Рішення
від 21.09.2021 по справі 923/983/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 вересня 2021 року м. Херсон Справа № 923/983/21

Господарський суд Херсонської області у складі судді Немченко Л.М. , розглянувши справу

за позовом: Акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль" (73036, м. Херсон, Бериславське шосе, 1, код ЄДРПОУ 00131771)

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Медицынский научно-исследовательский центр" ( вул. Видригана, 76, м. Херсон, код ЄДРПОУ 23130998)

про стягнення 41 803,85 грн

без участі представників сторін

19.07.2021 Акціонерне товариство "Херсонська теплоелектроцентраль" (надалі - позивач) звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Медицынский научно-исследовательский центр" (надалі - відповідач), яким просить стягнути 41 803,85 грн. основного боргу за договором про надання послуг з централізованого опалення № 2/г-т від 01.11.2003.

Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 22.07.2021 постановлено: відкрити провадження у справі; визначити розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) учасників справи; встановити відповідачу строк для подачі до суду відзиву на позов не пізніше 12 серпня 2021 року.

26.08.2021 до суду повернулась ухвала суду від 22.07.2021 про відкриття провадження у справі без вручення відповідачу з довідкою поштового зв`язку та відміткою: "за закінченням встановленого строку зберігання". Судом зроблено безкоштовний запит до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з якого вбачається, що місцезнаходження відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Медицынский научно-исследовательский центр", вул. Видригана, 76, м. Херсон, код ЄДРПОУ 23130998. Ця адреса вказана позивачем у позовній заяві, на яку судом направлялася ухвала про відкриття провадження.

За змістом норми Господарського процесуального кодексу України витікає, що, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв`язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Враховуючи, що судом було ретельно дотримано вимоги закону щодо надсилання судової кореспонденції, суд вважає, що відповідач повідомлявся належним чином про час і місце розгляду справи.

Вивчивши матеріали справи, суд

в с т а н о в и в :

01.11.2003 між ПАТ Херсонська ТЕЦ (правонаступником якого є AT Херсонська ТЕЦ надалі за текстом - Позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю Медицынский научно-исследовательский центр (надалі - Відповідач) укладено договір № 2/г-т про надання послуг з централізованого опалення (надалі за текстом - Договір), відповідно до умов якого, Позивач зобов`язується надавати Відповідачу послуги з централізованого опалення, а Відповідач зобов`язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених договором.

Відповідно до п. 2 договору, об`єктом надання послуг є приміщення боржника, площею 263 кв. м., яке знаходиться за адресою: м. Херсон, вул. Видригана, буд. 76.

Відповідно до п. п. 8, 9, 15 Договору, споживач зобов`язаний своєчасно здійснювати оплату послуг з централізованого опалення.

З 01 травня 2019 року вступив в дію новий Закон України Про житлово-комунальні послуги від 09 листопада 2017 року № 2189-VIII.

Відповідно до абз. 2 ч. 4 статті 13 Закону України Про житлово-комунальні послуги , якщо споживач (інша особа, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача), який отримав проект договору (змін до нього) від виконавця комунальної послуги, не повідомив протягом ЗО днів про свою відмову від укладання договору (внесення змін) та не надав своїх заперечень або протоколу розбіжностей до нього, а вчинив дії, які засвідчують його волю до отримання (продовження отримання) відповідної комунальної послуги від цього виконавця (у тому числі здійснив оплату наданих послуг), договір (зміни до нього) вважається укладеним у редакції, запропонованій виконавцем комунальної послуги, якщо інше не передбачено цим Законом.

Тому, на виконання вимог Постанови КМУ від 21.08.2019 № 830 Позивачем було надіслано Договір в новій редакції № 540 від 01.11.2020 в двох екземплярах, який не повернувся.

Відповідно до положень статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до положень ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно із ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Пунктом 2 ст. 193 Господарського кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Таким чином, оскільки положеннями договору визначено порядок та строки виконання Відповідачем своїх обов`язків, то з моменту його укладення останнім прийнято зобов`язання за договором, які мають виконуватись належним чином та у відповідності до його умов та вимог чинного законодавства України.

Відповідно до статті 1 Закону Про теплопостачання тариф (ціна) на теплову енергію - грошовий вираз витрат на виробництво, транспортування, постачання одиниці теплової енергії (1 Гкал) з урахуванням рентабельності виробництва, інвестиційної та інших складових, що визначаються згідно із методиками, розробленими національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Регулювання тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії з урахуванням змін цін на енергоносії та інших витрат визначено статтею 15 цього ж Закону одним із основних завданнями державного регулювання діяльності у сфері теплопостачання.

Господарським кодексом України, Законом Про ціни та ціноутворення , іншими законодавчими актами встановлено, що у Україні діють вільні та регульовані ціни. Наведені норми свідчать, що вартість послуг з постачання теплової енергії відноситься до сфери регульованих цін і встановлюється уповноваженим державним органом.

Частиною шостою статті 276 Господарського кодексу України передбачено, що розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону. Статтею 632 Цивільного кодексу України визначено, що у випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування, зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Станом на дату звернення до суду у Відповідача обліковується заборгованість у розмірі 41 803,85 грн, що підтверджується Довідкою щодо руху заборгованості станом на 01.05.2021. Відповідач є злісним неплатником, і кожного року AT Херсонська ТЕЦ звертається до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості.

Із огляду на надані докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивачем доведені у повному обсязі.

Відповідно до ст.129 ГПК України, суд покладає на відповідача судові витрати.

Керуючись статтями 123, 129, 232, 233, 237, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в :

1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Медицынский научно-исследовательский центр ( вул. Видригана, 76, м. Херсон, код ЄДРПОУ 23130998) на користь Акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль" (73036, м. Херсон, Бериславське шосе, 1, код ЄДРПОУ 00131771) суму основного боргу - 41 803,85 грн (сорок одна тисяча вісімсот три гривні 85 коп.) на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 в АТ "КРИСТАЛБАНК", МФО 339050.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Медицынский научно-исследовательский центр (вул. Видригана, 76, м. Херсон, код ЄДРПОУ 23130998) на користь Акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль" (73036, м. Херсон, Бериславське шосе, 1, код ЄДРПОУ 00131771) понесені судові витрати у розмірі - 2 270 грн. 00 коп. (дві тисячі двісті сімдесят гривень 00 коп.) на розрахунковий рахунок: НОМЕР_2 в ПАТ МТБ БАНК , МФО 328168.

4.Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням приписів ч.4 розділу Х Прикінцевих положень Господарського процесуального кодексу.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга подається до Південно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Херсонської області (підпункт 17.5 пункту 1 Розділу ХІ «Перехідні положення» Господарського процесуального кодексу України).

Суддя Л.М. Немченко

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення21.09.2021
Оприлюднено22.09.2021
Номер документу99785845
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/983/21

Ухвала від 26.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Гут С.Ф.

Рішення від 21.09.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Немченко Л.М.

Ухвала від 22.07.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Немченко Л.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні