Справа № 644/5735/21
№ провадження 2/646/2572/2021
У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(про залишення позовної заяви без руху)
06.10.2021 м.Харків
Суддя Червонозаводського районного суду м.Харкова Демченко С.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Моторного (транспортного) страхового бюро України про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,
у с т а н о в и в:
22 червня 2021 року представник позивача - адвокат Руденко С.О., який діє в інтересах позивача ОСОБА_1 на підставі договору про надання правової допомоги №05/5-21 від 05 травня 2021 року, звернувся до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова з позовною заявою до ОСОБА_2 , Моторного (транспортного) страхового бюро України, в якій просить стягнути солідарно з відповідачів на користь позивача суму матеріальної шкоди, заподіяної в результаті дорожньо-транспортної пригоди, в розмірі 28192 грн., моральну шкоду у розмірі 60000 грн., витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 3500 грн. та судовий збір у розмірі 908 грн.
Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 30 липня 2021 року справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Моторного (транспортного) страхового бюро України про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, передано на розгляд до Червонозаводського районного суду м.Харкова за підсудністю.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04 жовтня 2021 року вищевказану цивільну справу передано в провадження суді Червонозаводського районного суду м.Харкова Демченко С.В.
Зазначена заява за формою та змістом не відповідає вимогам ст.ст.175 ЦПК України з таких підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Так, позивач у позовній заяві зазначає, що відповідач мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , при цьому, відповідно до інформації з Єдиного адресного реєстру на території м. Харкова відсутня вул. Верстатобудівельна.
Разом з тим, на виконання вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України, судом була отримана інформація з Реєстру територіальної громади м. Харкова та з Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Головного Управління ДМС України в Харківській області про зареєстроване місце проживання (перебування) ОСОБА_2 , з якої вбачається, що останній зареєстрованим або знятим з реєстрації у м.Харкові та Харківській області не значиться.
Отже, позивачу необхідно уточнити адресу місце проживання відповідача.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Як зазначено у позовній заяві відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, заходи досудового врегулювання спору не проводилися.
Разом з тим, зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів вбачається факт звернення позивача до Моторного (транспортного) страхового бюро України у порядку досудового врегулювання спору щодо виплати відповідачем позивачу грошових коштів в рахунок страхового відшкодування, що свідчить про вжиття позивачем заходів досудового врегулювання спору, які є обов`язковими у даному випадку.
Таким чином, позивачу необхідно надати відомості про результати досудового врегулювання спору.
Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
У порушення положень п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява не містить зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Згідно з положеннями ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу термін для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків.
У разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ст.177, 185 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Моторного (транспортного) страхового бюро України про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди - залишити без руху.
Встановити строк позивачу для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі суду, у встановлений судом строк, позов буде вважатися неподаним та буде повернутий позивачку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя С.В. Демченко
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2021 |
Оприлюднено | 07.10.2021 |
Номер документу | 100153776 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Демченко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні