Справа № 461/3989/21
Провадження № 1-кс/461/5811/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.10.2021 року м.Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні в залі суду у м. Львові погоджене з прокурором першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною Поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №42020140000000151 від 11.11.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_5 , за погодженням із прокурором першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною Поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернулася до суду із клопотанням, в якому просить накласти арешт на флешносій USB марки GoodRAM об`ємом 8 Гб чорного кольору, який вилучено в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .
В обгрунтування внесеного клопотання покликається на те, що 12 жовтня 2021 року, слідчим СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_6 , було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та вилучено: флешносій USB марки GoodRAM об`ємом 8 Гб чорного кольору, який поміщено в прозорий поліетиленовий пакет та скріплений биркою з пояснювальними надписами, печаткою «Для пакетів Слідче управління Головне управління Національної поліції у Львівській області», підписами понятих, слідчого та учасників.
Зважаючи на те, що флешносій, котрий був вилучений в ході проведення обшуку має критерії речового доказу, 12.10.2021 винесено постанову про визнання предметів речовими доказами та прилучення їх до матеріалів кримінального провадження.
Також, 12.10.2021 проведено огляд даного флешносія, в ході якого виявлено, що на останньому знаходяться документація щодо взаємовідносин проведення фінансово-господарської діяльності між Львівською дирекцією АТ «Укрпошта» та ПП «Комсервіс», ПП «Торговий Дім «Комресвіс»», а саме: документи щодо дислокації постів на ЛД АТ «Укрпошта», штатний розпис працівників ПП «Комсервіс» та ПП «Торговий Дім «Комресвіс»», табелі обліку робочого часу.
З метою збережених речових доказів, просить суд клопотання задоволити.
Слідчий у судове засідання не з`явився, оскільки у заяві просить суд проводити розгляд справи про накладення арешту на майно у його відсутності, а також без виклику власника майна. Клопотання підтримує та просить суд таке задоволити.
З метою забезпечення арешту майна, слідчий суддя вважає за можливе проводити розгляд клопотання про накладення арешту на майно без виклику власника майна.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною 2 ст.173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктами 2, 3 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Встановлено, що в провадженні СУ ГУ Національної поліції у Львівській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 42020140000000151 від 11.11.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбачених ч. 4 ст. 364 КК України.
В межах даного кримінального провадження, 12 жовтня 2021 року, слідчим СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_6 , було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та вилучено: флешносій USB марки GoodRAM об`ємом 8 Гб чорного кольору, який поміщено в прозорий поліетиленовий пакет та скріплений биркою з пояснювальними надписами, печаткою «Для пакетів Слідче управління Головне управління Національної поліції у Львівській області», підписами понятих, слідчого та учасників.
Зважаючи на те, що флешносій, котрий був вилучений в ході проведення обшуку має критерії речового доказу, 12.10.2021 винесено постанову про визнання предметів речовими доказами та прилучення їх до матеріалів кримінального провадження.
Також, 12.10.2021 проведено огляд даного флешносія, в ході якого виявлено, що на останньому знаходяться документація щодо взаємовідносин проведення фінансово-господарської діяльності між Львівською дирекцією АТ «Укрпошта» та ПП «Комсервіс», ПП «Торговий Дім «Комресвіс»», а саме: документи щодо дислокації постів на ЛД АТ «Укрпошта», штатний розпис працівників ПП «Комсервіс» та ПП «Торговий Дім «Комресвіс»», табелі обліку робочого часу.
Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані. як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Слідчим доведено,що метою накладення арешту на майно є забезпечення речових доказів. Арешт вище вказане майно, як тимчасово вилученого майна є розумним та співрозмірним обмеженням права власності щодо виконання завдання кримінального провадження відповідно до ст.2 КПК України.
Таким чином, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням може бути виконане.
Незастосування арешту майна із позбавленням права на відчуження та розпорядження, може привести до настання наслідків, які перешкоджатимуть збереженню речових доказів.
Оцінюючи надані стороною обвинувачення докази слідчий суддя вважає їх належними та допустимими, їх сукупність та взаємозв`язок між ними достатній для прийняття процесуального рішення про арешт.
Враховуючи вищевикладене, а також правову підставу для арешту майна, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, а також з метою збереження речових доказів, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №42020140000000151 від 11.11.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, - задоволити.
Накласти арешт на флешносій USB марки GoodRAM об`ємом 8 Гб чорного кольору, який вилучено в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .
Виконання ухвалипокласти на слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_7 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особами, які не викликались до суду протягом п`яти днів з дня її отримання.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2021 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 100414559 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Романюк В. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні