ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 жовтня 2021 р. м. Рівне Справа № 918/866/21
Господарський суд Рівненської області у складі: суддя Романюк Р.В., розглянувши матеріали
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлас - Агро" (35800, Рівненська обл., м. Острог, вул Татарська, 5/9, код ЄДРПОУ 39712393)
про розірвання договору оренди, зобов`язання повернути земельну ділянку та стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
Острозька міська рада Рівненської області звернулася до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлас - Агро", в якій просить: розірвати договір оренди землі № б/н від 07.09.2015 р., укладений між Рівненською обласною державною адміністрацією та Товариством з обмеженою відповідальністю "Атлас - Агро"; зобов`язати повернути земельну ділянку загальною площею 6,2978 га, кадастровий номер 5624286400:06:001:0012 та стягнути 319 860,07 грн заборгованості з орендної плати.
При розгляді вказаної позовної заяви та доданих до неї документів судом встановлено, що позивачем фактично заявлено дві немайнові та одну майнову вимоги:
- розірвати договір оренди землі № б/н від 07.09.2015 р.;
- зобов`язати повернути земельну ділянку загальною площею;
- стягнути 319 860,07 грн заборгованості.
Однак, позивачем до позовної заяви додано платіжне доручення № 715 від 07.10.2021 року про сплату судового збору у розмірі 2 270,00 грн. та платіжне доручення № 716 від 07.10.2021 року про сплату судового збору у розмірі 4 797,90 грн., відповідно, останнім сплачено судовий збір за одну немайнову вимогу та за одну майнову вимогу.
Згідно з ч. 1, п. 4 та п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За умовами статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021рік", установлено у 2021 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня - 2 270 гривень.
Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до абз. 1 та 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У випадках об`єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з частиною третьою статті 6 Закону підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для розгляду позовних заяв зі спорів немайнового характеру.
Якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов`язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог (абзац другий частини третьої статті 6 Закону).
Аналогічну правову позицію висвітлено в абз. 1 п. 2.10. та абз. 1 п. 2.11. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 року "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України".
З огляду на зазначене, позивачу - Острозькій міській раді Рівненської області необхідно вирішити питання, пов`язані зі сплатою судового збору у встановленому розмірі та подати господарському суду у 5-денний строк з дня отримання даної ухвали докази сплати (доплати) судового збору за розгляд позовної заяви у встановленому законом порядку та розмірі, а саме, за другу заявлену немайнову вимогу у розмірі 2 270,00 грн.
Крім того, при розгляді вказаної позовної заяви та доданих до неї документів судом встановлено, що сума судового збору, сплачена позивачем згідно платіжного доручення № 715 від 07.10.2021 року та платіжного доручення № 716 від 07.10.2021 року не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Приписами ст. 9 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Однак, як слідує з наявних в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" (ДСС) відомостей щодо платіжного доручення № 715 від 07.10.2021 року та платіжного доручення № 716 від 07.10.2021 року, останні не містять підтвердження зарахування належної до сплати за подання відповідної позовної заяви суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 10 ст. 174 ГПК України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.
З огляду на зазначене, позивачу необхідно подати господарському суду у 5-денний строк з дня отримання даної ухвали докази зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету.
Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 164, 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Острозької міської ради Рівненської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлас - Агро" про розірвання договору оренди, зобов`язання повернути земельну ділянку та стягнення коштів, залишити без руху.
2. Острозькій міській раді Рівненської області (35800, Рівненська обл., м. Острог, вул. Героїв Майдану, 4, код ЄДРПОУ 05391005) у 5-денний строк з дня отримання даної ухвали подати господарському суду докази сплати (доплати) судового збору за подання позовної заяви, а саме 2 270 грн. 00 коп..
3. Острозькій міській раді Рівненської області (35800, Рівненська обл., м. Острог, вул. Героїв Майдану, 4, код ЄДРПОУ 05391005) у 5-денний строк з дня отримання даної ухвали подати господарському суду докази зарахування судового збору у розмірі 2 270,00 грн., сплаченого згідно платіжного доручення № 715 від 07.10.2021 року та у розмірі 4 797,90 грн., сплаченого згідно платіжного доручення № 716 від 07.10.2021 року, до спеціального фонду державного бюджету.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Р.В. Романюк
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2021 |
Оприлюднено | 13.10.2021 |
Номер документу | 100239795 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Романюк Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні