Справа № 658/3308/21
(провадження № 2/658/1493/21)
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 жовтня 2021 року суддя Каховського міськрайонного суду Херсонської області Под`ячева І.Д., розглянувши питання щодо відкриття провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя,
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просить поділити спільно нажите майно подружжя. а саме житловий будинок АДРЕСА_1 .
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Судом встановлено, що заява подана та оформлена з порушенням порядку, встановленого цивільним процесуальним законодавством України (п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України).
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Таким чином, в даному випадку судовий збір повинен бути сплачений, виходячи із вартості майна, при цьому слід мати на увазі, що його вартістю є не його інвентарна чи договірна вартість, а дійсна вартість майна на час розгляду справи. Під дійсною вартістю, як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у постанові від 04.10.1991 року № 7 Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок (ч. 4 п. 6), розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано у цьому населеному пункті чи місцевості.
Проте, позивачем не виконано зазначені вимоги закону. Так, позивачем у поданій позовній заяві зазначено ціну позову у розмірі 109437 грн., що складається з половини вартості будинку за адресою: АДРЕСА_1 , зазначеної в договорі купівлі-продажу будинку. За подання вказаного позову позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1094,40 грн. Вартість будинку позивачем визначена у відповідності до його вартості, вказаної у договорі купівлі-продажу від 24.06.2019 року на підставі якого позивач набув у власність вказане майно. Тобто вартість спірного майна визначена позивачем станом на 2019 рік, що не є дійсною вартістю майна та не відповідає вимогам закону.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Виходячи з викладеного, приходжу до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви протягом десяти днів з моменту отримання копії ухвали про залишення позову без руху.
Роз`яснити позивачу, що визначені ухвалою недоліки позовної заяви повинні бути усунені в спосіб:
- визначення вартості майна станом на 2021 рік
- у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, заява вважається неподаною та підлягає поверненню, що не перешкоджає позивачу у повторному зверненню до суду.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя:Под`ячева І. Д.
Суд | Каховський міськрайонний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2021 |
Оприлюднено | 05.10.2021 |
Номер документу | 100101080 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Каховський міськрайонний суд Херсонської області
Под'ячева І. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні