справа № 208/7923/21
провадження № 1-в/208/361/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2021 р. м. Кам`янське
Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
за участю прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
засудженого ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про виправлення описки у вироку Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 20.05.2021 року, суд
в с т а н о в и в :
Вироком Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 20 травня 2021 року затверджено угоду про визнання винуватості ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.1 ст.204, ч.2 ст.204 КК України, та призначено покарання у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням вироблених і придбаних товарів, знарядь виробництва та сировини для їх виготовлення. На підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 (один) рік.
13.09.2021 р. засуджений ОСОБА_5 звернувся до суду з заявою про виправлення описки в частині вирішення питання речових доказів, зазначених у вироку суду, а саме: тютюнових виробів без марок акцизного податку «Lambert»- 310 шт.; тютюнових виробів без марок акцизного податку «MARVEL» - 500 шт.
Постановою від 05.03.21 зазначені тютюнові вироби визнані речовими доказами та долучені до провадження.
Вилучені 04.03.2021 р. при проведені обшуку приватне, домоволодіння та житлових і нежитлових приміщень за адресою АДРЕСА_1 , вилучені тютюнові вироби загальною кількістю 894 пачки (2 коробки).
Постановою від 05.03.21 зазначені тютюнові вироби визнані речовими доказами та долучені до провадження.
Крім того, в ході проведення обшуку 04.03.2021 автомобіля марки «FORD TRANSIT», 1999 p.в. реєстраційний номер НОМЕР_1 вилучено тютюнові вироби без марок акцизного податку 60 шт.
Постановою від 05.03.21 зазначені тютюнові вироби визнані речовими доказами та долучені до провадження.
Тютюнові вироби визнані речовими доказами які зберігаються на території філії «Тріумф» TOB «ЛАРСКОМПАНІ» (код 43160740), розташована за адресою м.Дніпро, вул.Данила Галицького, буд.2а.
Ніяких рішень що до зазначених речових доказів органу-досудового розслідування не приймалось. Арешт на них накладався.
У вироку від 20 травня 2021 року рішення щодо них, вважаю в зв`язку з опискою,не зазначено.
За таких обставин просить відповідно до ст.379 КПК України виправити описку та в порядку ст.100 КПК України зазначити у вироку про повернення йому речових доказів які були вилучені під час обшуків 04.03.21 та визнані речовими доказами постановами слідчого 05.03.21р. та зберігаються на території філії «Тріумф» TOB «ЛАРСКОМПАНІ» (код 43160740), яка розташована за адресою м.Дніпро, вул.Дани; Галицького, буд.2а.
В судовому засіданні засуджений ОСОБА_5 та його захисник ОСОБА_4 підтримали дану заяву, та просили його задовольнити.
Прокурор вважав за необхідним відмовити у задоволенні даної заяви та зауважив, що захисник та його підзахисний мають право звернутися до суду з заявою про вирішення питання в порядку виконання вироку.
Суд вислухавши думку всіх учасників процесу, вивчивши матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно до ч.1 ст.379 КПК України суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.
Очевидна арифметична помилка - це помилка у вчиненні результату підрахунку: пропущення цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв`язку із використанням несправної техніки. Не є арифметичними помилками, а отже, не може бути виправлене в порядку, передбаченому цією статтею, застосування неправильних методик підрахунку, а так само застосування неправильних вихідних даних для проведення арифметичних обчислень.
Отже, судом можуть бути усунуті помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення.
Основною умовою виправлення описки є те, що при вирішенні цих питань суд не вправі змінювати зміст судового рішення.
Аналізуючи заяву ОСОБА_5 , cуд не вбачає підстав для її задоволення, оскільки з її змісту вбачається, що заявник просить виправити у вироці суду відомості, що не є опискою. Вимоги заяви зводяться до зміни змісту вироку суду, що є неприпустимим та не є опискою в розумінні ст. 379 КПК України.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність відмовити в задоволенні заяви засудженого ОСОБА_5 про виправленні описки у вироку суду, з підстав зазначених вище.
Судом роз`яснюється засудженому ОСОБА_5 право звернутися до суду з заявою про вирішення питання в порядку виконання вироку.
Керуючись статтями , 372, 379 КПК України, суд,
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання засудженого ОСОБА_5 про виправлення описки у вироку Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 20.05.2021 року, - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 99914446 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші |
Кримінальне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Забєліна О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні