної заяви посилання, з яких підстав він вважає, що спір підвідомчий судам господарської юрисдикції.

Разом з тим, Велика плата Верховного суду, визначаючи, що спір щодо звільнення члена виконавчого органу товариства підлягає розгляду в порядку господарського судочинства (постанова Великої Палати Верховного Суду від 28 листопада 2018 року у справі №562/304/17 та постанова Великої Палати Верховного Суду від 9 лютого 2020 року у справі № 145/166/18) виходила з того, що позивач у вказаних справах був учасником товариства та очолював виконавчий орган товариства, а отже і спори у вказаних справах стосувалися реалізації корпоративних прав позивача на управління товариством.

Частиною третьою статті 22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин , а також інші справи, віднесені законом до їх юрисдикції.

Подання позовної заяви за правилами Господарського процесуального кодексу України означає, що позовна заява повинна бути подана за правилами предметної та суб`єктної юрисдикції справ відповідно до статті 20 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів.

Разом з тим, у поданій позовній заяві, позивач не обґрунтовує, за захистом яких корпоративних прав і чиїх корпоративних прав він звернувся до суду, не навів обставин, які, на його думку, визначають корпоративний характер даного спору, а просто зазначає, що спір підвідомчий господарським судам.

Відповідно до п.п. 4,5 ч. 3 статті 162 ГПК України, саме на позивача покладається обов`язок при поданні позовної заяви визначити правові підстави позову (правовий характер спірних правовідносин) та обґрунтувати підвідомчість спору, в даному випадку, господарським судам.

Згідно з частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Активлізинг" та Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання припиненими трудових правовідносин та зобов`язання вчинити дії залишити без руху.

2. Встановити позивачеві строк на усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання:

- надати правове обґрунтування корпоративного характеру спору, що є передумовою для визначення підвідомчості спору в порядку статті 20 ГПК України, визначити які корпоративні права, за захистом яких звернувся позивач, порушені та обгрунтувати підвідомчість спору господарським судам.

4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Суддя Ганна Бондаренко Легких

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.09.2021
Оприлюднено22.09.2021
Номер документу99785215
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/15398/21

Рішення від 13.06.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 17.05.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 21.01.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 09.12.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 09.11.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 11.10.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 22.09.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні