Справа № 275/821/21
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 жовтня 2021 року смт. Брусилів
Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Миколайчук П.В., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до Брусилівської селищної ради Житомирського району Житомирської області про встановлення факту, що має юридичне значення, визнання права користування земельною ділянкою, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся ОСОБА_1 із позовною заявою у якій просить встановити факт, що має юридичне значення та визнати за позивачем право оренди земельної ділянки кадастровий номер 1820984300:03:000:8100, площею 55.8971 га.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Також, у відповідності до положень ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 8 травня 2019 у постанові у справі №160/7887/18 (провадження №К/9901/8838/19), зазначив, що правила засвідчення копій документів, визначені Національним стандартом України Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003 , затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 18 червня 2015 року № 1000/5 , інструкції з діловодства в окремих органах державної влади (місцевого самоврядування) та інші нормативно-правові акти. Серед іншого, відповідно до пункту 8 розділу 10 зазначених Правил копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку. Напис про засвідчення копії складається зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії.
Однак, в порушення вказаних вимог, до позовної заяви позивачем долучено копії документів, які не завірені у встановленому законом порядку.
Також, відповідно п. 9, 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, в порушення п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України відсутнє зазначення доказів, які підтверджують зазначені в позові обставини.
Однак, позивачем в позові не зазначено таких підтверджень.
Крім того, позивачем заявлено вимогу про встановлення факту, що має юридичне значення, однак не конкретизовано який саме факт просить встановити позивач. Також, вказану вимогу про встановлення факту, що має юридичне значення, не оплачено судовим збором.
Крім того, до матеріалів позову не додано копій позовної заяви з додатками відповідно кількості відповідачів, як того вимагає ч. 1 ст. 177 ЦПК України, як і не зазначено підстав, з яких позивач позбавлений обов`язку виконання вимог даної статті.
Таким чином, для усунення недоліків позову, позивачу необхідно надати суду належним чином оформлену позовну заяву з зазначенням всіх необхідних відомостей відповідно до вимог ст. 175 ЦПК України, з копіями відповідно до кількості відповідачів, конкретизувати позовну вимогу про встановлення факту та сплатити судовий збір за заявлення такої, у разі її підтримання.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищезазначене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення зазначених недоліків позовної заяви у десятиденний строк.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. ст. 175 , 177 , 185 ЦПК України ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Брусилівської селищної ради Житомирського району Житомирської області про встановлення факту, що має юридичне значення, визнання права користування земельною ділянкою - залишити без руху.
Надати позивачу строк в межах десяти днів з дня вручення копії ухвали суду для усунення зазначених в ній недоліків.
Роз`яснити, що у разі невиконання позивачами зазначених вимог ухвали в наданий строк, заява буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Миколайчук П.В.
Суд | Брусилівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2021 |
Оприлюднено | 03.10.2021 |
Номер документу | 100045824 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Брусилівський районний суд Житомирської області
Миколайчук П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні