Справа № 346/4814/21
Провадження № 1-кс/346/877/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2021 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
Слідчий суддя ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2
розглянув клопотання дізнавача СД Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Коломийської обласної прокуратури укримінальному провадженніза №1202109618000310 від 10.09.2021 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 281 КК України, про тимчасовий доступ до нижчевказаних речей.
в с т а н о в и в:
подане клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
В цьомуклопотанні сторонакримінального провадженняпроситьнадати тимчасовийдоступ до оптичного диску, на якому зберігаються записи із камер спостереження за 10.09.2021 року та запис із мобільного телефону від 06.09.2021 року, що знаходиться за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення засвідчених копій відеозаписів.
Підставами дляцього дізнавач зазначаєте,що 10.09.2021 року до Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області надійшов рапорт начальника Коломийського МРВ управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області ОСОБА_5 про те, що в ході здійснення контррозвідувального захисту об`єктів критичної інфраструктури у сфері авіації та правил повітряних польотів встановлено, що 10.09.2021 року близько 11:45 год. із аеродрому громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ) літак «Аеропак 22» жовтого кольору із невстановленими особами на борту, без дозволу органів обслуговування повітряного руху здійснив виліт із зазначеного аеродрому та під час польоту незаконно перебував у повітряному просторі України, чим створив небезпеку для життя людей та міг призвести до настання інших тяжких наслідків.
В ході досудового розслідування свідок ОСОБА_4 повідомив, що 06.09.2021 року близько 15:00 він перебував на території ЗПМ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що в АДРЕСА_2 , та побачив, що до його ангару приставлена драбина та відчинені ворота сусіднього третього ангару, який належить ОСОБА_6 та ОСОБА_7 . Тому ОСОБА_4 вирішив підійти до них, поцікавитись з приводу вказаної драбини, здійснюючи відео зйомку на свій мобільний телефон, та при виході в приміщенні ангару ОСОБА_4 побачив літак жовтого кольору «Аеропакт 22» із номерним знаком НОМЕР_1 .
10.09.2021 року близько 12:30 год. до ОСОБА_4 зателефонував в.о. директора ЗПМ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ОСОБА_8 , і повідомив, що із території ЗПМ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " незаконно здійснив виліт вказаний літак. Після цього ОСОБА_4 одразу приїхав на аеродром та переглянув записи із камер відео спостереження ангару, оскільки тільки він мав до них доступ, і встановлено, що дійсно 10.09.2021 року близько 11:45 здійснює виліт із вказаної території зазначений літак. Також ОСОБА_4 повідомив, що у нього за місцем проживання наявний оптичний диск, на якому зберігаються записи із камер спостереження за 10.09.2021 року та запис із мобільного телефону від 06.09.2021 року, де чітко зафіксовано факт вильоту вказаного літака із території.
Вказана інформація має суттєве значення для встановлення обставин події і в подальшому може бути використана як доказ по кримінальному провадженню.
Дізнавач подала до суду заяву про розгляд клопотання у її відсутності.
Тому фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося на підставі ч.4 ст.107 КПК України.
Відповідно доч. 1 ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Зазначені речі не є речами, до яких заборонено доступ (відповідно до ст. 161 КПК України): листуванням або іншою формою обміну інформацією між захисником та його клієнтом, або будь-якою особою, яка представляє його клієнта, у зв`язку із наданням правової допомоги, або об`єктами, які додані до такого листування, чи інших форм обміну інформацією.
Дані речі згідно ст. 162 п. 7 КПК України відносяться до речей, які можуть містити охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Вивчивши клопотання та додані матеріали, доходжу висновку про наявність достатніх підстав вважати, що вищевказана інформація, яка перебуває у володінні свідка ОСОБА_4 сама по собі і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у ньому, дізнавачем доведено, що дана інформація в подальшому може бути використана як доказ та іншим чином її отримати неможливо. Томуклопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 107,132, 159,160, 163, 164 КПК України,-
УХВАЛИВ:
надати тимчасовийдоступ дооптичного диску, на якому зберігаються записи із камер спостереження за 10.09.2021 року та запис із мобільного телефону від 06.09.2021 року, що знаходиться за місцю проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , із можливістю виготовлення та вилучення копій носіїв цих відеозаписів.
Виконання ухвали доручити дізнавачу сектору дізнання Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 .
У разі невиконання даної ухвали може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання і вилучення носіїв зазначеної інформації.
Строк дії ухвалине може перевищувати 1 місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Заперечення наухвалу можутьбути поданіпід часпідготовчого провадженняв суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2021 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 100394413 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Калинюк О. П.
Кримінальне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Калинюк О. П.
Кримінальне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Калинюк О. П.
Кримінальне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Калинюк О. П.
Кримінальне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Калинюк О. П.
Кримінальне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Калинюк О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні