ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
====================================================================
УХВАЛА
28 вересня 2021 року Справа № 915/1575/20
м. Миколаїв
Кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "Вердикт Капітал" (Кудрявський узвіз, 5-Б, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 36799749; ел.адреса: offise@verdikt-capital.com).
Банкрут: Саражан Ірина Богданівна (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ; ел.адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Керуючий реалізацією: арбітражний керуючий Капінус А.А. (поштова адреса: а/с 55, м. Миколав, 54017; ел.адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 ).
Суддя Давченко Т.М.
при секретарі Кнауб А.А.
представники учасників у справі у судове засідання не з`явилися
Суть справи: про неплатоспроможність гр. ОСОБА_1
встановив:
У провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа № 915/1575/20 про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 .
Постановою Господарського суду Миколаївської області від 15.06.2021 фізичну особу ОСОБА_1 визнано банкрутом, введено процедуру погашення боргів, керуючим реалізацією призначено арбітражного керуючого Капінуса Андрія Анатолійовича (свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1533 від 16.07.2013) та ін.
На адресу суду від керуючого реалізацією 07.07.2021 надійшло клопотання вих. № 02-06/226 від 07.07.2021 про виключення майнового активу з ліквідаційної маси. Розгляд зазначеного клопотання було призначено у судове засідання 28.09.2021.
Станом на дату розгляду справи жодних заперечень стосовно наведеного клопотання суду не надано.
Учасники провадження у справі у судове засідання не з`явилися, натомість подали суду клопотання (вх. № 14339/21 від 23.09.21, вх. № 14627/21 від 28.09.2021, вх. № 14641/21 від 28.09.2021) про проведення судового засідання без їх участі.
Слід зауважити, що судом не визнавалася обов`язковою участь представників у попередньому судовому засіданні. Тож, зважаючи на епідеміологічну ситуацію в країні, а саме поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та з метою дотримання принципу процесуальної економії, суд вважає можливим провести судове засідання за відсутності представників за наявними документами. При цьому, суд констатує, що поданих документів достатньо для заявленого керуючим реалізацією клопотання.
На підставі ст. 233 ГПК України, судом проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Розглянувши подане на розгляд суду клопотання про виключення з ліквідаційної маси майнових активів боржника суд зазначає наступне.
Згідно зі ст. 131 Кодексу України з процедур банкрутства, майно боржника, що підлягає реалізації у процедурі погашення боргів боржника, складає ліквідаційну масу. До складу ліквідаційної маси включається все майно боржника, що перебуває у його власності, а також те, що буде отримано боржником у власність після визнання його банкрутом і до завершення процедури погашення боргів боржника, крім майна, визначеного частинами шостою і сьомою цієї статті та статтею 132 цього Кодексу. До складу ліквідаційної маси може бути включено майно, що є часткою боржника у спільній власності. У такому разі відбувається виділення частки боржника із спільного майна за правилами, передбаченими цивільним законодавством. З моменту визнання боржника банкрутом розпорядження усіма правами щодо майна, включеного до складу ліквідаційної маси, здійснює керуючий реалізацією від імені боржника. З моменту визнання боржника банкрутом і до винесення судового рішення про закриття процедури банкрутства реєстрація переходу права власності від/до боржника та обтяжень майна боржника, включаючи нерухоме майно і цінні папери, що існують в бездокументарній формі, відбувається виключно на підставі заяви керуючого реалізацією. До складу ліквідаційної маси не включається житло, яке є єдиним місцем проживання сім`ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13,65 квадратного метра на кожного члена сім`ї боржника чи житловий будинок загальною площею не більше 120 квадратних метрів) та не є предметом забезпечення, а також інше майно боржника, на яке згідно із законодавством не може бути звернено стягнення. До складу ліквідаційної маси не включаються кошти, що перебувають на рахунках боржника у пенсійних фондах та фондах соціального страхування. Продаж майна банкрута здійснюється відповідно до умов та в порядку, визначених цим Кодексом для юридичних осіб.
При цьому, статтею 132 Кодексу України з процедур банкрутства також передбачено, що господарський суд має право за вмотивованим клопотанням боржника та інших учасників провадження у справі про неплатоспроможність виключити із складу ліквідаційної маси майно боржника, на яке згідно із законодавством може бути звернено стягнення, але воно є необхідним для задоволення нагальних потреб боржника або членів його сім`ї. Господарський суд має право виключити із складу ліквідаційної маси майнові об`єкти вартістю не більше 10 розмірів мінімальної заробітної плати, які є неліквідними чи дохід від реалізації яких істотно не вплине на задоволення вимог кредиторів. Загальна вартість майна боржника, що виключається із складу ліквідаційної маси відповідно до положень цієї статті, не може перевищувати 30 розмірів мінімальної заробітної плати. Перелік майна, що виключається із складу ліквідаційної маси згідно з положеннями цієї статті, затверджується господарським судом, про що постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в апеляційному чи касаційному порядку.
В ході проведення процедури реалізації встановлено, що ОСОБА_1 має на рахунку № НОМЕР_2 , який відкритий АТ ОТП Банк (код банку 300528) заблоковані грошові кошти в сумі 2,63 грн., статус рахунку - арештований.
Зазначені грошові кошти відповідно до ст. 131 Кодексу України з процедур банкрутства мають включитися до складу ліквідаційної маси у справі №915/1575/20 про неплатоспроможність ОСОБА_1 , однак включення їх до ліквідаційної маси є не доцільним так, як для погашення вимог кредиторів та витрат по справі вказані кошти мають бути перераховані на спеціальний рахунок, а комісія за перерахування коштів перевищить номінал даних коштів в декілька разів. Крім цього, з`являться додаткові витрати у справі на відкриття спеціального рахунку, відкриття якого в даній справі є не доцільним так, як у боржника відсутні інші майнові активи.
Як вже було зазначено вище, згідно з вимогами ч. 2-3 ст. 132 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд має право виключити із складу ліквідаційної маси майнові об`єкти вартістю не більше 10 розмірів мінімальної заробітної плати, які є неліквідними чи дохід від реалізації яких істотно не вплине на задоволення вимог кредиторів. Загальна вартість майна боржника, що виключається із складу ліквідаційної маси відповідно до положень цієї статті, не може перевищувати 30 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно з п. 5 ст. 38 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається в Законі про Державний бюджет на відповідний рік.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" розмір мінімальної зарплати у 2021 році становить із 1 січня до 30 листопада у місячному розмірі 6 000 грн.
Таким чином, вартість одного майнового об`єкта, що може бути виключений з ліквідаційної маси боржника складає 60000 грн., а загальна вартість майна боржника, яке може бути виключене з ліквідаційної маси, не може перевищувати 180000 грн.
В даному випадку, наявні на арештованому рахунку кошти у сумі 2,63 грн. є неліквідним майновим активом (витрати на їх отримання перевищують їх номінал в декілька разів) вартість якого набагато менше ніж 10 розмірів мінімальної заробітної плати, суд вважає доцільним виключити вказані кошти на підставі ч. 2 ст. 132 Кодексу України з процедур банкрутства з ліквідаційної маси банкрута - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) .
Враховуючи викладене вище, з метою надання можливості керуючому реалізацією майна фізичної особи - ОСОБА_1 арбітражному керуючому Канінусу А.А. вжити усі заходи передбачені чинним законодавством у процедурі погашення боргів боржника, суд дійшов висновку про можливість задовольнити подане ним клопотання, про що постановляє відповідну ухвалу.
Згідно із ч.2 ст.232 ГПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Керуючись ст. ст. 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, ст. ст. 60, 114, 130-132 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання керуючого реалізацією майна фізичної особи - ОСОБА_1 арбітражного керуючого Канінуса А.А. вих. № 02-06/226 від 07.07.2021 про виключення майнового активу з ліквідаційної маси боржника задовольнити.
2. Виключити з ліквідаційної маси банкрута - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) у №915/1575/20 про неплатоспроможність ОСОБА_1 грошові кошти боржника у сумі 2,63 грн., які знаходяться на рахунку № НОМЕР_2 відкритому в АТ ОТП Банк (код банку 300528).
3. Ухвалу надіслати учасникам у справі, зазначеним у вступній частині ухвали та АТ ОТП Банк (info@otpbank.com.ua).
Ухвала набирає законної сили в порядку ч.ч. 4, 5 ст.9 Кодексу України з процедур банкрутства та може бути оскаржена.
Повний текст ухвали складено 29.09.2021.
Суддя Т.М.Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2021 |
Оприлюднено | 01.10.2021 |
Номер документу | 99999515 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні