Ухвала
від 18.10.2021 по справі 522/21637/19
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

18.10.2021

Справа № 522/21637/19

Провадження № 1-«кс»/522/10733/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2021 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу УСБУ в Одеській області майора юстиції ОСОБА_3 , про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця м.Одеси,громадянина України,не одруженого,із середньою освітою, охоронця в Південному регіональному центрі страхового фонду документації, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

підозрюваного у кримінальному провадженні за № 220191600000000207 від 11.11.2019 року, у вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.110ККУкраїни,а також заознаками кримінальнихправопорушень,передбачених ч.ч.1,2ст.110КК України, -

прокурора ОСОБА_5 ,

слідчого ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_6 ,

підозрюваного ОСОБА_4 ,

ВСТАНОВИВ:

Згідно клопотання, слідчим відділом Управління СБ України в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 220191600000000207 від 11.11.2019 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 110 ККУкраїни, а також за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 110 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 14.01.2017 о 23 год. 59 хв. ОСОБА_4 , діючи умисно, маючи умисел на розповсюдження матеріалів із закликами до умисних дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, усвідомлюючи злочинність своїх дій, а також те, що зі змістом матеріалів, які він розповсюджує у загальнодоступній соціальній Інтернет-мережі «ВКонтакте», може ознайомитися необмежена кількість осіб, бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді порушення встановлених Конституцією України, законами України і міжнародно-правовими актами територіальної цілісності України і порядку визначення її території, а саме протиправного відокремлення західної частини території України від України, знаходячись за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , використовуючи свій персональний комп`ютер, під`єднаний до мережі Інтернет, авторизувавшись у соціальній Інтернет-мережі «ВКонтакте» як користувач « ОСОБА_7 », розмістив на так званій «Стіні» (публічній дошці оголошень, вільно доступній необмеженому колу користувачів) створеної ним сторінки (аккаунта) « ОСОБА_8 » за web-адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 у соціальній Інтернет-мережі «ВКонтакте», репост публікації (запису) наступного змісту:«Пошаговая инструкцияпо вступлениюв Евросоюздля жителейзападной частиУкраины.1.Отделиться отУкраины.2.Присоединиться кПольше,Венгрии илиРумынии (взависимости отсферы влиянияна вашрегион)путём референдума.3.Наслаждаться свободойвыбора государстваЕвросоюза,где можнодраить туалеты,чистить дворыили корячитьсяна свиноферме.» (web-адреса репосту публікації (запису): ІНФОРМАЦІЯ_2 , що був доступний для загального ознайомлення всіх користувачів соціальної Інтернет-мережі «ВКонтакте», які відвідували його сторінку, та автоматично надійшов як сповіщення всім користувачам соціальної мережі «ВКонтакте», які були додані до розділу «Друзі» та «Підписники» вказаного аккаунта.

Станом на 23.09.2021 в розділі «Підписники» сторінки (аккаунта) « ОСОБА_7 » (web-адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 у соціальній Інтернет-мережі «ВКонтакте» були наявні 158 користувачів соціальної Інтернет-мережі «ВКонтакте».

Згідно з висновком експерта зонального експертного сектору Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ Управління СБ України в Одеській області № 32 від 15.09.2021, у розміщеному ІНФОРМАЦІЯ_3 о 23 год. 59 хв. користувачем « ОСОБА_7 », на так званій «Стіні» його сторінки за web-адреса: https://vk.com/extremo2926ac репості публікації (запису) у соціальній Інтернет-мережі «ВКонтакте» (web-адреса репосту публікації (запису): ІНФОРМАЦІЯ_2 «Пошаговая инструкция по вступлению в Евросоюз для жителей западной части Украины. 1. Отделиться от Украины. 2. Присоединиться к Польше, Венгрии или Румынии (в зависимости от сферы влияния на ваш регион) путём референдума. 3. Наслаждаться свободой выбора государства Евросоюза, где можно драить туалеты, чистить дворы или корячиться на свиноферме.», міститься заклик до жителів західної частини України відокремитися зі складу України («отделиться от Украины»), заклик до жителів західної частини України приєднатися до Польщі, Угорщини чи Румунії шляхом референдуму (Присоединиться к Польше, Венгрии или Румынии (в зависимости от сферы влияния на ваш регион) путем референдума), заклик до жителів західної частини України насолоджуватися свободою вибору країни Євросоюз. Оскільки відокремлення західної частини України та приєднання її до Польщі, Угорщини та Румунії невід`ємно призведе до зміни меж державного кордону та зменшення території України, в тексті містяться заклики до зміни меж території України.

Дії, заклики до яких містяться у вищевказаному репості публікації (запису), розміщеному ОСОБА_4 , суперечать положенням ст. ст. 1, 2, 17, 73, 85, 132, 133 Конституції України, вказана публікація (запис) містить заклики до вчинення умисних дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Так, згідно зі статтею 1 Конституції України, Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.

Відповідно до статті 2 Конституції України, суверенітет України поширюється на всю її територію. Україна є унітарною державою. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Стаття 17 Конституції України визначає, що захист суверенітету і територіальної цілісності України… є справою всього Українського народу.

Згідно зі статтею 73 Конституції України, виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.

Відповідно до статті 85 Конституції України, призначення всеукраїнського референдуму з питань, визначених статтею 73 цієї Конституції, належить до повноважень Верховної Ради України.

Стаття 132 Конституції України визначає, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території.

Згідно зі статтею 133 Конституції України, до складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, місто Київ та Севастополь.

Крім того, статтею 157Конституції України визначено, що Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України.

Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.

За вказаними фактичним обставинами 13.10.2021 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 110 КК України.

Підозра ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення повністю підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами, а саме:

- актом огляду інформації, яка міститься в мережі Інтернет, від 29.06.2021, в ході якого встановлено та оглянуто публікацію, розміщену в соціальній мережі «ВКонтакте» на особистій сторінці користувача « ОСОБА_8 »;

- висновком експертного дослідження зонального експертного сектору Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ Управління СБ України в Одеській області № 25 від 08.07.2021, згідно з яким публікація, розміщена ОСОБА_4 у соціальні мережі «ВКонтакте», містить заклики до вчинення умисних дій, вчинених з метою зміни меж території і державного кордону України;

- протоколом огляду сторінки в соціальній мережі «ВКонтакте» з обліковим записом « ОСОБА_8 » від 25.08.2021, в ході якого виявлено і оглянуто вищезазначену публікацію «Пошаговая инструкция по вступлению в Евросоюз для жителей западной части Украины. 1. Отделиться от Украины. 2. Присоединиться к Польше, Венгрии или Румынии (в зависимости от сферы влияния на ваш регион) путём референдума. 3. Наслаждаться свободой выбора государства Евросоюза, где можно драить туалеты, чистить дворы или корячиться на свиноферме.»;

- висновком експерта зонального експертного сектору Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ Управління СБ України в Одеській області № 32 від 15.09.2021, згідно з яким публікація, розміщена ОСОБА_4 у соціальні мережі «ВКонтакте», містить заклики до вчинення умисних дій, вчинених з метою зміни меж території і державного кордону України;

- протоколом обшуку житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_2 , в ході якого вилучено комп`ютерну техніку, за допомогою якої ОСОБА_4 розміщував зазначену публікацію в мережі Інтернет;

- іншими матеріалами кримінального провадження в сукупності.

Підозрюваний ОСОБА_4 може:

- переховуватися від органів досудового розслідування та суду, у тому числі на непідконтрольних (окупованих терористичними організаціями "ДНР" та "ЛНР") територіях Донецької та Луганської областей, що підтверджується тяжкістю покарання, яке передбачене санкціями статей, за якими йому повідомлено про підозру; його бажанням уникнути кримінальної відповідальності;

- знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, що підтверджується тим, що досудове розслідування у кримінальному провадженні перебуває на початковій стадії; всі обставини вчинення кримінального правопорушення на даний час не встановлені; всі особи, причетні до вчинення кримінального правопорушення, і свідки на даний час не встановлені та не допитані;

- незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, у тому числі на осіб, обізнаних про обставини вчинення кримінального правопорушення, але на даний час не встановлених, що підтверджується його бажанням уникнути кримінальної відповідальності;

- вчинити інше кримінальне правопорушення, що підтверджується наявністю великої кількості публікацій антиукраїнської спрямованості на сторінці « ОСОБА_8 » в соціальній мережі «ВКонтакте» і на сторінці « ОСОБА_9 » в соціальній мережі «Facebook», які використовує ОСОБА_4 .

На думку слідчого, вказані обставини дають обґрунтовані підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_4 буде перешкоджати виконанню покладених на нього процесуальних обов`язків, що, відповідно до ст. 177 КПК України, є підставою для обрання йому запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання.

На даному етапі досудового розслідування підозрюваний ОСОБА_4 має виконувати процесуальні обов`язки, які повинні забезпечити об`єктивне та всебічне досудове розслідування в найкоротші строки, що, враховуючи вище викладені обставини, можливе тільки при обранні йому запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання.

Зазначені обставини, на думку слідчого, відповідно до ст. 177 КПК України, є підставами для обрання ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання.

При обранні запобіжного заходу підозрюваного ОСОБА_4 відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України слідчий вважає за необхідне зобов`язати підозрюваного прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, а також виконувати обов`язки:

1) прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду;

2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

4) утримуватися від спілкування з особами, допитаними як свідки у кримінальному провадженні, окрім родичів та осіб з якими він сумісно проживає;

5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

В судовому засіданні прокурор та слідчий підтримали клопотання та просили його задовольнити з обставин викладених в ньому.

Підозрюваний та його захисник не заперечували проти задоволення клопотання.

Розглянувши клопотання, заслухав думку учасників процесу, суд вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Згідно ч. 1ст. 179 КПК Україниособисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбаченістаттею 194 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1ст. 177 КПК Україниметою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першоюст. 177 КПК України(ч. 2ст. 177 КПК України).

Відповідно до ч. 1ст. 178 КПК Українипри вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених устатті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі, зокрема: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється; вік та стан здоров`я підозрюваного; міцність соціальних зв`язків підозрюваного в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; наявність у підозрюваного постійного місця роботи або навчання; репутацію підозрюваного; майновий стан підозрюваного; наявність судимостей у підозрюваного; дотримання підозрюваним умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення.

Згідно з частинами 1, 2ст. 179 КПК Українипідозрюваному,обвинуваченому письмовопід розписповідомляються покладеніна ньогообов`язки тароз`яснюється,що вразі їхневиконання донього можебути застосованийбільш жорсткийзапобіжний західі нанього можебути накладеногрошове стягненняв розмірівід 0,25розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осібдо 2розмірів прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб. Контроль за виконанням особистого зобов`язання здійснює слідчий, а якщо справа перебуває у провадженні суду, - прокурор.

Так, у клопотанні про обрання відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання, слідчий вказує на наявність ризиків передбаченихст. 177 КПК України,які вказуютьна те,що обвинуваченийможе:1) переховуватися від органів досудового розслідування та суду, у тому числі на непідконтрольних (окупованих терористичними організаціями "ДНР" та "ЛНР") територіях Донецької та Луганської областей, що підтверджується тяжкістю покарання, яке передбачене санкціями статей, за якими йому повідомлено про підозру; його бажанням уникнути кримінальної відповідальності; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, що підтверджується тим, що досудове розслідування у кримінальному провадженні перебуває на початковій стадії; всі обставини вчинення кримінального правопорушення на даний час не встановлені; всі особи, причетні до вчинення кримінального правопорушення, і свідки на даний час не встановлені та не допитані; 3) незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, у тому числі на осіб, обізнаних про обставини вчинення кримінального правопорушення, але на даний час не встановлених, що підтверджується його бажанням уникнути кримінальної відповідальності; 4) вчинити інше кримінальне правопорушення, що підтверджується наявністю великої кількості публікацій антиукраїнської спрямованості на сторінці « ОСОБА_8 » в соціальній мережі «ВКонтакте» і на сторінці « ОСОБА_9 » в соціальній мережі «Facebook», які використовує ОСОБА_4 ..

Суд вважає обґрунтованими та такими, які стороною підозрюваного не спростовано доводи вищевказаного клопотання прокурора, а тому воно підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 176, 177, 178, 179, 183, 186, 193, 196 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу УСБУ в Одеській області майора юстиції ОСОБА_3 , про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання задовольнити.

Обрати відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Покласти на підозрюваного в межах строку досудового розслідування, що не перевищує 2 (два) місяці обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України:

1) прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду;

2)не відлучатисязнаселеного пункту, де він мешкає, без письмового дозволу слідчого, прокурора або суду;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

4) утримуватися від спілкування з особами, допитаними як свідки у кримінальному провадженні, окрім родичів та осіб з якими він сумісно проживає;

5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти), інші документи, що дають право на виїзд з України / в`їзд в Україну.

Строк дії ухвали слідчого судді обчислюється з 18.10.2021 року до 11.12.2021 року включно.

Ухвала слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п`яти днів з дня її оголошення. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя:

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення18.10.2021
Оприлюднено02.02.2023
Номер документу100377906
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів особисте зобов'язання

Судовий реєстр по справі —522/21637/19

Ухвала від 22.10.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 18.10.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 30.09.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 30.09.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 30.09.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 22.07.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 21.07.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 21.07.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 20.07.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 12.07.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні