Справа № 761/35507/21
Провадження № 2/761/12126/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2021 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Сіромашенко Н.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї Шевченківської РДА у м. Києві про визначення порядку спілкування з дитиною, -
В С Т А Н О В И В :
У жовтні 2021 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшла позовна заяви ОСОБА_1 в якій він просить:
1. зобов`язати ОСОБА_2 не чинити перешкод ОСОБА_1 у спілкуванні з малолітньою дитиною ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
2 визначити наступний порядок участі ОСОБА_1 у вихованні ОСОБА_3 :
- побачення ОСОБА_1 (батька) та ОСОБА_3 (Малолітньої дитини) відбуваються кожну 1 та 3 (першу та третю) суботи та неділі кожного календарного місяця, у проміжок часу з 10.00 (ранку) суботи до 21.00 (вечора) неділі, з можливістю дитини залишатися вдома у батька на ніч. Такі зустрічі відбуваються без присутності матері та/або будь-яких родичів/представників з її боку. Батько відвозить дитину до матері до 21.00 вечора неділі;
- У випадку, якщо у батька відсутня можливість провести зазначений вище час (1 та 3 субота та неділя кожного календарного місяця) з дитиною - він переноситься на інший час за узгодженням матері та батька;
- Батько проводить з дитиною наступні свята: Новий рік (31 грудня-1 січня старого/нового календарного року відповідно). День народження дитини (весь день 05 листопада кожного календарного року), та свято Пасхи (відповідно до дня святкування, кожного календарного року).
3. Зобов`язати ОСОБА_2 повідомляти ОСОБА_1 про зміну свого місця проживання з дитиною у письмовій формі, шляхом направлення офіційного листа за допомогою сервісу Нова Пошта на адресу ОСОБА_1 не пізніше ніж за 10 календарних днів до фактичної зміни місця проживання.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.10.2021 вищевказана позовна заява надійшла в провадження судді Сіромашенко Н.В.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, вважаю, що вищевказаний позов слід залишити без руху за таких підстав.
Позов за змістом і формою повинен відповідати вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.
Відповідно до вимог ч. 4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати судового збору встановлені Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 установлено у 2021 році прожитковий мінімум для працездатної особи з 01.01.2021 в розмірі 2270,00 грн.
Відповідно до абз.2 ч.3 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить на день звернення до суду з позовом 908,00 грн.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви вона містить три вимоги не майнового характеру, та позивачем, сплачено судовий збір за подання цього позову до суду в розмірі 2522,40 грн, що не відповідає ставкам судового збору, які діють на момент звернення позивача до суду.
З огляду на зазначене позивачу необхідно обраховувати розмір судового збору виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи встановленого станом на 01.01.2021 та доплатити судовий збір в розмірі 201,60 грн.
Докази сплати судового збору необхідно подати до суду.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 3 ст. 185 ЦПК України, передбачено, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Разом із тим, суд роз`яснює, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї Шевченківської РДА у м. Києві про визначення порядку спілкування з дитиною, надавши позивачу строк для усунення недоліків в 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали, в інакшому випадку позов вважати неподаним та повернути позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає .
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2021 |
Оприлюднено | 18.10.2021 |
Номер документу | 100349612 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Сіромашенко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні