КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
24 вересня 2021 року № 320/7372/21
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до Боярської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Боярської міської ради, в якій позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність Боярської міської ради щодо неприйняття рішення за результатами розгляду клопотання ОСОБА_1 від 24.02.2021 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовним розміром 2,0 гектара на території села Перевіз;
- зобов`язати Боярську міську раду надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовним розміром 2,0 гектара на території села Перевіз, згідно клопотання від 24.02.2021 (вх. 02-5-ДЗ/49-512.2 від 26.02.2021).
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 09 червня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
20 серпня 2021 року представником відповідача відзив до позовної заяви, в якому додатково заявлено клопотання про витребування з Державної служби України з питань геодезії, картографії і кадастру інформацію про власника спірної земельної ділянки.
В обґрунтування клопотання зазначає, що до заяви позивачем були додані графічні матеріали, на яких було зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, але більша частина земельної ділянки зображеної в графічних матеріалах позивача та на яку позивач просить надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки розміром 2,00 га, знаходиться в межах іншої земельної ділянки (кадастровий номер 3221482202:02:001:0002), та яка знаходиться у приватній власності.
На думку відповідача, з графічних матеріалів, доданих заявником до клопотання вони не можуть вважатися такими, що містять місце розташування бажаної земельної ділянки, оскільки до складу бажаної земельної ділянки входять окремі земельні ділянки (які знаходяться у приватній власності), а не конкретно визначена ділянка, яку прагне тримати у власність.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ч. 2 ст. 76 Кодексу адміністративного судочинства України).
Статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частин першої, другої статті 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Положеннями частини 3 статті 80 КАС України встановлено, що про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Як вбачається з заявленого клопотання позивач просить суд витребувати певні іформацію з Державної служби України з питань геодезії, картографії і кадастру.
Разом з тим, відповідачем, в порушення вимог пунктів 2, 4 частини другої статті 80 КАС України не зазначено обставини, які може підтвердити кожен доказ, або аргументи, які вони можуть спростувати та не зазначено заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цих доказів самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Приймаючи рішення про витребування доказів, суд оцінює наявність обставин, що зумовлює винесення відповідної ухвали, з урахуванням доказів, що містяться в матеріалах справи та керуючись законом.
Суд наділений правом витребувати такі докази у подальшому, якщо дійде висновку про їх необхідність для повного та всебічного розгляду справи та прийняття обґрунтованого рішення.
Додатково суд зазначає, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Крім того, суд зазначає, що предметом спору у даній справі є бездіяльність відповідача, а тому оцінка наявності права власності на вказану позивачем земельну ділянку лежить поза межами розгляду справи.
Враховуючи наведене у сукупності, суд приходить до висновку про наявність можливості розглянути справу за наявними в ній доказами.
Керуючись статтями 77, 78, 80 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання про витребування доказів - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Я.В. Горобцова
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2021 |
Оприлюднено | 29.09.2021 |
Номер документу | 99897190 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Горобцова Я.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні