Справа № 442/7191/21
Провадження № 2/442/1479/2021
УХВАЛА
Іменем України
01 жовтня 2021 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі - головуючої судді - Курус Р.І., розглянувши в приміщенні Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області в порядку спрощеного позовного провадження клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Глинської-Кривонос Соломії Орестівни про розгляд справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя в порядку загального позовного провадження,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області перебуває зазначена цивільна справа.
Ухвалою від 13.09.2021 провадження в зазначеній справі відкрито та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін на 12 жовтня 2021 року о 09.30 год.
Даною ухвалою встановлено відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Крім того, роз`яснено учасникам справи, що відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 279 ЦПК України).
Дана ухвала направлялася сторонам по справі.
30.09.2021 від представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Глинської-Кривонос С.О. надійшло клопотання про розгляд справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя в порядку загального позовного провадження. Зазначає, що що дана справа потребує детального розгляду по суті та з`ясування всіх обставин справи. Крім того, вказує на те, що в матеріалах справи недостатньо доказів, які б підтвердили, що майно, яке належить ОСОБА_1 на праві власності є спільним майном подружжя. Більше того, вказує на те, що в матеріалах справи відсутня експертна оцінка майна відповідно до Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні , відтак відсутні належні та допустимі докази вважати, що даний спір є малозначним і може розглядатись в порядку спрощеного провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 277 ЦПК України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Так, вимогами ст. 19 ЦПК України визначено, що суду розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають, зокрема, із цивільних правовідносин. Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального та спрощеного).
Вимогами п. 1 ч. 4 ст. 279 ЦПК України визначено, що в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя.
Практика Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 08 грудня 1983 року у справі Axen v. Germany , заява № 8273/78, рішення від 25 квітня 2002 року Varela Assalino contre le Portugal , заява № 64336/01). Так, у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Заявник (в одній із зазначених справ) не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання. Зрештою, у певних випадках влада має право брати до уваги міркування ефективності й економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області надає учасникам процесу у справі №442/7191/21 належні умови для ознайомлення з рухом справи шляхом надсилання процесуальних документів, у яких такий рух описаний.
Суд вважає за доцільне звернути увагу представника відповідача на те, що кожен з учасників справи має право безпосередньо знайомитися з її матеріалами, зокрема з аргументами іншої сторони, та реагувати на ці аргументи відповідно до вимог ЦПК України.
Крім того, предметом позову у цій справі є поділ спільного майна подружжя, а тому у розумінні ЦПК України справа є малозначною.
Наведені заявником обставини не дають підстав для висновку про те, що справа має виняткове значення для учасника справи, зокрема, відповідача.
Бажання сторони у справі викласти під час публічних слухань свої аргументи, які висловлені нею в письмових та додаткових поясненнях, не зумовлюють необхідність призначення до розгляду справи в порядку загального позовного провадження.
Зважаючи на категорію даної справи, її складність, обставини, обсяг та характер доказів у справі, підстави для задоволення поданого клопотання відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст. 279 ЦПК України, -
у х в а л и в :
В задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Глинської-Кривонос Соломії Орестівни про розгляд справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя в порядку загального позовного провадження - відмовити.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Дата складення ухвали - 01 жовтня 2021 року.
Головуюча - суддя Курус Р.І
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2021 |
Оприлюднено | 01.10.2021 |
Номер документу | 100031804 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Курус Р. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні