Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2021 року № 520/14194/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Заічко О.В., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Харківської міської ради (майдан Конституції, буд. 7, м. Харків, 61003, код ЄДРПОУ 04059243) до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області (вул. Космічна, 21, 8-9 пов., м. Харків, 61145, код ЄДРПОУ 39792822) про зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, в якому просить суд скасувати державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельних ділянок з кадастровим номером 6310138500:10:011:0006, загальною площею 0.6056 га, кадастровим номером 6310138500:10:011:0007, загальною площею 0.8774 га, кадастровим номером 6310138500:10:011:0010, загальною площею 1.4000 га.
В обґрунтування позову позивач зазначив що, відсутність кадастрової реєстрації 6 сформованих земельних ділянок, площею 1 - 0,0523 га., 2 - 0,1661 га, 3 - 0,0142 га, 4 - 0,0236 га, 5 - 0,0043 га, 6 - 5,6242 га, які утворені шляхом поділу земельної ділянки з кадастровим номером 6310138500:10:011:0014 позбавляє Харківську міську раду можливості належним чином розпорядитися ними, унеможливлює передачу цих земельних ділянок у користування іншій особі - AT ТРЕСТ ЖИТЛОБУД -1 , що тягне за собою значні втрати бюджету.
По справі було відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому ст. 257 КАС України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу, та отримана ним.
Від відповідача надійшов відзив на позов, в якому останній просив у задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на той факт, що у правовідносинах, з приводу яких подано позов, діяв відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст.229 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд виходить з наступного.
Так, судом встановлено, що рішенням Харківської міської ради від 20.11.2013 № 1311/13 Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для будівництва, експлуатації та обслуговування об`єктів (додаток 1 п.3):
ОК ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ ЖИТЛОБУД-1 :
3.1. Припинено ТОВ ТАНДЕМ 1 право користування земельною ділянкою площею 0,8774 га (договір оренди землі від 12.07.2005 № 85115/05, кадастровий номер 6310138500:10:011:0007) по вул. Корчагінців (район медкомплексу) у зв`язку з його добровільною відмовою (лист від 15.11.2013 № 1).
3.2. Припинено ТОВ ТАНДЕМ 1 право користування земельною ділянкою площею 1,4000 га (договір оренди землі від 19.07.2007 №840767100041, кадастровий номер 6310138500:10:011:0010) по Салтівському шосе, 268 (в районі медичного комплексу) у зв`язку з його добровільною відмовою (лист від 15.11.2013 № 3).
3.3. Припинено ТОВ ТАНДЕМ 1 право користування земельною ділянкою площею 0,6056 га (договір оренди землі від 12.11.2004 № 85103/04, кадастровий номер 6310138500:10:011:0006) по Салтівському шоссе (в районі перетину з просп. П`ятдесятиріччя ВЛКСМ) у зв`язку з його добровільною відмовою (лист від 15.11.2013 №2).
3.7. Надано ОК ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ ЖИТЛОБУД-1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею орієнтовно 5,7000 га, яка належить територіальній громаді м. Харкова (категорія земельної ділянки - землі житлової та громадської забудови, класифікація видів цільового призначення земель - 02.07), для будівництва житлового комплексу по Салтівському шосе, 264 Б.
3.8. Договори оренди землі від 12.07.2005 № 85115/05, від 19.07.2007
№ 840767100041, від 12.11.2004 № 85103/04 вважати такими, що втрачають чинність з моменту реєстрації угоди про розірвання договору оренди землі.
Відповідно до Витягу з Державного земельного кадастру від 24.12.2013 № НВ-6300808332013 земельна ділянка по шосе Салтівському, 264-Б зареєстрована в державному земельному кадастрі з кадастровим № 6310138500:10:011:0014 площа 5.8847 га для будівництва житлових будинків.
Рішенням Харківської міської ради від 20.06.2018 №1122/18 Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для будівництва, експлуатації та обслуговування об`єктів та про відмову в погодженні видачі дозволу (п.6 додаток 1):
6. Територіальна громада м. Харкова:
6.1. Надати дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 6310138500:10:011:0014) із земель територіальної громади м. Харкова площею 5,8847 га для будівництва житлових будинків по Салтівському шосе, 264-Б.
6.2. Фінансування робіт із землеустрою (технічна документація із землеустрою щодо поділу земельної ділянки по Салтівському шосе, 264-Б) забезпечити за рахунок коштів AT ТРЕСТ ЖИТЛОБУД-1 за його згодою (лист від 30.05.2018 № б/н) згідно з укладеним договором із розробником документації із землеустрою.
ФОП ОСОБА_1 було розроблено технічні документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки з кадастровим номером 6310138500:10:011:0014 для будівництва житлових будинків (код згідно КВЦПЗ - В.02.02.03 - Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку) по АДРЕСА_1 .
Рішенням Харківської міської ради від 22.08.2018 №1179/18 Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для будівництва, експлуатації та обслуговування об`єктів (п.3 додаток 4):
3. Територіальна громада м. Харкова:
3.1. Погодити технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 6310138500:10:011:0014) із земель територіальної громади м. Харкова для будівництва житлових будинків по АДРЕСА_1 на земельні ділянки: ділянка № НОМЕР_1 - площею 0,0523 га; ділянка № НОМЕР_2 - площею 0,1661 га; ділянка № НОМЕР_3 - площею 0,0142 га; ділянка № НОМЕР_4 - площею 0,0236 га; ділянка № НОМЕР_5 - площею 5,6285 га.
3.2. Фінансування робіт із землеустрою (технічна документація із землеустрою щодо поділу земельної ділянки по АДРЕСА_1 ) забезпечено за рахунок коштів АТ ТРЕСТ ЖИТЛОБУД-1 за його згодою (лист від 07.08.2018 № 01/680) згідно з укладеним договором із розробником документації із землеустрою.
Рішенням Харківської міської ради від 24.06.2020 №2143/20 Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для будівництва, експлуатації та обслуговування об`єктів (п. 4 додаток 2):
4. AT ТРЕСТ ЖИТЛОБУД-1 :
4.1. Погодити технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 6310138500:10:011:0014) площею 5,8847 га із земель територіальної громади м. Харкова на земельні ділянки: ділянка № НОМЕР_1 - площею 0,0523 га; ділянка № НОМЕР_2 - площею 0,1661 га; ділянка № З - площею 0,0142 га; ділянка № НОМЕР_4 - площею 0,0236 га; ділянка № НОМЕР_5 - площею 0,0043 га; ділянка № НОМЕР_6 - площею 5,6242 га для будівництва житлових будинків по АДРЕСА_1 .
4.2. Скасувати п. 3 додатку 4 рішення 21 сесії Харківської міської ради 7 скликання Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для будівництва, експлуатації та обслуговування об`єктів від 22.08.2018 № 1179/18 (лист AT ТРЕСТ ЖИТЛОБУД -1 від 22.05.2020 № 01/673).
Вважаючи відомості про земельні ділянки (кадастровий номер 6310138500:10:011:0006, кадастровий номер 6310138500:10:011:0007, кадастровий номер 6310138500:10:011:0010) неактуальними, позивач звернувся до суду за їх скасуванням.
Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд врахував наступні обставини справи та норми чинного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Відповідно до ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
На підставі ст. 12 Земельного Кодексу України (далі - ЗК України) до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема, розпорядження землями територіальних громад.
Відповідно до ст. 80 ЗК України суб`єктами права власності на землю є, зокрема, територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування - на землі комунальної власності.
Згідно зі ст. 83 ЗК України врегульоване право власності на землю територіальних громад. Так, землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю.
Пунктом 34 ст. 26 ЗУ Про місцеве самоврядування в Україні встановлено, що виключно на пленарних засіданнях ради вирішуються, відповідно до Закону, питання регулювання земельних відносин.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 ЗУ Про місцеве самоврядування в Україні рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Згідно зі ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України Про місцеве самоврядування рішення органів місцевого самоврядування є обов`язковими для виконання на відповідній території.
Відповідно до п. 9 статті 79-1 ЗК України земельна ділянка може бути об`єктом цивільних прав виключно з моменту його формування та державної реєстрації права власності на нього. Формування земельної ділянки передбачає визначення його площі, меж та внесення інформації про нього до Державного земельного кадастру. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номеру.
Статтею 122 ЗК України передбачено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Виходячи із положень ст. 5 Закону № 3613-VI ведення Державного земельного кадастру здійснюється, у тому числі, шляхом внесення змін до відомостей про об`єкти Державного земельного кадастру.
Згідно з ч. 1, 4. 7, 8 ст. 9 Закону України внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Надання відомостей з Державного земельного кадастру у визначених частиною першою статті 38 цього Закону випадках може здійснюватися також адміністраторами центрів надання адміністративних послуг у порядку, встановленому Законом України "Про адміністративні послуги", або уповноваженими посадовими особами виконавчих органів місцевого самоврядування, які успішно пройшли стажування у сфері земельних відносин та відповідають кваліфікаційним вимогам, зазначеним у частині третій цієї статті.
Державний кадастровий реєстратор:
здійснює реєстрацію заяв про внесення відомостей до Державного земельного кадастру, надання таких відомостей;
перевіряє відповідність поданих документів вимогам законодавства;
формує поземельні книги на земельні ділянки, вносить записи до них, забезпечує зберігання таких книг;
здійснює внесення відомостей до Державного земельного кадастру або надає відмову у їх внесенні;
присвоює кадастрові номери земельним ділянкам;
надає відомості з Державного земельного кадастру та відмову у їх наданні;
здійснює виправлення помилок у Державному земельному кадастрі;
передає органам державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відомості про земельні ділянки.
Втручання будь-яких органів, посадових і службових осіб, громадян чи їх об`єднань у діяльність Державного кадастрового реєстратора забороняється, крім випадків, встановлених цим Законом.
Державна реєстрація земельних ділянок, обмежень у їх використанні, ведення поземельних книг, внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки здійснюються Державними кадастровими реєстраторами, які здійснюють свою діяльність за місцем розташування земельної ділянки (район, місто республіканського значення Автономної Республіки Крим, місто обласного значення).
Статтею 11 Закону № 3613-VI передбачено, що відомості про об`єкти Державного земельного кадастру під час внесення їх до Державного земельного кадастру мають відповідати існуючим характеристикам об`єктів у натурі (на місцевості), визначеним з точністю відповідно до державних стандартів, норм та правил, технічних регламентів.
Відповідно до ст. 16 Закону № 3613-VI земельній ділянці, відомості про яку внесені до Державного земельного кадастру, присвоюється кадастровий номер.
Кадастровий номер земельної ділянки є її ідентифікатором у Державному земельному кадастрі.
Система кадастрової нумерації земельних ділянок є єдиною на всій території України.
Структура кадастрових номерів земельної ділянки визначається Кабінетом Міністрів України.
Кадастровий номер скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Зміна власника чи користувача земельної ділянки, зміна відомостей про неї не є підставою для скасування кадастрового номера.
Відповідно до ст. 24 Закону № 3613-VI державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку.
Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за заявою:
особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки при передачі її у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи;
власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності (у разі поділу чи об`єднання раніше сформованих земельних ділянок) або уповноваженої ними особи;
Для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються:
заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин;
оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;
документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.
Державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом чотирнадцяти днів з дня реєстрації заяви:
перевіряє відповідність документів вимогам законодавства;
за результатами перевірки здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації.
Підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є, зокрема, знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.
На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Витяг містить всі відомості про земельну ділянку, внесені до Поземельної книги. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки.
При здійсненні державної реєстрації земельної ділянки їй присвоюється кадастровий номер.
Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки.
Також згідно зі ст. 27 Закону № 3613-VI У разі поділу або об`єднання земельних ділянок запис про державну реєстрацію земельної ділянки та кадастровий номер земельної ділянки скасовуються, а Поземельна книга на таку земельну ділянку закривається.
У Поземельній книзі на земельні ділянки, сформовані в результаті поділу або об`єднання земельних ділянок, здійснюється запис про такий поділ чи об`єднання із зазначенням скасованих кадастрових номерів земельних ділянок.
Записи про обмеження у використанні земельної ділянки, яка була поділена чи об`єднана з іншою, переносяться до поземельних книг на земельні ділянки, сформовані в результаті такого поділу чи об`єднання (крім випадків, коли обмеження поширювалося лише на частину земельної ділянки, яка в результаті поділу земельної ділянки не увійшла до новосформованої земельної ділянки).
У п. 4 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 17.10.2012 №1051 (далі- Порядок) вказано, що ведення Державного земельного кадастру здійснює Держземагентство та його територіальні органи.
До складу Держземагентства та його територіальних органів входять Державні кадастрові реєстратори, які здійснюють внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей в межах повноважень, визначених Законом України "Про Державний земельний кадастр" та цим Порядком.
Відповідно до п. 9 Порядку до повноважень Державного кадастрового реєстратора територіальних органів Держземагентства у районах, містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення належать, зокрема, здійснення державної реєстрації земельних ділянок, обмежень у їх використанні, скасування такої реєстрації; формування поземельних книг на земельні ділянки, внесення записів до них, забезпечення зберігання поземельних книг.
Відповідно до п. 75 Порядку витяг з Державного земельного кадастру, який надається для підтвердження внесення до Державного земельного кадастру відповідних відомостей, є підставою для передачі відповідної документації на затвердження органу державної влади або органу місцевого самоврядування (у разі, коли згідно із законом така документація підлягає затвердженню даним органом).
Відповідно до п. 87 Порядку витяг з Державного земельного кадастру формується за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру одночасно з внесенням відповідних відомостей до Державного земельного кадастру відповідно до пункту 176 цього Порядку та надається заявникові відповідно до пункту 178 цього Порядку. Отже, витяг з Державного земельного кадастру - це документ, що підтверджує внесення даних земельної ділянки до державного земельного кадастру.
Згідно з п. 107 Порядку державна реєстрація земельної ділянки здійснюється під час її формування за результатами складення документації із землеустрою після її погодження у встановленому порядку та до прийняття рішення про її затвердження органом державної влади або органом місцевого самоврядування (у разі, коли згідно із законом така документація підлягає затвердженню таким органом) шляхом відкриття Поземельної книги на таку земельну ділянку відповідно до пунктів 49-54 цього Порядку.
Відповідно до ч.1 п. 109 Порядку державна реєстрація земельної ділянки здійснюється за заявою особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки у разі її передачі у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи;
Згідно з п. 110 Порядку для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстраторові, який здійснює таку реєстрацію, подаються:
1) заява про державну реєстрацію земельної ділянки за формою згідно з додатком 22;
2) оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов`язковій державній експертизі землевпорядної документації);
3) електронний документ;
4) документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки (крім випадку, передбаченого в абзаці четвертому пункту 86 цього Порядку, коли зазначається реєстраційний номер попередньої заяви або подається її копія).
Відповідно до п. 112 Порядку після прийняття органом державної влади чи органом місцевого самоврядування рішення про затвердження документації із землеустрою, яка є підставою для державної реєстрації земельної ділянки, та надання Держземагентству або його територіальному органові відповідно до компетенції засвідченої копії такого рішення Державний кадастровий реєстратор протягом двох робочих днів з моменту її отримання вносить відповідні відомості до Поземельної книги в електронній (цифровій) та паперовій формі.
До Поземельної книги в паперовій формі додається засвідчена копія рішення, яке є підставою для внесення відомостей до неї.
Пунктом 114 Порядку передбачено, що державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі, зокрема поділу чи об`єднання земельних ділянок - на підставі заяви про державну реєстрацію земельних ділянок, які утворилися в результаті такого поділу чи об`єднання.
Відомості про земельну ділянку у разі скасування її державної реєстрації набувають статусу архівних за рішенням Державного кадастрового реєстратора. відображаються на кадастровій карті в архівному шарі даних геоінформаційної системи та зберігаються в Державному земельному кадастрі постійно разом з відомостями про відповідного Державного кадастрового реєстратора, дату та час набуття статусу архівних такими відомостями.
Відповідно до п. 2.1. Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, затвердженої, затвердженої Наказ Державного комітету України із земельних
ресурсів 18.05.2010 N 376, встановлення меж земельної ділянки в натурі (на
місцевості) здійснюється на підставі розробленої та затвердженої технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок або проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Враховуючи викладене, в результаті поділу земельної ділянки з кадастровим №6310138500:10:011:0014 сформовано 6 нових земельних ділянок, які відповідно до ст. 24 Закону України № 3613-VI необхідно зареєструвати в Державному земельному кадастрі.
Проте, за результатами розгляду заяв про внесення відомостей до Державного земельного кадастру від 27.0.2020. уповноваженим представником Департаменту земельних відносин отримано рішення про відмову № РВ-6302458552020, № РВ-6302458492020, №РВ-6302458532020, №6302458502020, №РВ-6302458522020, №РВ-6302458542020 оскільки електронний документ не відповідає установленим вимогам та у зв`язку з розташуванням в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини, а саме:
відповідно до висновку щодо перевірки електронного документа Протоколу № ПП-6301256912020 від 27.08.2020: перетин ділянок з ділянкою №631013500:10:011:0010, площа співпадає на 100 % (накладка);
відповідно до висновку щодо перевірки електронного документа Протоколу № ПП-6301256972020 від 27.08.2020: перетин ділянок з ділянкою 6310138500:10:011:0007, площа співпадає на 15,172% (накладка), перетин ділянок з ділянкою 6310138500:10:011:0006, площа співпадає на 10,4951% (накладка), перетин ділянок з ділянкою 6310138500:10:011:0010, площа співпадає на 23,9627% (накладка);
відповідно до висновку щодо перевірки електронного документа Протоколу № ПП-6301256952020 від 27.08.2020: перетин ділянок з ділянкою 6310138500:10:011:0007, площа співпадає на 100% (накладка);
відповідно до висновку щодо перевірки електронного документа Протоколу № ПП-6301256922020 від 27.08.2020: перетин ділянок з ділянкою 6310138500:10:011:0006, площа співпадає на 2.5916% (накладка);
відповідно до висновку щодо перевірки електронного документа Протоколу № ПП-6301256942020 від 27.08.2020: наявні зауваження щодо валідності електронного документу;
відповідно до висновку щодо перевірки електронного документа Протоколу № ПП-6301256962020 від 27.08.2020: наявні зауваження щодо валідності електронного документу, не визначена система координат або зона.
Відповідно до листа Відділу у м. Харкові Головного управління Держгеокадастру від 0.09.2020 №2249/116-20 відповідно до координат поворотних точок межі земельних ділянок (кадастровий номер 6310138500:10:011:0006) загальна площа 0.6056 га, (кадастровий номер 6310138500:10:011:0007) загальна площа 0.8774 га, (кадастровий номер 6310138500:10:011:0010) загальна площа 1.4000 га частково співпадають з межами земельної ділянки (кадастровий номер 6310138500:10:011:0014), загальна площа 5.8847 га.
Оскільки державна реєстрація земельної ділянки кадастровий номер 6310138500:10:011:0014 здійснена при її формуванні у порядку відведення із земель комунальної власності на підставі погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, скасувати державну реєстрацію земельних ділянок (кадастровий номер 6310138500:10:011:0006, кадастровий номер 6310138500:10:011:0007, кадастровий номер 6310138500:10:011:0010) відповідно до абзацу другого частини 10 ст. 24 Закону України Про державний земельний кадастр шляхом їх поділу не вбачалось можливим.
Відомості про земельні ділянки (кадастровий номер 6310138500:10:011:0006, кадастровий номер 6310138500:10:011:0007, кадастровий номер 6310138500:10:011:0010) не є актуальними.
Проте, відповідно до даних Публічної кадастрової карти наявні відомості про вказані земельні ділянки, які розташовані в межах земельної ділянки (кадастровий номер 6310138500:10:011:0014), загальною площею 5.8847га, що фактично суперечить вимогам діючого законодавства.
За приписами ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Харківської міської ради (майдан Конституції, буд. 7, м. Харків, 61003, код ЄДРПОУ 04059243) до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області (вул. Космічна, 21, 8-9 пов., м. Харків, 61145, код ЄДРПОУ 39792822) про зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Скасувати державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельних ділянок з кадастровим номером 6310138500:10:011:0006, загальною площею 0.6056 га, кадастровим номером 6310138500:10:011:0007, загальною площею 0.8774 га, кадастровим номером 6310138500:10:011:0010, загальною площею 1.4000 га.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його складання у повному обсязі шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду або в порядку, передбаченому п. 15.5 Розділу VII КАС України, а саме: до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складено 24 вересня 2021 року.
Суддя Заічко О.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2021 |
Оприлюднено | 26.09.2021 |
Номер документу | 99852453 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Заічко О.В.