Справа № 201/8843/21
Провадження № 1-кс/201/2703/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 вересня 2021 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , з секретарем судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого першого ВКРП СУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , розглянувши у залі суду в м. Дніпро клопотання слідчого першого ВКРП СУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32021040000000005 від 11.03.2021, про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання слідчого першого ВКРП СУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32021040000000005 від 11.03.2021, про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, в якому слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку у приміщенні магазину «Дунька», розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , на перехресті вул. Донецьке шосе та вул. Березинська, м. Дніпро, на земельній ділянці з кадастровим номером 1221455800:05:721:0002.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що невстановлені особи, у період з початку 2020 року по теперішній час, на території міста Дніпра здійснюють незаконне придбання, зберігання, транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, а саме рідин, які використовуються в електронних сигаретах, які в подальшому збувають до торгівельних мереж міста Дніпра та Дніпропетровської області та через мережу Інтернет, чим скоїли кримінальне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 204 КК України.
Встановлено, що на території м. Дніпра та Дніпропетровської області здійснюється зберігання незаконно виготовлених підакцизних товарів, а саме рідин, що використовуються в електронних сигаретах, з метою збуту. Зазначені рідини містяться безпосередньо в електронних сигаретах, які, відповідно до ст.14.1.56-3 Податкового кодексу України, є виробами, які можуть бути використані для споживання (вдихання) парів, що утворюються внаслідок нагрівання компонентами такого виробу рідин, що містять або не містять нікотин. Електронні сигарети можуть бути одноразовими або багаторазовими.
Відповідно до ст. 14.1.56-4 ПКУ, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, - рідкі суміші хімічних речовин, що містять або не містять нікотин, використовуються для створення пари в електронних сигаретах та містяться, зокрема, в картриджах, заправних контейнерах та інших ємностях.
Відповідно до ст. 14.1.109 ПКУ, маркування рідин, що використовуються в електронних сигаретах здійснюється шляхом наклеювання марки акцизного податку на ємність (упаковку) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.
Так, в ході встановлення місць зберігання з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, а саме рідин, що використовуються в електронних сигаретах, встановлено, що гр. ОСОБА_5 , за допомогою інших невстановлених осіб, здійснюється зберігання таких товарів за адресою: АДРЕСА_2 . В подальшому зазначені товари реалізовуються перевіреним клієнтам на території Дніпропетровської області та м. Дніпра, зокрема в магазині «Дунька» за адресою: АДРЕСА_3 та в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 .
Встановлено, що за адресою АДРЕСА_4 знаходиться п`ятиповерховий житловий будинок. Також встановлено, що приміщення 53 за вищевказаною адресою розташоване на цокольному поверсі будинку.
Так, 15.06.2021 допитано як свідка гр. ОСОБА_6 , який надав показання, що в період з початку травня по середину червня 2021 року купляв електронні сигарети без марок акцизного податку в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Також ОСОБА_6 добровільно надав коробку з електронною сигаретою без марки акцизного податку, яку він придбав у магазині «Дунька» за адресою: АДРЕСА_1 , яку було оглянуто 15.06.2021.
Також, в рамках кримінального провадження, 21.06.2021 допитано як свідка гр. ОСОБА_7 , який надав показання, що в період з початку травня по середину червня 2021 року купляв електронні сигарети без марок акцизного податку в магазині «Дунька», розташований за адресою: АДРЕСА_3 . Також свідок добровільно надав коробку з електронною сигаретою без марки акцизного податку, яку він придбав у магазині «Дунька» за адресою: АДРЕСА_3 , яку було оглянуто 21.06.2021.
Також, 20.07.2021 допитано як свідка ОСОБА_8 , який надав показання, що здійснив придбання рідини, що використовується в електронних сигаретах без марки акцизного податку в Інтернет-магазині за веб-адресою «vape.ua». Замовлення ОСОБА_8 отримав за адресою: АДРЕСА_4 , за що передав грошові кошти, в розмірі 250 гривень.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, право власності на об`єкт нерухомості за адресою м. Дніпро, вул. Дмитра Донського, 7, прим. 53 зареєстровано за ТОВ «ЛЕГАЛ ПЛЮС» (код 40428364).
Слідчий у судовому засіданні підтримав клопотання і просив задовольнити його.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, матеріали кримінального провадження вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню за наступними підставами.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
На підставі ч. 1 ст. 236 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Так, згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.
Відповідно до ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (Конвенція) кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Згідно до ч. 2 ст. 233 КПК України під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також усі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Відповідно п.2 ч. 2 ст.235 КПК України ухвала слідчогосудді продозвіл наобшук житлачи іншоговолодіння особиповинна містити відомості про прокурора, слідчого, який подав клопотання про обшук.
Відповідно до ч. 1 ст. 236 КПК України ухвала про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи може бути виконана слідчим чи прокурором.
Відповідно до ч.1 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів
Враховуючи вищевикладене, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення, що дозволять органам досудового розслідування провести подальше розслідування кримінального провадження, враховуючи той факт, що є всі підстави вважати, що за адресою, зазначеною у клопотанні, можуть знаходитись предмети, речі та засоби, які є речовими доказами у кримінальному провадженні, суд приходить до висновку, що клопотання про проведення огляду підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ч.4 ст. 107, ст.ст. 110, 233, 234, 236, 309 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №32021040000000005, а також іншим співробітникам податкової міліції, визначених слідчим дорученням про проведення слідчих (розшукових) заходів в порядку ст. 40, 41 КПК України у приміщенні магазину «Дунька», розташованого за адресою: м. Дніпро, вул. Березинська, 27Д/1, на перехресті вул. Донецьке шосе та вул. Березинська, м. Дніпро, на земельній ділянці з кадастровим номером 1221455800:05:721:0002, з метою відшукання та вилучення незаконно виготовлених підакцизних товарів, а саме рідин, які використовуються в електронних сигаретах, ємностей (упаковок) з незаконно виготовленими рідинами, що використовується в електронних сигаретах без марок акцизного податку, незаконно виготовлених підакцизних товарів незаконно виготовлених тютюнових виробів, обладнання що забезпечує масове виробництво підакцизних товарів, фурнітури, упаковок, сировини для виготовлення рідин, які використовуються в електронних сигаретах, документів щодо придбання та реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів та сировини, чорнових записів, мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, грошових коштів здобутих злочинним шляхом, підробних марок акцизного податку та устаткування для їх виготовлення.
Ухвала оскарженню не підлягає та підлягає негайному виконанню.
Строк дії ухвали становить 1 місяць з моменту її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_9 ОСОБА_10
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2021 |
Оприлюднено | 22.12.2022 |
Номер документу | 99922275 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Федоріщев С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні