Справа № 621/3076/21
Провадження № 2-а/621/25/21
Ухвала
Іменем України
13 жовтня 2021 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Вельможна І.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, третя особа: державний інспектор у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України - начальник відділу державного контролю за використанням та охороною земель управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Дяченко М., про скасування постанови,
в с т а н о в и в:
11.10.2021 ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ГУ Держгеокадастру у Харківській області, третя особа державний інспектор у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України - начальник відділу державного контролю за використанням та охороною земель управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Дяченко М. , про скасування постанови, в якому просить визнати постанову Головного управління Держгеокадастру у Харківській області № 150-ДК/0208 ПО/08/01-21 від 24.09.2021 про закриття справи, протиправною та скасувати її; справу про адміністративне правопорушення закрити у зв`язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Ознайомившись із позовною заявою та долученими документами, суд встановив наступне:
Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позову, наданого судом.
В позовній заяві зазначаються: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб`єкта владних повноважень; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача; 10) у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб`єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт; 11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Відповідно до статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
За правилами частин 1 та 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України , позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Згідно з частиною 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
За правилами частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Предметом розгляду даної справи є правомірність прийняття постанови про закриття справи № 150-ДК/0208 ПО/08/01-21 від 24.09.2021 .
З тексту адміністративного позову вбачається, що позивач оскаржувану постанову отримав засобами поштового зв`язку, однак , на підтвердження даного факту до позову не надано даних щодо дати отримання постанови про закриття справи № 150-ДК/0208 ПО/08/01-21 від 24.09.2021.
Водночас, з даним адміністративним позовом позивач звернувся до суду 08 жовтня 2021 року, що вбачається з маркування на поштовому конверті, до канцелярії суду адміністративний позов надійшов 11 жовтня 2021 року.
При цьому, позивачем в порушення процесуальних норм не додано до позову доказів отримання позовної заяви які підтверджували, що позивач звернувся в строки передбачені пунктом 1 частини 2 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України або заяви про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до вимог частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовну заяву належить залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків, зазначених у цій ухвалі, а саме надати до суду докази отримання ОСОБА_1 постанови про закриття справи № 150-ДК/0208 ПО/08/01-21 від 24.09.2021 або заяви про поновлення строку звернення на звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску та роз`яснити, що в іншому випадку позовна заява вважатиметься не поданою та буде йому повернута.
Керуючись статтями 160-161, 169, 171,248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, третя особа державний інспектор у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України - начальник відділу державного контролю за використанням та охороною земель управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Дяченко М. , про скасування постанови - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання ухвали, інакше позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано суддею 13.10.2021.
Суддя :
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2021 |
Оприлюднено | 14.10.2021 |
Номер документу | 100315036 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Зміївський районний суд Харківської області
Вельможна І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні