Справа № 308/12719/21
1-кс/308/4120/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2021 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , дізнавача ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого дізнавача ВП № 1 Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 12021078170000238, відомості про яке 11.08.2021 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Старший дізнавач ВП № 1 Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням погодженим прокурором Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 12021078170000238, відомості про яке 11.08.2021 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що 10.08.2021 року до ВП № 1 Ужгородського РУП ГУ НП в Закарпатській області надійшло повідомлення від головного лікаря КНП УРЦПМСД Ужгородського районної ради ОСОБА_5 , яка просить прийняти міри до невідомих осіб, які здійснюють виготовлення підробленого міжнародного сертифікату про вакцинацію від імені лікаря вищевказаної установи.
11.08.2021 року відомості було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021078170000238 та розпочато досудове розслідування по даному кримінальному провадженні.
Досудовим розслідуванням встановлено, що колом осіб, яким здійснюється виготовлення підробленого міжнародного сертифікату про вакцинацію від імені лікаря КНП УРЦПМСД Ужгородського районної ради ОСОБА_5 , являються мешканці міста Хуст та Хустського району, зокрема, серед яких громадянин ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканець АДРЕСА_1 .
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що до вчинення даного кримінального правопорушення причетний громадянин ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , який користується номером оператора стільникового зав`язку ПрАТ «Київстар», а саме НОМЕР_1 , який під видом здійснення діяльності з підготування документів та страхування життя за місцем здійснення господарської діяльності у офісному приміщенні VIZA GRAND, розташованому за адресою: АДРЕСА_3 , кадастровий номер земельної ділянки: 2110800000:01:004:0104, - протиправно всупереч чинного законодавства у вище вказаному офісному приміщенні VIZA GRAND здійснює виготовлення та збут особам-замовникам міжнародного сертифікату про вакцинацію від імені лікаря вищевказаної установи з метою власного незаконного збагачення за грошові кошти в сумі 50 (п`ятдесят) доларів США та здійснює виготовлення та збут особам-замовникам негативних результатів тестування на коронавірусну хворобу (COVID-19) з метою власного незаконного збагачення за грошові кошти в сумі 500 (п`ятсот) гривень.
Під час допиту свідка ОСОБА_5 , повідомила, що 08.08.2021 року, побачила, що в месенджері «Viber», в групі керівників медичних установ, а також епідеміологів Закарпатської області надійшло повідомлення від керівника медичного центру «Prevention» ОСОБА_8 разом із вкладенням, а саме фотографією міжнародного свідоцтва про вакцинацію виданого на ім`я ОСОБА_9 . Також останній написав повідомлення, про те, що є 600 таких листів з підписом і печаткою лікаря, та те, що люди масово скупляють в місті Ужгород на автовокзалі та візовому центрі, вартістю 600 гривень. Після чого роздивившись даний сертифікат, побачила, що він виданий лікарем ОСОБА_10 . Повідомивши про це лікаря ОСОБА_10 , остання вказала, що нею такий сертифікат не видавався, та такий громадянин в медичній установі не зареєстрований.
Під час допиту ОСОБА_11 , повідомив, що на початку серпня мав намір поїхати до країни Євросоюзу, у зв`язку з чим почав розпитувати друзів, який пакет документів потрібно зібрати, для перетину державного кордону України та в`їзду до країн Європи через карантинні умови. В той час товариш на ім`я ОСОБА_12 , мешканець міста Хуст, повідомив, що для перетину кордону необхідно мати поліс страхування, бронювання номеру в закордонному готелі та ПЛР тест, крім цього, він повідомив, що весь пакет документів можуть оформити у громадянина ОСОБА_7 у візовому центрі « ОСОБА_13 », який розташований в АДРЕСА_3 , позаду супермаркету. Також повідомив, що вартість даного пакету складає 500 гривень за страховий поліс, 300 гривень за бронювання готелю та 500 гривень за ПЛР тест. Для виїзду в деякі країни ПЛР - тестування не підходить, а необхідно мати сертифікат про вакцинацію, який також можна зробити у громадянина ОСОБА_14 у візовому центрі «Viza Grand».
Допитаний в якості свідка ОСОБА_15 повідомив, що в кінці липня 2021 року, навідався до візового центу з логотипом « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що знаходиться в АДРЕСА_3 , в приміщенні якого знаходився ОСОБА_12 , в ході розмови останній повідомив, що він може видати результат негативного тестування на короновірусну хворобу протягом декількох хвилин.
Відповідно доінформації зДержавного реєструречових правна нерухомемайно таРеєстру праввласності нанерухоме майно,Державного реєструІпотек,Єдиного реєструзаборон відчуженняоб`єктівнерухомого майнащодо об`єктанерухомого майна(номерінформаційної довідки:274447246;дата формування:13.09.2021),нежитлове приміщення заадресою: АДРЕСА_3 і ,на правіприватної власності належить ОСОБА_16 .
Згідно з інформаційною довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_7 припинена.
Згідно з інформаційною довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань юридична особа з назвою «ГРАНД-ВІЗА» здійснює діяльність з надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (основний) та місцезнаходження даної юридичної особи: АДРЕСА_4 .
Приймаючи до уваги вищевикладене, а також те, що є достатньо підстав вважати, що в офісному приміщенні з надписами ІНФОРМАЦІЯ_3 , що знаходиться на земельній ділянці за кадастровим номером 2110800000:01:004:0104 в АДРЕСА_3 , наявна бланкова продукція для виготовлення ПЛР тестування на коронавірусну хворобу (COVID-19), сертифікатів про вакцинацію, печатки підприємств, якими видаються вищевказані документи, комп`ютерна техніка за допомогою якої здійснюється виготовлення даної продукції, які є речовими доказами по даному кримінальному провадження, дізнавач просить надати дозвіл на проведення обшуку офісного приміщення з наявним логотипом VIZA GRAND, за адресою: АДРЕСА_3 «і» на земельній ділянці за кадастровим номером 2110800000:01:004:0104, з метою відшукання та вилучення бланків, заготовок ПЛР тестування на коронавірусну хворобу (COVID-19), внутрішніх та міжнародних сертифікатів про вакцинацію від коронавірусної хвороби (COVID-19), печатки підприємств установ та організацій, якими видаються вищевказані документи, комп`ютерної техніки, інших електронних пристроїв за допомогою яких здійснюється незаконне виготовлення ПЛР- тестів та сертифікатів про вакцинацію, які є речовими доказами по даному кримінальному провадженні.
Дізнавач у судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у клопотанні та додані до нього на матеріали кримінального провадження.
Як встановлено у судовому засіданні, витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань за номером кримінального провадження 12021078170000238 підтверджується, що сектором дізнання відділу поліції № 1 Ужгородського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 11.08.2021 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
Згідно з коротким викладом обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зазначеному у витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, 11.08.2021 року до чергової частини відділення поліції № 1 Ужгородського РУП ГУ НП в Закарпатській області надійшло повідомлення від головного лікаря КНП УРЦПМСД Ужгородського районної ради ОСОБА_5 , яка просить прийняти міри до невідомих осіб, які здійснюють виготовлення підробленого міжнародного сертифікату про вакцинацію від імені лікаря вищевказаної установи.
Вказані обставини підтверджуються рапортом старшого о/у в ВМП ГУНП в Закарпатській області майора поліції ОСОБА_17 від 10.09.2021 року, протоколами допиту свідків ОСОБА_5 , ОСОБА_11 від 03.09.2021 року та ОСОБА_15 від 14.09.2021 року.
Доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів (ст. 84 КПК України).
За приписами ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з ч. 2 ст. 233 КПК України під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання (ч. 3 ст. 234 КПК України).
Згідно з ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Заслухавши пояснення дізнавача з приводу внесеного клопотання, розглянувши клопотання та дослідивши додані до нього матеріали, беручи до уваги, що стороною кримінального провадження у судовому засіданні доведено наявність достатніх підстав для проведення обшуку в офісному приміщенні з наявним логотипом «VIZA GRAND», за адресою: АДРЕСА_3 «і» на земельній ділянці за кадастровим номером 2110800000:01:004:0104, з метою відшукання та вилучення бланків, заготовок ПЛР тестування на коронавірусну хворобу (COVID-19), внутрішніх та міжнародних сертифікатів про вакцинацію від коронавірусної хвороби (COVID-19), печаток підприємств установ та організацій, якими видаються вищевказані документи, слідчий суддя вважає, що клопотання у цій частині є підставним та підлягає до задоволення.
Що стосується інших вимог клопотання, слідчий суддя приходить до переконання, що вони до задоволення не підлягають, оскільки не є належним чином обґрунтованими, виходячи з викладу обставин можливого вчинення кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається дане клопотання, та неконкретизованими.
При цьому слідчий суддя враховує, що відповідно до ч. ч. 1, 2, 6 ст. 22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Положеннями ч. ч. 1, 3 ст. 26 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
З контекстного аналізу наведених норм вбачається, що сторона кримінального провадження при поданні певного клопотання зобов`язана довести обставини, на які вона посилається.
Статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод регламентовано, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Таким чином, подане клопотання про проведення обшуку підлягає частковому задоволенню.
Разом з тим, слідчий суддя зауважує, що за приписами ч. 7 ст. 236 КПК України при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Керуючись ст. ст. 234, 235, 376 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити частково.
Надати стороні кримінального провадження № 12021078170000238 старшому дізнавачу СД ВП № 1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл на проведення обшуку офісного приміщення з наявним логотипом «VIZA GRAND», за адресою: АДРЕСА_3 «і» на земельній ділянці за кадастровим номером 2110800000:01:004:0104, з метою відшукання та вилучення бланків, заготовок ПЛР тестування на коронавірусну хворобу (COVID-19), внутрішніх та міжнародних сертифікатів про вакцинацію від коронавірусної хвороби (COVID-19), печаток підприємств установ та організацій, якими видаються вищевказані документи.
В задоволенні решти вимог клопотання відмовити.
Вказана ухвала надає дозвіл на проникнення в інше володіння за адресою: офісного приміщення з наявним логотипом «VIZA GRAND», за адресою: АДРЕСА_3 «і», лише один раз.
Встановити строк дії ухвали до 22.10.2021 року, включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено 27 вересня 2021 року.
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області ОСОБА_18 ОСОБА_19
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2021 |
Оприлюднено | 22.12.2022 |
Номер документу | 99908714 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Логойда І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні