Справа № 128/464/17
УХВАЛА
19 жовтня 2021 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області
в складі:
головуючого судді Ганкіної І.А.,
за участі секретаря Жигаровій Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниця в залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Вороновицької ОТГ, за участю третьої особи яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору Юридично-земельний союз Альянс про визнання недійсними свідоцтв на право власності на земельні ділянки, кадастрові номера яких: 0520681900:02:005:0049 та 0520681900:02:005:0050 на ім`я ОСОБА_2 ,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького районного суду Вінницької області знаходиться вищезазначена цивільна справа.
Представник позивача адвокат Білозор О.Л. надав суду клопотання за яким просить витребувати від КП Вінницьке ООБТІ інвентаризаційні справи на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який розташований по АДРЕСА_1 та на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який розташований по АДРЕСА_1 ; а також просить витребувати від Юридично-земельного союзу Альянс інформацію в електронному вигляді в державній системі координат (в форматі .dmf або .xml) про розмір, межі та конфігурацію земельних ділянок: кадастровий номер 0520681900:02:005:0049 та 0520681900:02:005:0050 з відображенням господарських будівель та споруд (кадастрову зйомку), які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 . Також подав клопотання про поновлення строку на подання клопотання про витребування доказів на підставі ст. 83 ЦПК України. Дане клопотання підтримує та просить розглянути у їх відсутність.
Представник відповідача ОСОБА_2 адвокат Галіцина В.В. подала заяву про розгляд даного клопотання у їх відсутність та в задоволені просять відмовити.
Інші учасники до судового засідання не з`явилися, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені судом належним чином.
Частиною 3 статті 211 ЦПК України визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Вивчивши клопотання про витребування доказів, оглянувши матеріали цивільної справи, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За вказаних обставин суд вважає можливим розглянути справу за відсутності учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Згідно статті 120 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України ) строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Згідно частини першої статті 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частина четверта статті 83 ЦПК України ).
У частині восьмій статті 83 ЦПК України закріплено, що докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до положень ст. 126 ЦПК України , право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом . Відповідно до ч. 1, ч. 4, ч. 5 ст. 127 ЦПК України , суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), щодо якої пропущено строк. Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу. З огляду на викладене вище, з урахуванням положень ст.ст. 126 , 127 , 279 ЦПК України , суд дійшов висновку про необхідність визнання поважними причини пропуску представником позивача процесуального строку на витребування доказів.
Так, відповідно до ст. ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій ст. 83 ЦПК України.
Правосуддя здійснюється на засадах рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, на засадах змагальності, згідно з яким суд повинен створювати умови та можливість для реалізації їхніх прав.
Оскільки з`ясування обставин справи здійснюється на підставі наданих стороною доказів, а можливість отримання вказаних відомостей перебуває поза межами контролю та правомірного впливу суб`єкта подання і об`єктивно не залежить від його волі та можливостей, суд з метою забезпечення повного, об`єктивного розгляду даної справи, з`ясування обставин, які мають істотне значення для вирішення справи по суті, вважає за необхідне заявлене клопотання задовольнити та витребувати зазначені в ньому докази.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом, відповідно до ч. 7 ст.84 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 83,84,120, 211, 247 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Поновити стороні позивача строк на звернення до суду із клопотанням про витребування доказів.
Витребувати від КП Вінницьке ООБТІ (м. Вінниця, вул. Кропивницького,2) - інвентаризаційні справи на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який розташований по АДРЕСА_1 та на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який розташований по АДРЕСА_1 .
Витребувати від Юридично-земельного союзу Альянс (м. Вінниця, вул. Козицького, 63 оф. 7) - інформацію в електронному вигляді в державній системі координат (в форматі .dmf або .xml) про розмір, межі та конфігурацію земельних ділянок: кадастровий номер 0520681900:02:005:0049 та 0520681900:02:005:0050 з відображенням господарських будівель та споруд (кадастрову зйомку), які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказані докази необхідно надіслати на адресу Вінницького районного суду Вінницької області терміново.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.А. Ганкіна
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2021 |
Оприлюднено | 20.10.2021 |
Номер документу | 100418967 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Ганкіна І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні