Ухвала
від 23.09.2021 по справі 641/6063/21
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 641/6063/21

Провадження № 2/761/11853/2021

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

23 вересня 2021 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мальцев Д.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Національної академії наук України, треті особи - Державне підприємство Дослідне виробництво інституту проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного Національної академії наук України , Інститут проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного Національної академії наук України, ОСОБА_2 , Московський відділ державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. харків) про зупинення дії постанови Бюро Президії Національної академії наук України від 24.02.2021 № 59, поновлення дії постанови Бюро Президії Національної академії наук України від16.10.2019 № 245 та зобов`язати вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

До Шевченківського районного суду м. Києва надійшов вказаний позов.

Положеннями ч. 1 ст. 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Захист цивільних прав - це застосування цивільно-правових засобів з метою забезпечення цивільних прав.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України (ст.5 ЦПК України).

Кожна особа також має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відтак, зазначена норма визначає об`єктом захисту порушене, невизнане або оспорене право чи цивільний інтерес. Порушення права пов`язане з позбавленням його володільця можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково. При оспоренні або невизнанні права виникає невизначеність у праві, викликана поведінкою іншої особи.

Отже, порушення, невизнання або оспорення суб`єктивного права є підставою для звернення особи за захистом свого права із застосуванням відповідного способу захисту.

Відповідно до ч. 1 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Суд звертає увагу на те, що від змісту позовної заяви залежить позиція відповідача, який як і позивач має право на судовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаним з тим, які вимоги до нього заявлені та з яких підстав і якими доказами це підтверджується.

Відповідно до положень п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить:

-зупинити дію постанови Бюро Президії Національної академії наук України від 24.02.2021 № 59 Про ліквідацію державного підприємства Дослідне виробництво Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного Національної академії наук України на період до повного погашення боргу перед позивачем, визначеного постановою про відкриття виконавчого провадження ВП № 63529553 від 09.11.2020;

-на період зупинення дії постанови Бюро Президії Національної академії наук України від 24.02.2021 № 59 поновити, як похідну, дію постанови Бюро Президії Національної академії наук України від 16.10.2019 № 245 Про припинення діяльності державного підприємства Дослідне виробництво Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного Національної академії наук України

Так, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Згідно ч. 2 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.

Так у позовній заяві відсутнє правове обґрунтування даних вимоги, не зазначено посилань на норми матеріального права, що передбачають обраний позивачем спосіб захисту порушеного права та регулюють дані відносини.

Крім того, рішення суду не може розповсюджувати свою дію на майбутнє, тобто до моменту виконання іншого рішення суду щодо стягнення заборгованості на користь позивача.

Суд також звертає увагу про відсутність такого способу захисту, як зупинення дії постанови та поновлення дії постанови .

Крім того, позовна заява не містить позовних вимог безпосередньо до відповідача.

Так Національна академія наук України є вищою науковою самоврядною організацією України, що заснована на державній власності. Самоврядність Академії полягає у самостійному визначенні тематики досліджень та форм їх організації й проведення, формуванні своєї структури, вирішенні науково-організаційних, господарських, кадрових питань, здійсненні міжнародних наукових зв`язків, виборності та колегіальності органів управління. До повноважень НАН України належить, зокрема, визначення власної структури, створення, реорганізація і ліквідація наукових установ, організацій, підприємств, а також об`єктів державної дослідницької інфраструктури та інші об`єднань, що перебувають у віданні НАН України.

У свою чергу позивач, не пред`являючи позовних вимог безпосередньо до відповідача, фактично просить суд вчинити певні дії замість відповідача.

Разом з тим, рішення суду не може підміняти собою виключних повноваження інших установ, організацій та підприємств, визначених чинним законодавством чи статутними документами.

При цьому, з аналізу змісту позовних вимог вбачається, що позивач фактично просить забезпечити свої майнові вимоги в частині виконання рішення суду, яке було прийнято на користь позивача по справі № 641/3317/20 та набрало законної сили 08.09.2020.

Вказані питання також не підлягають розгляду у порядку позовного провадження, оскільки для їх вирішення передбачений інший порядок, врегульований Розділом VI ЦПК України та Розділом VIІ ЦПК України.

На підставі наведеного позивачу слід уточнити зміст позовних вимог з посиланням на конкретні норми - статті Цивільного кодексу України/ Цивільного процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Згідно п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У зв`язку з наведеним, позивачу слід зазначити попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, а також підтвердити те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно ч. 1,2 ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на наведене, суд прийшов до висновку про необхідність усунення вищевказаних недоліків та надання позивачу строку для їх усунення.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 175, 177, 185, 353-355 ЦПК України, суддя,

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Національної академії наук України, треті особи - Державне підприємство Дослідне виробництво інституту проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного Національної академії наук України , Інститут проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного Національної академії наук України, ОСОБА_2 , Московський відділ державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. харків) про зупинення дії постанови Бюро Президії Національної академії наук України від 24.02.2021 № 59, поновлення дії постанови Бюро Президії Національної академії наук України від16.10.2019 № 245 та зобов`язати вчинити певні дії, - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали суду. У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу разом зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.09.2021
Оприлюднено22.10.2021
Номер документу100465114
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —641/6063/21

Рішення від 02.01.2025

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

Ухвала від 18.11.2021

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

Ухвала від 23.09.2021

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

Ухвала від 16.08.2021

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Музиченко В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні