ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
11 червня 2010 р. р. № 2а-2313/10/1370
УПФУ в Деснянському р-ні м.Чернігова
до
про
про стягнення заборгованості ,
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карп’як О.О.
при секретарі судового засідання Занов’як О.П.
за участю представників сторін:
від позивача – не з’явився
від відповідача –не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова до Відкритого акціонерного товариства «Чернігівпродтовари»про стягнення заборгованості у розмірі 7278, 08 грн.
Ухвалою від 15 березня 2010 року відкрито провадження у справі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач являється страхувальником відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Згідно статей 17, 20 цього Закону, відповідач зобов’язаний сплатити нараховані страхові внески не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення звітного періоду.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, заперечень на позов не подав.
Суд розглядає справу в порядку ст. 71 КАС України на основі наявних доказів.
Постанова в повному обсязі складена та підписана 16 червня 2010 року.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд,-
В С ТА Н О В И В :
Згідно зі статтею 5 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»(далі –Закон № 1058- ІV), який набрав чинності з 1 січня 2004 року, він регулює відносини, що виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно –правових актів може поширюватись на ці правовідносини лише у випадках, передбачених цим Законом , або в частині що йому не суперечить.
Пунктом 1 ст. 11 Закону № 1058- ІV установлено, що загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які працюють на підприємствах громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об'єднаннях громадян, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством.
Згідно з ст. 14 Закону 1058- ІV страхувальниками цих осіб є їх роботодавці та підприємства, установи, організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, та які відповідно до ч.1 ст. 15 цього Закону є платниками страхових внесків.
Відкрите акціонерне товариство «Чернігівпродтовари» знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова за № 25050219, як юридична особа. Відповідно до ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»відповідач є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування .
Згідно п.п. 4, 6 ч.2 ст.17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальник зобов’язаний: подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нарахувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Частиною 6 статті 20 Закону № 1058- ІV встановлено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
В силу ч.2 ст. 106 Закону № 1058- ІV, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованості із сплати страхових внесків (далі –недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування сума заборгованості відповідача за грудень 2009 року становить 5958, 14 грн.
За несвоєчасну сплату відповідачем страхових внесків на підставі п.2 ч.9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», позивачем прийнято рішення № 969 від 17 грудня 2009 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 818, 10 гривень, та пені у розмірі 501, 84 гривень.
Відповідно до ч.3 ст. 106 цього Закону позивачем надіслано відповідачу вимогу про сплату боргу № Ю –34/174 від 03 лютого 2010 року. Як вбачається з наявних в матеріалах справи копій повідомлень про вручення поштового відправлення № 03744956, вимогу про сплату боргу відповідач отримав 08 лютого 2010 року. (копія вимоги знаходяться в матеріалах справах).
Отже, станом на момент розгляду справи заборгованість відповідача перед позивачем становить: 7278, 08 грн. ( в т.ч. недоїмка –5958,14 грн., фінансова санкція 1319, 94 грн.).
Згідно ч.3 ст. 106 Закону № 1058- ІV, орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Відповідно до ч. 15 ст. 106 Закону, строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовуються.
Згідно ч.12 ст. 20 цього Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідач доказів погашення вказаної суми боргу суду не надав.
За наведених обставин, суд вважає, що позов є підставний та обґрунтований, а тому підлягає до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог частин 2,4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 20, 106 Закону України ««Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». ст.ст. 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Чернігівпродтовари» (ідентифікаційний код 05518061, юридична адреса: 79040, м. Львів, вул. Городоцька, 359) на користь Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова ( ідентифікаційний код 21395284, юридична адреса: 14013, м. Чернігів, пр. Перемоги, 141) 7 278 (сім тисяч двісті сімдесят вісім) гривень 08 коп. боргу. (в т.ч. недоїмка –5958, 14 грн., та фінансові санкції –1319, 94 грн.).
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, у порядку та строки згідно ст. 186 КАС України.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Карп'як О.О.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2010 |
Оприлюднено | 26.07.2010 |
Номер документу | 9983205 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні