ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

Справа №522/9323/21

Провадження №1-кс/522/9402/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2021 року місто Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду міста Одеси Коваленко В.М., розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ в Одеській області Цуркана М.В., погоджене з прокурором відділу Одеської обласної прокуратури Чернецьким Ю.А. про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, -

УСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС СВ УСБУ в Одеській області Цуркан М.В. звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу Одеської обласної прокуратури Чернецьким Ю.А. про встановлення строку для ознайомлення підозрюваного ОСОБА_1 та його захисників з матеріалами досудового розслідування №22021160000000084.

В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися, клопотання не підтримали та не довели наявність підстав для встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, передбачених ч.10 ст.290 КПК України.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Під час кримінального провадження функції державного обвинувачення, захисту та судового розгляду не можуть покладатися на один і той самий орган чи службову особу. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.

Отже, однією із загальних засад кримінального провадження визначено змагальність сторін, яка передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, а суд лише створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.

Таким чином, саме сторона обвинувачення зобов`язана забезпечити особисту явку та подання доказів.

Неявка прокурора є фактично невиконанням цими суб`єктами обов`язку довести обставини, передбачені ч.10 ст.290 КПК України, що позбавляє слідчого суддю можливості повно та всебічно з`ясувати сукупність обставин, із якими закон пов`язує вирішення питання про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, а отже, є підставою для відмови у задоволенні клопотання.

Тому суд відмовляє у задоволенні клопотання слідчого.

Керуючись ст.ст.22, 290 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ в Одеській області Цуркана М.В. про надання встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

04.10.2021

Дата ухвалення рішення 04.10.2021
Зареєстровано 04.10.2021
Оприлюднено 04.10.2021

Судовий реєстр по справі 522/9323/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 04.10.2021 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 26.08.2021 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 28.05.2021 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 522/9323/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону