справа № 631/331/16-ц
провадження № 2/631/5/21
У Х В А Л А
11 жовтня 2021 року селище міського типу Нова Водолага
Нововодолазький районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Трояновської Т. М.,
за участю секретаря судового засідання М`ячиної Ю. В.,
позивачів ОСОБА_1 ,
ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань № 2 приміщення Нововодолазького районного суду Харківської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області, ОСОБА_3 , із залученням до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, ОСОБА_4 , про визнання права власності на земельну ділянку,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до Нововодолазького районного суду Харківської області з позовом до Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області, ОСОБА_3 , із залученням до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, ОСОБА_4 , про визнання права власності на земельну ділянку, в якому з урахуванням наданих уточнень просять визнати в рівних частинах за кожним право власності на земельну ділянку, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 у розмірах, зазначених у державному акті серії ХР-21-00-047366, а саме земельну ділянку площею 0,60 гектарів в межах згідно з планом.
Ухвалою Нововодолазького районного суду Харківської області від 24 вересня 2018 року справу прийнято до провадження суддею Трояновською Т. М. у зв`язку із зміною складу суду, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою Нововодолазького районного суду Харківської області від 25 листопада 2019 року закрите підготовче провадження по справі та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою Нововодолазького районного суду Харківської області від 06 квітня 2021 року витребувано від Мереф`янської міської ради Харківського району Харківської області належним чином завірену копію актового запису про смерть ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою Нововодолазького районного суду Харківської області від 15 червня 2021 року витребувано від Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Харківському району та місту Люботину Східного міжрегіонального управління юстиції (м Харків) належним чином завірену копію актового запису про смерть ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 .
Ухвалою Нововодолазького районного суду Харківської області від 17 серпня 2021 року витребувано від приватного нотаріуса Харківського районного нотаріального округу Харківської області Зміївської Тетяни Миколаївни належним чином завірену копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , номер у Спадковому реєстрі 67486798, номер у нотаріуса 14.
16 серпня 2021 року через канцелярію суду адвокат Мякота Т. М., яка представляла інтереси померлої ОСОБА_4 , направила клопотання про витребування доказів по справі та заміну третьої особи по справі правонаступником, яке було зареєстроване за вхідним № 4590/21-вх, відповідно до якого повідомила, що правонаступником померлої ОСОБА_4 є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який подав до приватного нотаріуса Харківського районного нотаріального округу Харківської області Зміївської Тетяни Миколаївни заяву про прийняття спадщини, на підставі чого була заведена спадкова справа № 14/2021, номер у Спадковому реєстрі 67486798, тому з огляду на викладене просила суд залучити до участі у справі правонаступника третьої особи по справі ОСОБА_4 спадкоємця за законом ОСОБА_5 .
Крім того, 11 жовтня 2021 року позивачі по справі, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , надали на адресу суду клопотання, що були зареєстровані за вхідним № 5615/21-вх. та 5616/21-вх., відповідно до яких просили суд для повного та всебічного розгляду справи витребувати від приватного нотаріуса Цидибрага С. О. належним чином завірені копії заповітів: номер у спадковому реєстрі 8430249 та 44307365, складених за життя ОСОБА_4 .
Позивачі, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , у судовому засіданні заявлені клопотання про витребування доказів підтримали в повному обсязі та просили суд їх задовольнити, посилаючись на те, що у вказаних заповітах померла могла заповісти третім особам земельну ділянку, яка на даний час є предметом спору. При цьому заперечували проти залучення до участі у справі в якості правонаступника померлої третьої особи - ОСОБА_4 - спадкоємця ОСОБА_5 , оскільки в матеріалах спадкової справи у заяві про прийняття спадщини останнім є помилки у написанні його ім`я та дня народження.
Інші учасники справи в судове засідання не з`явились, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлялись завчасно відповідно до статті 128 Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно приписів пункту 1 частини 3 статті 223 Цивільного процесуального кодексу України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Вислухавши пояснення та доводи позивачів, перевіривши матеріали цивільної справи, надані докази по справі, вирішуючи питання щодо залучення до участі у цивільній справі правонаступника третьої особи та витребування доказів у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до положень статті 55 Цивільного процесуального кодексу України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку із вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.
В позовному провадженні процесуальне правонаступництво відбувається в тих випадках, коли права або обов`язки одного із суб`єктів спірного матеріального правовідношення в силу тих або інших причин переходять до іншої особи, яка не брала участі у цьому процесі.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
Тобто, підставою для заміни сторони, а саме процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, у наслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків вибулої сторони в цих правовідносинах.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданогоМереф`янською міською радою Харківського району Харківської області, актовий запис № 47.
Перевіривши матеріали спадкової справи № 14/2021, заведеної 10 квітня 2021 року, що були направлені на адресу суду приватним нотаріусом Харківського районного нотаріального округу Харківської області Зміїською Т. М. листом від 24 вересня 2021 року № 269/01-16 встановлено, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 до приватного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини за законом звернувся спадкоємець - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , особу якого встановлено за паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 , виданого Нововодолазьким РВ УМВС України в Харківській області, 29 січня 1998 року. Інші спадкоємці, зокрема ОСОБА_6 та ОСОБА_7 від прийняття спадщини, що залишилась після смерті ОСОБА_4 , відмовились.
Статтею 1216 Цивільного кодексу України визначено,що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до статтей 1218 та 1219 Цивільного кодексу України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Із матеріалів справи вбачається, що спадкоємцем майна померлої ОСОБА_4 є ОСОБА_5 .
Таким чином, правонаступником ОСОБА_4 на даний час є ОСОБА_5 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
З огляду на вищевикладене , враховуючи, що спірні правовідносини допускають правонаступництво,суд вважає, що ОСОБА_5 слід залучити до участі у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області, ОСОБА_3 , із залученням до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, ОСОБА_4 , про визнання права власності на земельну ділянку , як правонаступника померлої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Роз`яснити правонаступнику, що відповідно до частини 2 статті 55 Цивільного процесуального кодексу України усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступників, обов`язкові для них так само, як вони були обов`язкові для особи, яку вони замінив.
Щодо заявлених клопотань позивачів по справі, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , про витребування доказів суд вважає за необхідне зазначити.
Частиною 1 статті 76 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що доказами є будь - які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з частиною 1 статті 77 Цивільного процесуального кодексу України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Відповідно до положень частини 2 статті 83 Цивільного процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Позивачі по справі, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , звернулись до суду з клопотаннями відповідно до яких просили суд для повного та всебічного розгляду справи витребувати від приватного нотаріуса Цидибрага С. О. належним чином завірені копії заповітів: номер у спадковому реєстрі 8430249, дата реєстрації 15 липня 2003 року та 44307365, дата реєстрації 20 березня 2008 року, складених за життя ОСОБА_4 .
Відповідно до частини 1 статті 84 Цивільного процесуального кодексу України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно приписів пункту 2 частини 2 статті 84 Цивільного процесуального кодексу України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати.У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу (пункт 4 частини 2 статті 84 Цивільного процесуального кодексу України).
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, дійшов висновку, що клопотання позивачів, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , про витребування доказів не підлягає задоволенню, оскільки останніми не вказано у клопотанні, які обставини можуть підтвердити витребувані докази та яке вони матимуть значення для правильного вирішення справи.
Крім того, на думку суду, копії заповітів, які позивачі просять витребувати у приватного нотаріуса, ніяким чином не відносяться предмету спору у даній справі.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що у задоволенні клопотань позивачів слід відмовити.
Керуючись статтями 5, 12, 55, 83, 84, 189, 198, 240, 247, 258 - 261, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотань позивачів по справі, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , про витребування доказів по справі - відмовити.
Залучити до участі у цивільній справі з єдиним унікальним № 631/331/16 (провадження № 2/631/5/21) за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області, ОСОБА_3 , із залученням до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, ОСОБА_4 , про визнання права власності на земельну ділянку , як правонаступника померлоїІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , її спадкоємця - ОСОБА_5 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відкласти розгляд справи з єдиним унікальним № 631/331/16 (провадження № 2/631/5/21) за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області, ОСОБА_3 , із залученням до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, ОСОБА_5 про визнання права власності на земельну ділянку на 11 годину 00 хвилин 22 листопада 2021 року.
У судове засідання викликати учасників процесу.
Роз`яснити учасникам справи наслідки неявки в судове засідання, передбачені статтею 223 Цивільного процесуального кодексу України, а саме: неявка у судове засідання будь - якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті на підставі наявних у ній даних чи доказів.
Звернути увагу учасників судового процесу, що відповідно до частин 1 та 2 статті 131 Цивільного процесуального кодексу України, вони зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження), місцезнаходження, а також про зміну номерів телефонів і факсів, адреси електронної пошти або іншої аналогічної інформації під час провадження справи. У разі відсутності такої заяви судова повістка надсилається їм на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться. Вказане положення закону застосовуються також у разі відсутності заяви про зміну номерів телефонів і факсів, адреси електронної пошти, які учасник судового процесу повідомив суду.
Повідомити учасників справи, що інформацію щодо її розгляду, вони можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою сторінки: http://nv.hr.court.gov.ua .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали складений та підписаний з урахуванням приписів частини 6 статті 259 Цивільного процесуального кодексу України - 18 жовтня 2021 року.
Суддя: Т. М. Трояновська
Суд | Нововодолазький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2021 |
Оприлюднено | 20.10.2021 |
Номер документу | 100398046 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Нововодолазький районний суд Харківської області
Трояновська Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні