Постанова
від 09.06.2010 по справі 2-а-1873/10/0270
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

09 червня 2010 р.                               Справа № 2-а-1873/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Дмитришеної Руслани Миколаївни,

при секретарі судового засідання:   Котюжанській Тетяні Олександрівні  

представник позивача:   в судове засідання не з"явився, однак надав суду заяву щодо розгляду справи без його участі

відповідач:   в судове засідання не з"явився. Про час, дату та місце судового засідання повідомлений завчасно та належним чином. Причини неявки суду невідомі

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Могилів-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції   

до:   сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу "Альянс"  

про: стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ :

Могилів-Подільською об'єднаною державною податковою інспекцією заявлено позов до сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу "Альянс" про стягнення податкового боргу.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується податковий борг в сумі 1 919, 78грн., який в добровільному порядку не погашений.

За вказаних обставин, Могилів-Подільська ОДПІ, на підставі положень Закону України "Про державну службу в Україні", Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" звернулась до суду про примусове стягнення активів платника податків в рахунок погашення податкових зобов’язань.

Ухвалою суду від 06.05.2010 року провадження у справі було відкрито.

Представник позивача в судове засідання не з"явився, однак надав суду заяву щодо розгляду справи без його участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач 25.05.2010р. в судове засідання не з’явився. Про час і місце розгляду справи був повідомлений ухвалою суду від 06.05.2010 року, яка направлена на адресу сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу "Альянс", що підтверджується матеріалами адміністративної справи.

09.06.2010 відповідач в судове засідання не з’явився повторно, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений завчасно та належним чином. Факт вручення судової повістки підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 29.05.2010 року №20020031. Про причини неявки суду не повідомляв. Позиція відповідача щодо позову не відома, так як він  письмових пояснень з приводу обґрунтованості чи необґрунтованості заявленого позову до суду не надавав.

Оскільки судом вжито всіх залежних від нього заходів для повідомлення сторін, враховуючи, що у справі доказів достатньо для встановлення прав та взаємовідносин сторін, суд ухвалив розглядати справу без участі сторін.

Розглянувши надані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив "Альянс" зареєстрований Могилів-Подільською районною державною адміністрацією 24.03.2003 року - свідоцтво про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ - 32409918. Взято на облік в Могилів-Подільській ОДПІ 24.03.2003 року №632, про що свідчить довідка форми №4-ОПП від 24.04.2003 року №19-01/03-317.

Судом встановлено, що відповідач має заборгованість перед бюджетом, зі сплати податку на прибуток в розмірі 1919,78 грн.

Наявність зазначеної заборгованості підтверджується:

-          податковими деклараціями з податку на прибуток підприємства (а.с.11-13);

-          довідкою про наявність заборгованості (а.с.6);

- обліковою карткою платника податків (а.с.7-8);

-          першою податковою вимогою №1/280 від 03.08.09 р. та другою податковою вимогою №2/331 від 02.09.09 р., що одержані керівником підприємства відповідно 03.08.09 р. та 03.09.09 р.

- актом про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки своєчасності подання податкової звітності від 17.07.09 р. №129/15, якою встановлені порушення вимог п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами».

Задовольняючи позов суд виходив з наступного.

Відповідно до пп. 4.1.1. п. 4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон №2181), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Згідно п.5.1 ст.5 вказаного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене   платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. 5.3.1. ст.5  Закону №2181, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

За змістом п. 5.4.1. Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Як вбачається з матеріалів справи, податкова заборгованість сторонами узгоджена відповідно до вимог Закону.

В силу  пп.  6.2.1.  п. 6.2. ст. 6 Закону № 2181,  у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Пунктом 6.2 вказаної статті визначено,  що податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня  від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Судом встановлено, що відповідач одержав першу податкову вимогу №1/280 від 03.08.2009 року - 03.08.2009 року, про що свідчить підпис керівника підприємства на вимозі. Друга  податкова вимога №2/331 від 02.09.09 р. одержана останнім – 03.09.09 р., що підтверджується підписом керівника підприємства в графі «податкову вимогу отримав, дата, підпис».

У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначає, що активи платника податків (тобто - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання), можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Пунктом 11 статті 10 Закону України “Про державну податкову службу” визначено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

В силу приписів частини 1 статті 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Зі змісту ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Таким чином, судом встановлено, що станом на 15.03.2010 року загальна сума заборгованості сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Альянс» становить 1919,78 гривень, яка у добровільному порядку на день розгляду судом справи відповідачем не погашена.

Взявши до уваги, що відповідач має податкову заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами, яку не погасив, що підтверджується матеріалами справи, а також враховуючи, що викладені у заяві факти стверджуються відповідними доказами, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам, а отже підлягають задоволенню в заявленому обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.  

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу "Альянс" (вул. Садова, 6, с.Бронниця, Могилів-Подільський район, Вінницька область, 24052, код ЄДРПОУ 3240991) на користь державного бюджету (одержувач: Державний бюджет Могилів-Подільського району, р/р 31111009700325, ГУДКУ у Вінницькій області, код банку 34701151, МФО802015) податкову заборгованість в сумі 1919,78 грн. за рахунок його активів.

Копію даної постанови направити сторонам по справі.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється  з  дня  отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено:   10.06.10  

Суддя. /підпис/.          Дмитришена Руслана Миколаївна

Копія вірна:

Суддя:

Секретар:

09.06.2010

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.06.2010
Оприлюднено08.07.2010
Номер документу9997836
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-1873/10/0270

Постанова від 09.06.2010

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні