ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про затвердження ліквідаційного балансу, закриття провадження у справі
"04" жовтня 2021 р. м. Рівне
Справа № 918/1011/20
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Політики Н.А. , за участі секретаря судового засідання Костюкович Ю.С. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали справи за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОГ ТРЕЙДІНГ"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Максімус Оіл Трейд"
про відкриття провадження у справі про банкрутство ,
у судове засідання учасники справи не з`явилися.
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Рівненської області знаходиться справа № 918/1011/20 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Максімус Оіл Трейд".
Постановою суду від 15 березня 2021 року визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Максімус Оіл Трейд", відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців по 15 березня 2022 року включно, призначено ліквідатором Темчишина Володимира Петровича та призначено судове засідання для з`ясування стану здійснення ліквідаційної процедури банкрута на 19 липня 2021 року.
Ухвалою суду від 19 липня 2021 року наступне судове засідання для з`ясування стану здійснення ліквідаційної процедури банкрута призначено на 4 жовтня 2021 року.
27 вересня 2021 року від ліквідатора на адресу суду надійшло клопотання про затвердження звіту про проведену роботу та припинення провадження у справі, а також звіт про нарахування грошової винагороди.
У судове засідання 4 жовтня 2021 року ліквідатор не з`явився, однак 27.09.2021 р. від останнього на адресу суду надійшло клопотання, в якому ліквідатор просив судове засідання провести без його участі.
Крім того, інші учасники справи у судове засідання 4 жовтня 2021 року також не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили, про дату, час і місце даного засідання повідомлялися належним чином.
Судом встановлено, що за наслідками проведеної ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "Максімус Оіл Трейд" реалізація майнових активів (ліквідаційної маси), за рахунок продажу яких було б можливе погашення кредиторських вимог, не відбувалась у зв`язку із їх відсутністю, кредиторські вимоги погашені не були.
Ліквідатором банкрута були вжиті всі необхідні заходи, що передбачені діючим законодавством, щодо проведення ліквідаційної процедури банкрута, у зв`язку із чим поданий до суду звіт ліквідатора банкрута за результатами проведення ліквідаційної процедури та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "Максімус Оіл Трейд" підлягає затвердженню судом.
Пропозицій від інвесторів, засновників, директора товариства та інших бажаючих осіб щодо поліпшення фінансового стану Товариства з обмеженою відповідальністю "Максімус Оіл Трейд" не надходило.
Відповідно до ч. 3 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Судом встановлено, що будь-яких об`єктів, які підлягають включенню до ліквідаційної маси, ліквідатором банкрута не встановлено.
Зважаючи на встановлені вище обставини, матеріалами справи підтверджується правомірність складеного ліквідатором банкрута звіту та ліквідаційного балансу, згідно якого у Товариства з обмеженою відповідальністю "Максімус Оіл Трейд" відсутні грошові кошти та майнові активи, за рахунок яких можливо було б здійснити задоволення вимог кредиторів.
Отже, зважаючи на підтвердження здійснених у ліквідаційній процедурі заходів належними доказами, суд дійшов висновку про вчинення ліквідатором банкрута усіх необхідних для пошуку та виявлення майна банкрута дій та вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, відповідно до якого на кінець звітного періоду активи і пасиви у Товариства з обмеженою відповідальністю "Максімус Оіл Трейд" відсутні.
Як встановлено судом, за час роботи призначеного судом у цій справі ліквідатора банкрута скарг на його дії не надходило.
Відповідно до ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги кредиторів, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до ч. 3 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства якщо ліквідатор банкрута не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
У ч. 2 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства зазначено, що якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.
Господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, як це передбачено в п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, у разі затвердження звіту ліквідатора банкрута в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Розглянувши матеріали справи, звіт ліквідатора банкрута, ліквідаційний баланс банкрута, а також дослідивши додані до звіту докази, судом встановлено, що для виявлення майнових активів банкрута з метою задоволення вимог кредиторів ліквідатор банкрута виконав усі необхідні дії та покладені на нього Кодексом України з процедур банкрутства обов`язки, у зв`язку з чим суд вважає за необхідне затвердити поданий звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "Максімус Оіл Трейд", а банкрута, як юридичну особу - ліквідувати та закрити провадження у справі № 918/1011/20.
Згідно з ч. 3 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала.
У відповідності до ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
З матеріалів справи вбачається, що ліквідатором подано звіт про нарахування грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора банкрута за період з 15.03.2021 р. по 15.09.2021 р. на суму 108 000 грн 00 коп.
Згідно ст. 43 Конституції України, кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.
Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Частиною 6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Суд вважає необхідним зазначити, що оплата послуг арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, є обов`язковою та є платою за працю арбітражного керуючого. Ліквідатором у клопотанні наведено відповідний розрахунок розміру оплати послуг за період з 15.03.2021 р. по 15.09.2021 р., відповідно до якого розмір оплати послуг ліквідатора за вказаний період складає 108 000 грн 00 коп.
Судом встановлено, що відповідно до рішень комітету кредиторів було схвалено звіти про нарахування грошової винагороди ліквідатора (протоколи засідання кредиторів (комітету кредиторів) від 15 квітня 2021 року, 14 травня 2021 року, від 14 червня 2021 року, від 16 серпня 2021 року та від 16 вересня 2021 року).
Враховуючи, що звіт щодо грошової винагороди ліквідатора відповідає вимогам ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, схвалений комітетом кредиторів, суд затверджує звіт арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича про нарахування грошової винагороди за період здійснення ним повноважень ліквідатора (15.03.2021 р. по 15.09.2021 р.) в загальному розмірі на суму 108 000 грн 00 коп.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 30, 58-61, 64, 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "Максімус Оіл Трейд" (33027, м. Рівне, вул. Київська, буд. 108А, код ЄДРПОУ 39675577).
2. Ліквідувати банкрута - Товариство з обмеженою відповідальністю "Максімус Оіл Трейд" (33027, м. Рівне, вул. Київська, буд. 108А, код ЄДРПОУ 39675577), як юридичну особу у зв`язку з банкрутством.
3. Державному реєстратору за місцезнаходженням банкрута провести державну реєстрацію припинення Товариства з обмеженою відповідальністю "Максімус Оіл Трейд" (33027, м. Рівне, вул. Київська, буд. 108А, код ЄДРПОУ 39675577), як юридичної особи.
4. Вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна банкрута, вважати погашеними.
5. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк або були відхилені господарським судом, вважати погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.
6. Затвердити звіт арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича про нарахування грошової винагороди за період здійснення ним повноважень ліквідатора (15.03.2021 р. по 15.09.2021 р.) в загальному розмірі на суму 108 000 грн 00 коп.
7. Провадження у справі № 918/1011/20 закрити.
Ухвала згідно частини 2 статті 235 ГПК України підписана та набрала законної сили 8 жовтня 2021 року та відповідно до підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Рівненської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня набрання нею законної сили.
Суддя Політика Н.А.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2021 |
Оприлюднено | 11.10.2021 |
Номер документу | 100213677 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Політика Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні