ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у відкритті апеляційного провадження

"29" вересня 2021 р. Справа№ 927/481/21

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Тарасенко К.В.

суддів: Іоннікової І.А.

Разіної Т.І.

розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1

на ухвалу Господарського суду Чернігівської області від 17.06.2021

за заявою ОСОБА_2 про забезпечення позову

у справі № 927/481/21 (суддя Демидова М.О.)

за позовом ОСОБА_2

до Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Прогресивні інвестиційні стратегії , що діє від свого імені, в інтересах, за рахунок ПЗНВІФ Девелопмент Агро

третя особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство Агродім

про розірвання договору купівлі - продажу частки, скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, витребування з володіння частки у розмірі 24,9% у статутному капіталі

ВСТАНОВИВ:

15.06.2021 до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява ОСОБА_2 про забезпечення позову. Згідно якої заявник просив вжити заходів забезпечення позову шляхом заборони Товариству з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство АГРОДІМ вчиняти будь-які дії, спрямовані на відчуження нерухомого майна та на припинення права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення та права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення за укладеними з фізичними особами договорами оренди землі, зокрема:

- скликати, проводити загальні збори учасників з метою надання згоди на вчинення правочинів щодо припинення або зміни умов користування товариством орендованими земельними ділянками, погодження правочинів про дострокове розірвання договорів оренди земельних ділянок;

- скликати, проводити засідання наглядової ради товариства з метою надання згоди на вчинення правочинів щодо припинення або зміни умов користування товариством орендованими земельними ділянками, погодження правочинів про дострокове розірвання договорів оренди земельних ділянок;

- приймати рішення про надання згоди на вчинення правочинів щодо припинення або зміни умов користування Товариством з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство АГРОДІМ (код ЄДРПОУ 32659577, село Городище, вул. Перемоги, б. 79, Бахмацький р-н Чернігівської області) орендованими земельними ділянками сільськогосподарського призначення, погодження правочинів про дострокове розірвання договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення;

- надавати, надсилати фізичним особам - орендодавцям земельних ділянок сільськогосподарського призначення пропозиції з дострокового розірвання договорів оренди землі;

- звертатись до державних реєстраторів з метою реєстрації припинення права оренди Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство АГРОДІМ за укладеними з фізичними особами договорами оренди землі;

- заборони Товариству з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство АГРОДІМ , його загальним зборам учасників, наглядовій раді, директору, особам, уповноваженим за довіреністю вчиняти будь-які правочини з відчуження власних земельних ділянок, з передачі третім особам за договорами оренди, суборенди, емфітевзису власних та орендованих земельних ділянок сільськогосподарського призначення, а також правочинів з відчуження, відступлення та передачі третім особам прав за будь-якими договорами оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, зокрема, вчиняти будь-які правочини, спрямовані на дострокове розірвання договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та/або припинення належних Товариству з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство АГРОДІМ прав за договорами оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та/або на вилучення об`єктів оренди з користування Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство АГРОДІМ (код ЄДРПОУ 32659577, село Городище, вул. Перемоги, б. 79, Бахмацький р-н Чернігівської області);

- заборони суб`єктам державної реєстрації прав, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно згідно Закону України № 1952-ІV від 01.07.2004 Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим особам, посадовим особам, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії або вносити зміни в будь-який інший спосіб у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, вчиняти будь-які реєстраційні дії (або проводити зміни в будь-який інший спосіб) щодо припинення прав оренди Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство АГРОДІМ на земельні ділянки сільськогосподарського призначення за укладеними з фізичними особами (орендодавцями) договорами оренди землі, зокрема, з кадастровими номерами згідно переліку.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 17.06.2021 заяву ОСОБА_2 від 15.06.2021 про вжиття заходів забезпечення позову задоволено частково.

Не погоджуючись із зазначеною ухвалою, ОСОБА_1 звернулась до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, у якій просить суд скасувати ухвалу Господарського суду Чернігівської області по справі №927/481/21 від 17 червня 2021 року про забезпечення позову в частині виключення відомостей про заборону суб`єктам державної реєстрації прав, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно згідно Закону України № 1952-ІУ від 01.07.2004 Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим особам, посадовим особам, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії або вносити зміни в будь- який інший спосіб у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, вчиняти будь-які реєстраційні дії (або проводити зміни в будь-який інший спосіб) щодо припинення прав оренди Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство АГРОДІМ (код ЄДРПОУ 32659577, село Городище, вул. Перемоги, б. 79, Бахмацький р-н Чернігівської області) на земельну ділянку з кадастровим номером: 7420382500:05:000:0291.

Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному головуючому судді від 03.09.2021 вказану апеляційну скаргу передано колегії суддів у складі: головуючий суддя - Тарасенко К.В., судді: Іоннікова І.А., Разіна Т.І.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 07.09.2021 апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Чернігівської області від 17.06.2021 у справі № 927/481/21 залишено без руху. Роз`яснено скаржнику, що протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали особа має право усунути недоліки шляхом надання обґрунтованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвалу Господарського суду Чернігівської області від 17.06.2021 у справі №927/481/21.

Вищевказаною ухвалою попереджено ОСОБА_1 , що якщо недоліки не будуть усунені особою в зазначений строк, судом апеляційної інстанції буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому ст. ст. 260, 261 Господарського процесуального кодексу України.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 отримала зазначену ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху 15.09.2021, про що свідчить трекінг поштового відправлення № 0411635499192.

Через канцелярію Північного апеляційного господарського суду у встановлений строк від апелянта жодних документів на усунення недоліків апеляційної скарги не надходило.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 261 ГПК України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.

Про вказані наслідки скаржника було попереджено ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 07.09.2021 про залишення без руху поданої ним апеляційної скарги. Однак, заявником не подано обґрунтованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду Чернігівської області від 17.06.2021 у справі №927/481/21 у встановлений строк.

Враховуючи вище викладене, колегія суддів дійшла висновку про відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Чернігівської області від 17.06.2021 у справі № 927/481/21 на підставі ч. 4 ст. 260 та п. 4 ч. 1 ст. 261 ГПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 261 ГПК України копія ухвали про відмову у відкритті апеляційного провадження надсилається учасникам справи у порядку, визначеному статтею 242 цього Кодексу. Скаржнику надсилається копія ухвали про відмову у відкритті апеляційного провадження разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами. Копія апеляційної скарги залишається в суді апеляційної інстанції.

Керуючись статтями 260, 261 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд -

УХВАЛИВ :

1. Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Чернігівської області від 17.06.2021 у справі № 927/481/21.

2. Апеляційну скаргу з доданими до неї документами повернути скаржнику.

3. Копію ухвали Північного апеляційного господарського суду надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена відповідно до ст.287, ст.288 Господарського процесуального кодексу України.

Головуючий суддя К.В. Тарасенко

Судді І.А. Іоннікова

Т.І. Разіна

Дата ухвалення рішення 29.09.2021
Оприлюднено 29.09.2021

Судовий реєстр по справі 927/481/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 01.08.2022 Господарський суд Чернігівської області Господарське
Ухвала від 29.07.2022 Господарський суд Чернігівської області Господарське
Ухвала від 18.07.2022 Господарський суд Чернігівської області Господарське
Ухвала від 05.07.2022 Господарський суд Чернігівської області Господарське
Ухвала від 23.06.2022 Господарський суд Чернігівської області Господарське
Ухвала від 20.06.2022 Господарський суд Чернігівської області Господарське
Постанова від 16.02.2022 Касаційний господарський суд Верховного Суду Господарське
Ухвала від 26.01.2022 Касаційний господарський суд Верховного Суду Господарське
Ухвала від 08.12.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Постанова від 08.12.2021 Касаційний господарський суд Верховного Суду Господарське
Ухвала від 29.09.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 27.09.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 21.09.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 21.09.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 21.09.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Постанова від 21.09.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 21.09.2021 Господарський суд Чернігівської області Господарське
Ухвала від 13.09.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 08.09.2021 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Рішення від 01.09.2021 Господарський суд Чернігівської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 927/481/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону