Справа № 464/3740/15-к
пр.№ 1-в/464/108/21
У Х В А Л А
29 вересня 2021 року м.Львів
Сихівський районний суд м. Львова у складі:
головуючої судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові матеріали клопотання ОСОБА_3 про звільнення від відбування покарання у зв`язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку ,
встановив:
Вироком Сихівського районного суду м. Львова від 17.06.2015 ОСОБА_3 визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч.3 ст. 27, ч.2 ст. 205 КК України, та призначено їй покарання у виді штрафу у розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 гривень. Вирок набрав законної сили 17.07.2015.
12.07.2021 ОСОБА_3 подав до суду клопотання у якому просить вирішити питання про звільнення його від покарання у вигляді штрафу в зв`язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку.
Прокурор в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності, клопотання підтримав.
Засуджений ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, подав клопотання про розгляд справи у його відсутності, клопотання підтримав.
Відповідно до положень ч.5 ст.539 КПК України їх неявка не перешкоджає розгляду подання.
Згідно з ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та клопотання, суддя приходить до наступного.
Судом встановлено, що вироком Сихівського районного суду м. Львова від 17.06.2015 ОСОБА_3 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.27, ч.2 ст.205 КК України, та призначено йому покарання у виді штрафу у розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 гривень.
Вирок набрав законної сили 17.07.2015. Однак станом на момент розгляду даного клопотання вирок не виконано.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 80 КК України, особа звільняється від відбування покарання, якщо з дня набрання чинності обвинувальним вироком його не було виконано в такі строки: два роки - у разі засудження до покарання менш суворого, ніж обмеження волі.
В Постанові Верховного Суду України № 5-324кс15 від 24.12.2015 року зазначено, що стаття 80 КК України передбачає нормативне регулювання інституту звільнення від відбування покарання у звязку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку та встановлює імперативні строки, сплив яких є безумовною підставою для звільнення засудженого від відбування призначеного йому покарання. Правова природа вказаного виду звільнення від відбування призначеного покарання зумовлюється одностороннім обов`язком держави примусово реалізувати через спеціально уповноважені нею органи призначене особі покарання протягом певних строків. Особа, засуджена до певного виду покарання, не несе правового обов`язку застосовувати правообмеження, які входять до його змісту, сама до себе, це виключна одностороння компетенція спеціальних державних органів, які виконують покарання. Водночас засуджений до певного виду покарання не може перебувати в потенційному очікуванні виконання покарання невизначений проміжок часу, у зв`язку із чим законодавчо встановлюються імперативні строки, сплив яких припиняє наявні між державою і засудженою особою кримінальні правовідносини, а отже, унеможливлює виконання покарання.
Частиною третьою статті 80 КК України передбачено положення, щодо зупинення перебігу строку давності у разі, якщо засуджений ухиляється від відбування покарання. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з`явлення засудженого для відбування покарання або з дня його затримання, а строки давності, передбачені пунктами 1-3 частини першої цієї статті, подвоюються.
У частині четвертій статті 80 КК України також передбачено положення про те, що перебіг давності переривається, якщо до закінчення строків, зазначених у частинах першій та третій цієї статті, засуджений вчинить новий середньої тяжкості, тяжкий або особливо тяжкий злочин. Обчислення строку давності в цьому разі починається з дня вчинення нового злочину.
Вказані положення свідчать, що держава втрачає право на виконання призначеного засудженому покарання лише у тих випадках, коли засуджений своєю поведінкою не перешкоджав процедурі його виконання.
Аналізуючи зазначені норми права та встановлені обставини, суд приходить до висновку, що термін виконання вироку Сихівського районного суду м. Львова від 17.06.2015 сплив, а тому вважає про можливість та доцільність звільнення засудженого ОСОБА_3 від відбування покарання у виді штрафу у зв`язку зі спливом строку давності виконання обвинувального вироку.
Керуючисьст. 80 КК України,ст.ст.537,539 КПК України,суд
постановив:
Клопотання задовольнити.
Звільнити ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування покарання, призначеного вироком Сихівського районного суду м. Львова від 17.06.2015, у зв`язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Сихівський районний суд м. Львова протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 100022178 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Мичка Б. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні