Дата документу 04.10.2021 Справа № 554/8501/21
Єдиний унікальний номер справи: №554/8501/21
Провадження № 1-кс/554/13829/2021
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04.10.2021 року Октябрський районний суд м. Полтави в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участюcлідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Полтавській області майор поліції ОСОБА_4 , за матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021170000000500 від 22.07.2021 року за ч. 1 ст. 325 КК України - про проведення огляду,-
В С Т А Н О В И В :
СУ ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування за матеріалами кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12021170000000500 від 22.07.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 325 КК України (порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань).
Досудовим розслідуванням встановлено, що в ході здійснене перевірки працівниками ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області зафіксовані численні факти порушень вимог харчового законодавства, що створюють небезпеку життю та здоров`ю споживачів при реалізації на ринку в смт. Градизьк Кременчуцького району Полтавської області рибної продукції, яка виготовляється приватними особами у власних домогосподарствах з порушенням санітарно-гігієнічних та ветеринарно-санітарних вимог, лабораторний контроль якої не проводиться. Так зокрема зафіксований факт захворювання на ботулізм мешканця м. Києва, ОСОБА_5 який придбав рибну продукцію на ринку в смт. Градизьк. Допитаний в якості свідка ОСОБА_5 пояснив, що 29.06.2021 він разом з дружиною їхав з м. Києва на дачу в с. Струтинівка. По дорозі він заїхав на ринок в смт. Градизьк. Там на одній із торгових точок він придбав перероблену рибну продукцію, яку вжив в той же день. Наступного дня він став себе погано почувати, у зв`язку з чим повернутися в м. Київ. По приїзду стан його здоров`я значно погіршився і він був змушений звернутися за медичного допомогою до однієї з лікарень м. Києва, де в подальшому йому провели обстеження та поставили діагноз отруєння внаслідок вживання ботулотоксинів (ботулізм).
У ході виконання доручення в порядку ст. 40 КПК України по даному кримінальному провадженню працівниками сектору Поліцейської діяльності на воді Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області встановлено ряд суб`єктів підприємницької діяльності - ФОП, які здійснюють свою діяльність з переробки рибної продукції із всіма відповідними дозвільними документами, одне з яких ФОП « ОСОБА_6 », яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, власником житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 являється ОСОБА_6 .
Наразі одним із завдань вказаного досудового розслідування є встановлення осіб, які допустили порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, внаслідок чого рибна продукція з ботулізмом потрапила в продаж та була реалізована ОСОБА_5 . Такі порушення могли бути допущені не тільки стихійними переробниками риби, а і суб`єктами господарської діяльності.
Задля дослідження всіх обставин кримінального провадження, надання їм належної правової оцінки, з метою додержання загальних засад кримінального провадження щодо всебічного, повного і неупередженого дослідження його обставин, оскільки, у ході досудового розслідування встановлено обставини, які можуть свідчити про те, що на території за адресою: АДРЕСА_1 , де ФОП « ОСОБА_6 » здійснює діяльність з переробки рибної продукцію, може бути продукція заражена ботулізмом, з метою виявлення та вилучення зразків переробленої рибної продукції, по яким будуть призначені та проведені відповідні експертизи, копій документів щодо господарської діяльності (копій експлуатаційних дозволів, атестатів виробництва, свідоцтв про право на переробку, сертифікатів якості на продукцію, накладних на придбання та поставку продукції), необхідно отримати дозвіл на проведення огляду із залученням спеціалістів Держпродспоживслужби в Полтавській області.
Слідчий в судовому засіданні прохав клопотання задовольнити, пояснення надав аналогічно викладеним в клопотанні.
Згідно статті237КПК Україниз метоювиявлення тафіксації відомостейщодо обставинвчинення кримінальногоправопорушення слідчий,прокурор проводятьогляд місцевості,приміщення,речей тадокументів .
Відповідно до ч.5 ст.237 КПК України при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.
Оскільки за змістом ч.2 ст.234 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи, тому до клопотання слідчого про огляд необхідно застосовувати відповідні вимоги кримінального процесуального закону.
Так, згідно вимог ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Враховуючи вищевикладене, з метою встановлення істини у кримінальному провадженні слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 234, 235,237, 370, 372 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на проведення огляду будівель та інших споруд господарського призначення ФОП « ОСОБА_6 », які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , власником яких являється ОСОБА_6 з метою виявлення та вилучення переробленої рибної продукції, документації щодо господарської діяльності (копій експлуатаційних дозволів, атестатів виробництва, свідоцтв про право на переробку, сертифікатів якості на продукцію, накладних на придбання та поставку продукції), а також з метою відібрання відповідних зразків, із залученням до проведення огляду спеціалістів Держпродспоживслужби в Полтавській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Строк дії ухвали 1 місяць.
Слідчий суддя ОСОБА_7 ОСОБА_8
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2021 |
Оприлюднено | 22.12.2022 |
Номер документу | 100096733 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Бугрій В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні