Справа 688/2367/21
№ 1-кп/688/146/21
УХВАЛА
Іменем України
07 жовтня 2021 року м. Шепетівка
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 12021240000000060 по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Первомайськ Миколаївської області, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з неповною середньою освітою, не працюючого, не одруженого, раніше не судимого, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1,2 ст.307 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області знаходиться кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1,2 ст.307 КК України.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 заявила клопотання про продовження строку запобіжного заходу обвинуваченому, посилаючись на вчинення ним тяжкого злочину, за яке передбачено покарання від 6 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, не має міцних соціальних зв`язків, а тому може переховуватися від суду з метою уникнення покарання, незаконно впливати на свідків, оскільки йому відоме їхне місцезнаходження, а також продовжити вчинення кримінальних правопорушень.
Обвинувачений ОСОБА_4 та захисник ОСОБА_5 заперечували проти задоволення клопотання, оскільки прокурором не доведена наявність ризиків, просили змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.
Згідно з ч.3 ст.331 КПК України незалежно від наявності клопотань суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру чи дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. До спливу продовженого строку суд зобов`язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу.
Стаття 177 КПК України передбачає, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам, зокрема: переховуватися від суду; незаконно впливати на потерпілого, свідка у цьому ж кримінальному провадженні; вчинити інше кримінальне правопорушення.
Відповідно до ч.2 ст.177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи те, що обвинувачений звинувачується у вчиненні тяжких злочинів, за які передбачено покарання від 6 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, в зв`язку з чим може ухилитися від суду та вчинити нові злочини, незаконно впливати на свідків з метою зміни їхніх показань на свою користь, суд вважає, що на даний час відсутні відомості про зменшення чи відсутність ризиків, передбачених ст.177 КПК України, що були підставою для обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в ході досудового розслідування.
Враховуючи, що обвинувачений не має місця роботи, власного місця проживання або найманого житла на тривалий час, міцних соціальних зв`язків, суд вважає, що більш м`які запобіжні заходи не забезпечать належної процесуальної поведінки обвинуваченого.
З огляду на викладене, суд вважає необхідним продовжити строк тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_4 на 60 днів до 5 грудня 2021 року включно.
Підстав для зміни запобіжного заходу не вбачається.
Відповідно до ч.3 ст.183 КПК України слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
Відповідно до ч.4 ст.182 КПК України розмір застави визначається з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, інших даних про його особу та ризиків, передбачених ст.177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
За змістом ч.5 ст.182 КПК України розмір застави визначається щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину, - від 20 до 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні тяжких злочинів, не працює, суд вважає необхідним визначити розмір йому заставу у розмірі 40 прожиткових мінімумів для працездатних осіб з покладанням на обвинуваченого відповідних обов`язків у разі її внесення.
Керуючись ст.ст. 177, 178, 183, 197, 315, 372 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора про продовження строку дії запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_4 задовольнити частково.
Продовжити обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів - до 5 грудня 2021 року включно.
Визначити обвинуваченому ОСОБА_4 розмір застави в сумі 95160 (дев`яносто п`ять тисяч сто шістдесят) грн., яка може бути внесена на депозитний рахунок Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області (UA 228201720355289001000016581 в ДКСУ, м.Київ, МФО 820172, код отримувача 26293548).
У випадку внесення застави звільнити ОСОБА_4 з-під варти і покласти на нього наступні обов`язки:
- з`являтися за першою вимогою до суду,
- не відлучатися з місця проживання без дозволу суду,
- повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи,
- утриматися від спілкування зі свідками у цьому кримінальному провадженні,
- здати на зберігання свій паспорт громадянина України для виїзду за кордон (за наявності),
- носити електронний засіб контролю.
В задоволенні клопотання захисника про зміну запобужного заходу обвинуваченому відмовити.
Ухвала про продовження дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою може бути оскаржена обвинуваченим до Хмельницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 100199922 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів |
Кримінальне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Стаднічук Н. Л.
Кримінальне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Стаднічук Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні