ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"07" жовтня 2021 р.Справа № Б-19/13-10
Господарський суд Харківської області у складі:
судді: Міньковського С.В.
розглянувши справу
за заявою ФОП Волков Ігор Володимирович, м. Харків до ФОП Волков Ігор Володимирович, м. Харків провизнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Господарського суду Харківської області перебуває справа №Б-19/13-10 про банкрутство фізичної особи-підприємця Волкова Ігоря Володимировича.
Постановою господарського суду від 21.04.10 ФОП Волкова І.В. в порядку статтей 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до 19.01.2013) визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором по справі призначено арбітражного керуючого Докашенко Д.В. за
Ухвалою від 22.10.2019 суд здійснив перехід на норми нового Кодексу України з процедур банкрутства, який почав свою дію з 21.10.2019 року.
Ухвалою від 11.05.2021 року призначено керуючим реалізацією ФОП Волкова І.В. у справі № Б-19/13-10 арбітражного керуючого Мухітдінова Р.Д.
Ухвалою суду від 07.09.2021 року задоволено заяву арбітражного керуючого Мухітдінова Р.Д. про припинення його повноважень керуючого реалізацією ФОП Волкова І.В.; призначено керуючим реалізацією ФОП Волкова І.В. у справі № Б-19/13-10 арбітражного керуючого Волторніста Сергія Івановича.
05.10.2021 до суду надійшло клопотання керуючого реалізацією про витребування доказів (вх. № 23439), в якому він просить суд витребувати у приватного нотаріуса Вовчанського районного нотаріального округу Корнєвої Ірини Юріївни (номер свідоцтва 3572) засвідчену належним чином копію договору купівлі-продажу (реєстровий №5041, 25.10.2006) та копію документів, що подавались при засвідченні цього договору (копію нотаріальної справи).
Розглянувши вищезазначене клопотання керуючого реалізацією про витребування доказів, суд зазначає наступне.
Згідно з ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюються цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно з ч. 2 ст. 81 ГПК України у клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Своє клопотання про витребування доказів арбітражний керуючий Волторніст С.І. обґрунтовує тим, що боржник ОСОБА_1 14.07.2001 одружився з ОСОБА_2 (дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ). Відповідно до інформаційної довідки за №278139007 від 05.10.2021, 25.10.2006 ОСОБА_3 придбала житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 і станом на дату формування довідки вона залишається власником цього будинку.
Згідно ст. 60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку (доходу).
Згідно ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання, суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Згідно зі ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Наразі, судом також враховано, що за приписами ч.4 ст.74 ГПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Слід зауважити, що у Рекомендаціях R (84) 5 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно принципів цивільного судочинства, що направлені на удосконалення судової системи, наголошується на тому, що суд повинен, принаймні в ході попереднього засідання, а якщо можливо, і протягом всього розгляду, відігравати активну роль у забезпеченні швидкого судового розгляду, поважаючи при цьому права сторін, в тому числі і їх право на неупередженість.
Згідно ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державним реєстратором, зокрема, є нотаріус.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" реєстраційна справа формується у паперовій та електронній формі після відкриття розділу на об`єкт нерухомого майна у Державному реєстрі прав та внесення до нього відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження та зберігається протягом всього часу існування об`єкта.
Реєстраційній справі присвоюється реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна.
Реєстраційна справа включає заяви на проведення реєстраційних дій, документи, на підставі яких проведено реєстраційні дії, документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав під час проведення таких реєстраційних дій, а також відомості з реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, отримані державним реєстратором шляхом безпосереднього доступу до них чи в порядку інформаційної взаємодії таких систем з Державним реєстром прав, запити державного реєстратора та документи, отримані із паперових носіїв інформації, що містять відомості про зареєстровані речові права до 01.01.2013.
Частиною 6 ст. 17 зазначеного закону передбачено, що витребування (вилучення) реєстраційних справ або документів із них здійснюється виключно за судовим рішенням.
Таким чином, з метою повного, об`єктивного та всебічного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає клопотання керуючого реалізацією про витребування доказів обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 58-65, 130-133 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 81, ст. ст. 234-235 ГПК України, суд-
УХВАЛИВ:
1. Клопотання керуючого реалізацією Волторніста С.І. про витребування доказів за вх. №23439 від 05.10.2021 - задовольнити.
2. Витребувати у приватного нотаріуса Вовчанського районного нотаріального округу Корнєвої Ірини Юріївни (номер свідоцтва 3572) засвідчені належним чином копії матеріалів нотаріальної справи (реєстраціійний номер майна: 34375665), в тому числі, договір купівлі-продажу (реєстровий №5041, 25.10.2006) та копію документів, що подавались при засвідченні цього договору.
3. Витребувані судом докази повинні бути надані до суду в десятиденний строк з дня вручення даної ухвали.
4. Ухвалу направити керуючому реалізацією, приватному нотаріусу Корнєвій І.Ю.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 07.10.2021.
Суддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2021 |
Оприлюднено | 08.10.2021 |
Номер документу | 100178734 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Міньковський С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні