Ухвала
від 18.10.2021 по справі 202/6338/21
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/6338/21

Провадження № 1-кс/202/5421/2021

УХВАЛА

Іменем України

18 жовтня 2021 року м. Дніпро

Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення огляду, -

В С Т А Н О В И В:

До Індустріальногорайонного судум.Дніпропетровська надійшлоклопотаннястаршогослідчого СУГУНП вДніпропетровській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду.

Згідно з клопотанням в провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження №4202004000000860 від 04.12.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Дніпропетровською обласною прокуратурою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до прокуратури Дніпропетровської області з УСБУ у Дніпропетровській області надійшли матеріали щодо можливої протиправної діяльності з боку службових осіб органів місцевого самоврядування, які проводять містобудівну діяльність. Зокрема, вказаними особами запроваджено протиправний механізм в ході підготовки та видачі містобудівних умов та обмежень, а також додатків до них, який полягає у оформлені вказаних документів без зазначення чітких меж будівництва та без врахування функціонального призначення територій, існуючих обмежень та містобудівної документації на місцевому рівні. При цьому, вказані правопорушення мають системний характер та вчиняються службовими особами органів місцевого самоврядування, що наділенні функціями контролю за містобудівною діяльністю.

В ході досудового розслідування за інформацією УСБУ у Дніпропетровській області встановлено факт самочинного будівництва об`єкту громадського харчування розташованого за адресою: АДРЕСА_1 . Так, будівельні роботи за вказаною адресою проходять без оформлення дозвільних документів (містобудівних умов та обмежень та дозволу на початок будівельних робіт) та офіційного оформлення земельної ділянки, на якій проходять вказані роботи.

Встановлено, що будівництво об`єкту громадського харчування розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , відбувається без відповідної дозвільної документації та з грубим порушенням вимог чинних нормативно-правових актів у сфері будівництва, а саме: Управління Державного архітектурно-будівельного контролю не реєструвало жодного повідомлення про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт, Головне архітектурно-планувальне Управління не надавало містобудівних умов та обмежень.

На теперішній час, за вказаною адресою проходять роботи із реконструкції існуючої будівлі із значним збільшенням геометричних розмірів та висотності будівлі.

Враховуючи викладене, на теперішній час наявні всі підстави вважати, що завдяки неправомірним діям вказаних вище осіб, територіальна громада м. Дніпро недоотримала грошові кошти до бюджетних фондів за рахунок невідповідності мети землекористування фактичному стану справ. До того ж, вказане незаконне будівництво фактично не сплачує пайовому участь у розвитку інфраструктури м. Дніпро, згідно з вимогами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідно до інформації Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради від 06.07.2021 вих. №10/1-761 в Реєстрі будівельної діяльності станом на час надання відповіді міститься інформація щодо реєстрації Управлінням повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 10.11.2020 ДП051201110955, об`єкт будівництва «Реконструкція нежитлової будівлі «Кафе» по вул. Набережна Заводська, буд. 78Д у м. Дніпро» Однак, Управлінням скасоване повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 10.11.2020 ДП051201110955 наказом від 22.04.2021 №07/СК за результатами позапланової перевірки по об`єкту будівництва «Реконструкція нежитлової будівлі «Кафе» по вул. Набережна Заводська, буд. 78Д у м. Дніпро».

Відповідно до інформації Головного архітектурно-планувального управління Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради від 17.06.2021 вих. №12/19-209, згідно даних інформаційної бази містобудівного кадастру містобудівні умови та обмеження для проектування об`єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_1 , управлінням не надавались.

Право власності на нежитлову будівлі і споруди «Кафе», за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано за ОСОБА_5 (1/2 частка) та ОСОБА_5 (1/2 частка).

У зв`язку з викладеним, слідчий просила надати дозвіл на проведення огляду об`єкту «Реконструкція нежитлової будівлі «Кафе» по вул. Набережна Заводська, буд. 78Д у м. Дніпро» та приміщень (будівель, споруд, об`єктів незавершеного будівництва, тощо), що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , із залученням представників Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради та управління з контролю та використанням земель ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою виявлення відомостей, щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.

В судовому засіданні слідчий підтримала клопотання та просила його задовольнити.

Вислухавши слідчого, дослідивши клопотання із доданими до нього матеріалами, матеріали кримінального провадження, приходжу до наступних висновків.

Встановлено, що у провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження № 42020040000000860 від 04.12.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, право власності на нежитлову будівлі і споруди «Кафе», за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано за ОСОБА_5 (1/2 частка) та ОСОБА_5 (1/2 частка).

Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 237 КПК України огляд здійснюється з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукування знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення.

Згідно з ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Задовольняючи клопотання, слідчий суддя виходить з того, що матеріалами, доданими до нього, було підтверджено, що було вчинене зазначене у клопотанні кримінальне правопорушення, а також, що слідчим доведено, що в ході досудового розслідування дійсно виникла необхідність у проведенні огляду об`єкту «Реконструкція нежитлової будівлі «Кафе» по вул. Набережна Заводська, буд. 78Д у м. Дніпро» та приміщень (будівель, споруд, об`єктів незавершеного будівництва, тощо), що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , із залученням представників Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради та управління з контролю та використанням земель ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою виявлення відомостей, щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.

Керуючись ст. ст. 110, 233-237, 309 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду задовольнити.

Надати прокурорам групи прокурорів та слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні №4202004000000860, із залученням представників Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради та управління з контролю та використанням земель ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області дозвіл на проведення огляду об`єкту «Реконструкція нежитлової будівлі «Кафе» по вул. Набережна Заводська, буд. 78Д у м. Дніпро» та приміщень (будівель, споруд, об`єктів незавершеного будівництва, тощо), що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення відомостей, щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.

Строк дії ухвали до 17 листопада 2021 року включно.

Ухвала надає право на проведення огляду за адресою: АДРЕСА_1 , лише один раз.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1 ОСОБА_6

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення18.10.2021
Оприлюднено22.12.2022
Номер документу100390969
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —202/6338/21

Ухвала від 24.12.2021

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 24.12.2021

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 16.12.2021

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 16.12.2021

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 01.12.2021

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 01.12.2021

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 02.12.2021

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 02.12.2021

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 18.10.2021

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 18.10.2021

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні