ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-402/10/1970
"29" березня 2010 р. м. Тернопіль
Тернопільський окруж ний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Кр апівницької Н.Л.
при секретарі с/з Вин ник І.В.,
за участю:
представника прокуратури м. Тернополя - Ковальчук О .Р.,
представника позивача - Щепної І.М.,
представник відповідача - не з" явився в судове за сідання,
розглянувши у відкри тому судовому засіданні в за лі суду в місті Тернополі адм іністративну справу за адмін істративним позовом прокуро ра м. Тернополя інтересах дер жави в особі управління Пенс ійного фонду України в місті Тернополі до приватного під приємства «Захист»про стягн ення заборгованості зі сплат и страхових внесків на загал ьнообов' язкове державне пе нсійне страхування в сумі 2125,12 грн., суд,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор м. Тернополя інтересах держави в особі уп равління Пенсійного фонду Ук раїни в місті Тернополі звер нувся в суду з адміністратив ним позовом до приватного пі дприємства «Захист»про стяг нення заборгованості зі спла ти страхових внесків на зага льнообов' язкове державне п енсійне страхування в сумі 2125 ,12 грн.
В судовому засіданні представник позивача, проку рор позовні вимоги підтримал и в повному обсязі, пояснивши , що за відповідачем рахуєтьс я заборгованість зі сплати с трахових внесків на загально обов'язкове державне пенсійн е страхування в сумі 2125,12 грн., та к як відповідач частково спл атив заборгованість.
Відповідач в судове засід ання не з'явився, хоча належни м чином був повідомлений суд ом про день та час слухання сп рави.
За таких обставин суд вважає, що слухання справи мо жливо проводити у відсутніст ь відповідача, на підставі на явних доказів у справі.
Заслухавши пояснення пре дставника позивача, прокурор а повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сук упності на підставі чинного законодавства, перевіривши ї х дослідженими у судовому за сіданні доказами, суд вважає , що позов підлягає до задовол ення з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідн о даних обліку позивача за ві дповідачем, рахується заборг ованість по збору на обов'язк ове державне пенсійне страху вання до управління Пенсійно го фонду України в м. Тернопол і за листопад 2009, що стверджен о дослідженими у судовому за сіданні доказами: картками о собового рахунку страхуваль ника, розрахунком заборгован ості страхових внесків.
Відповідно до ст.ст. 1,2,4 Закон у України "Про збір на обов'язк ове державне пенсійне страху вання" відповідач є платнико м збору на обов'язкове держав не пенсійне страхування в ро змірі 32,3 % від фактичних витрат на оплату праці працівників , які включають витрати на ви плату основної і додаткової заробітної плати та інших з аохочувальних та компенсаці йних виплат, у тому числі в нат уральній формі, а також винаг ороди, що виплачуються грома дянам за виконання робіт (по слуг) за угодами цивільно-пра вового характеру.
Статтею 1 Закону України "Пр о загальнообов'язкове держав не пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058 встановлено, що ст раховими внесками є кошти ві драхувань на соціальне страх ування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхуван ня, сплачені згідно із законо давством, що діяло раніше; кош ти, сплачені на загальнообов 'язкове державне пенсійне ст рахування відповідно до цьо го Закону.
Згідно ч.6 ст. 20 цього ж Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внеск и, нараховані за відповідний базовий звітний період, не п ізніше ніж через 20 календарн их днів із дня закінчення цьо го періоду. Базовим періодом для відповідача у відповідн ості з абз.2 ч.6 ст.20 Закону від 09.07. 2003 року №1058, є календарний місяц ь.
У відповідності з вимогами ст. 106 Закону України "Про загал ьнообов'язкове державне пенс ійне страхування", суми страх ових внесків своєчасно не на раховані та/або не сплачені с трахувальниками у строки, ви значені статтею 20 цього Закон у, в тому числі обчислені тери торіальними органами Пенсій ного фонду у випадках, передб ачених частиною третьою стат ті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованіст ю із сплати страхових внескі в (далі - недоїмка) і стягуютьс я з нарахуванням пені та заст осуванням фінансових санкці й. Цією ж статтею встановлено право органів Пенсійного фо нду звертатись до суду з позо вом про стягнення недоїмки.
За наведених обставин, позо вні вимоги підтверджені нале жними та допустимими доказам и і підлягають до задоволенн я повністю. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС Украї ни з відповідача не стягують ся.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 72, 86, 160-163,167 КАС України, Законом України „Пр о збір на обов'язкове державн е пенсійне страхування", Зако ном України „Про загальнообо в'язкове державне пенсійне с трахування", суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватно го підприємства «Захист» ( ко д ЄДРПОУ 32736596; м. Тернопіль, вул. Л озовецька, 13) в користь П енсійного фонду України в м. Т ернополі (п/р 2560431200559, Тернопільс ьке відділення Ощадбанку №6350 ВАТ Державний ощадний банк У країни МФО 398035, код 21157094; м. Тернопі ль, вул.Руська,17) заборгованіс ть зі сплати страхових внеск ів на загальнообов'язкове де ржавне пенсійне страхування за листопад 2009 року в сумі 212 5,12 грн.,
Постанова набирає законно ї сили після закінчення стро ку подання заяви про апеляці йне оскарження, якщо таку зая ву не було подано. Якщо заяву п ро апеляційне оскарження бул о подано, але апеляційна скар га не була подана у встановле ний строк, постанова набирає законної сили після закінче ння цього строку. У разі подан ня апеляційної скарги постан ова, якщо її не скасовано, наби рає законної сили після закі нчення апеляційного розгляд у справи.
Постанова може бути оск аржена до Львівського апеляц ійного адміністративного су ду через суд першої інстанці ї, який ухвалив постанову. Зая ва про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з д ня її проголошення, а в разі с кладення постанови в повному обсязі - з дня складення в по вному обсязі. Апеляційна ска рга на постанову суду першої інстанції подається протяго м 20-ти днів після подання заяв и про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього под ання заяви про апеляційне ос карження, якщо скарга подаєт ься у строк, встановлений для подання заяви про апеляційн е оскарження.
Головуючий суддя Крапiвницька Н.Л.
копія вірна
Суддя Крапiвницька Н.Л.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2010 |
Оприлюднено | 19.07.2010 |
Номер документу | 9986569 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Крапiвницька Н.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні