Ухвала
від 18.10.2021 по справі 460/10615/21
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

18 жовтня 2021 року м. Рівне №460/10615/21

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Нор У.М., розглянувши у порядку письмового провадження процесуальне питання, пов`язане з розглядом адміністративної справи за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю Нерудпром Авто доГоловного управління ДПС у Рівненській області

провизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, В С Т А Н О В И В :

Товариство з обмеженою відповідальністю Нерудпром Авто звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС у Рівненській області, в якому просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 15.03.2021 №000016950705 та №000016340507.

Ухвалою суду від 07.10.2020 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.

17.09.2021 від представника позивача надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 44 КАС України учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.

Відповідно до частини першої статті 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

За частиною другою статті 195 КАС України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

На виконання положень Закону № 540-ІХ та відповідно до пункту 10 частини першої статті 152, частини п`ятої статті 153 Закону України Про судоустрій і статус судів Державна судова адміністрація України наказом від 23.04.2020 № 196 затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок № 196).

Відповідно до пункту 2 розділу І Порядку № 196 учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку № 196 для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.

Згідно з пунктами 3-5 розділу ІІІ Порядку № 196 учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

У заяві учасник справи обов`язково зазначає: назву суду; номер судової справи; дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім`я та по-батькові; свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); номер телефону для зв`язку із судом; відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.

Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.

Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.

Суд встановив, що заява представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представника подана в межах встановленого строку та з дотриманням правил процесуального закону і відповідає вимогам Порядку № 169 щодо форми і змісту.

З урахуванням викладеного, у зв`язку з наявністю у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції (за допомогою програмного забезпечення EasyCon ), суд дійшов висновку про задоволення поданої заяви представника позивача.

Керуючись статтею 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В :

Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю Нерудпром Авто про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.

Забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю Нерудпром Авто Оборотова Ігоря Гариславовича у засідання, призначеному на 20.10.2021 о 14 год. 30 хв. в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196.

Роз`яснити представнику Товариства з обмеженою відповідальністю Нерудпром Авто Оборотову Ігорю Гариславовичу, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Роз`яснити представнику Товариства з обмеженою відповідальністю Нерудпром Авто Оборотову Ігорю Гариславовичу, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Про місце, дату та час судового засідання повідомити учасників справи повісткою-викликом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя У.М. Нор

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.10.2021
Оприлюднено21.10.2021
Номер документу100403901
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —460/10615/21

Рішення від 11.10.2022

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 20.07.2022

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 31.05.2022

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 05.05.2022

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 31.03.2022

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 08.12.2021

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 20.10.2021

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 18.10.2021

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 06.08.2021

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 02.08.2021

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні