Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 жовтня 2021 р. Справа №200/13222/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Зеленов А.С., одержавши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Краматорської міської ради про визнання протиправними та нечинними рішень,-
В С Т А Н О В И В:
6 жовтня 2021 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Краматорської міської ради, в якій просить суд:
визнати протиправним та нечинним рішення Виконавчого комітету Краматорської міської ради №656 від 02 червня 2021 року Про встановлення тарифів на послуги перевезення пасажирів і багажу автобусами на міських маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі і обслуговуються ТОВ ЮМВОСА та ПрАТ Краматорське АТП 11410 ;
визнати протиправним та нечинним рішення Виконавчого комітету Краматорської міської ради №657 від 02 червня 2021 року Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами та тролейбусами на міських маршрутах загального користування, які обслуговує КП Краматорське трамвайно-тролейбусне управління .
Згідно частини 2 статті 171 Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Ознайомившись з позовною заявою, суд вважає, що вона не відповідає вимогам статті 160 КАС України, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до вимог ст. 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Правила засвідчення копій документів, визначені Національним стандартом України Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003 , затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року №55, Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 червня 2015 року №1000/5(далі - Правила).
Серед іншого, відповідно до п.п. 8 п.10 розділу ІІ зазначених Правил копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку.
Напис про засвідчення копії складається, зокрема з особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії.
Вказана правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 8 травня 2019 року по справі №160/7887/18.
Як вбачається із доданих до позовної заяви документів всі надані копії письмових доказів не засвідчені позивачем належним чином, а саме: не зазначено ПІБ особи, що засвідчувала своїм підписом надані суду документи.
Відповідно до пунктів 9, 10 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема:
у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;
у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб`єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт.
Місце проживання фізичної особи в публічно-правовому розумінні регулюється Законом України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".
Згідно з абзацу 4-5, 9-10 статті 3 зазначеного Закону:
- місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік (абзац 4);
- місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини (абзац 5);
- документи, до яких вносяться відомості про місце проживання, - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (абзац 9);
- документ, до якого вносяться відомості про місце перебування, - довідка про звернення за захистом в Україні (абзац 10).
Позивач у позовній заяві зазначив, що адресою його проживання є м. Краматорськ Донецької області. З позовної заяви вбачається, що адресою реєстрації є м. Гірське Луганської області.
Таким чином, позивачем не надано доказів того, що останній проживає на території м. Краматорська, та, відповідно, позивачем не зазначено, чим саме зміст оскаржуваних рішень стосується його прав, свобод, інтересів, та яким чином порушує його права.
Згідно ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
В порушення вимог ч.1 ст.161 КАС України позивачем не додано копії позову із додатками для відповідача.
Згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до преамбули Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон №3674-VI) цей Закон визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, тобто є спеціальним законом, яким має керуватися суд при вирішенні питання про звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до статті 4 Закону №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 цієї статті визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
- за подання до адміністративного суду адміністративного позову не майнового характеру, який подано фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону №3674-VI у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається із позовної заяви позивач заявляє дві вимоги немайнового характеру:
визнати протиправним та нечинним рішення Виконавчого комітету Краматорської міської ради №656 від 02 червня 2021 року Про встановлення тарифів на послуги перевезення пасажирів і багажу автобусами на міських маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі і обслуговуються ТОВ ЮМВОСА та ПрАТ Краматорське АТП 11410 ;
визнати протиправним та нечинним рішення Виконавчого комітету Краматорської міської ради №657 від 02 червня 2021 року Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами та тролейбусами на міських маршрутах загального користування, які обслуговує КП Краматорське трамвайно-тролейбусне управління .
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, позивачем було надано суду копію квитанції про сплату судового збору 908 грн., що не в повній мірі відповідає вимогам КАС України та Закону №3674-VI.
За приписами частини 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:
- копії письмових доказів по кількості сторін, засвідчених позивачем належним чином (своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення та ПІБ особи, що ставить підпис);
- копії позову із додатками для відповідача;
- доказів того, що позивач проживає на території м. Краматорська;
- позовну заяву із зазначенням: чим зміст спірних рішень стосується його прав, свобод, інтересів, та яким чином дані рішення порушують його права;
- оригінал квитанції про сплату судового збору 908грн. від 04.10.2021;
- оригінал квитанції про сплату судового збору 908грн. за другу немайнову вимогу.
Керуючись статтями 2, 5, 126, 132, 143, 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
У Х В А Л И В:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Краматорської міської ради про визнання протиправними та нечинними рішень.
Надати позивачу термін протягом десяти днів, починаючи з наступного дня після отримання цієї ухвали, впродовж якого позивач має надати: копії письмових доказів по кількості сторін, засвідчених позивачем належним чином (своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення та ПІБ особи, що ставить підпис); копії позову із додатками для відповідача; доказів того, що позивач проживає на території м. Краматорська; позовної заяви із зазначенням: чим зміст спірних рішень стосується його прав, свобод, інтересів, та яким чином дані рішення порушують його права; оригіналу квитанції про сплату судового збору 908грн. від 04.10.2021; оригіналу квитанції про сплату судового збору 908грн. за другу немайнову вимогу.
У разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатись неподаною, та її буде повернуто позивачу.
Копію цієї ухвали надіслати особі, яка звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Ухвалу постановлено та підписано 11 жовтня 2021 року.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя А.С. Зеленов
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2021 |
Оприлюднено | 13.10.2021 |
Номер документу | 100274814 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Зеленов А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні